Logo

Víme, jak pomáhatJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Média

Napsali o nás

Patronát nad ohroženými matkami s dětmi pokračuje

9.10.2017 / Novinky.cz

V České republice nezvyklou formu dárcovství zvolila Nadace Agel v pražském Azylovém domě pro matky s dětmi Gloria. Nad Azylovým domem převzala patronát přesně před rokem a nyní ohlásila její další pokračování.

celý článek


Kristýna od NADACE AGEL získala šek na 50 tisíc korun, které poctivě odběhali, odchodili a odjezdili na kole či bruslích zaměstnanci Středomoravské nemocniční

25.9.2017 / Prostějov

Šestnáctileté Kristýně Židlické v raném dětství diagnostikovali rozštěp páteře. Vlastní rodiče se jí kvůli diagnóze vzdali a dívka musela absolvovat několik náročných operací. Nikdy se ale nevzdala a i přes svůj hendikep si oblíbila zimní sporty. Jízdu na monoski vyzkoušela poprvé v roce 2012 a svůj talent a obrovskou houževnatost předvedla na letošním Mistrovství České republiky ve slalomu speciál, kde zvítězila. „Kristýna má za sebou už v tak mladém věku velmi těžký životní osud. O to více si zaslouží obdiv i podporu v tom, co dělá, a jak skvělých výsledků dosahuje. Jsem moc ráda, že ji pomocí nadace můžeme podpořit a třeba i posunout blíže k jejímu snu,“ říká Maya Nováčková, členka správní rady NADACE AGEL. Zmíněným snem Kristýny Židlické je přitom účast na paralympiádě, na kterou je ale potřebná kvalitní závodní monoski. Právě na její nákup nyní Kristýna od NADACE AGEL získala šek na 50 tisíc korun, které poctivě odběhali, odchodili a odjezdili na kole či bruslích zaměstnanci Středomoravské nemocniční. Ti pravidelně sportují v rámci programu „SMN v pohybu“, který funguje ve Středomoravské nemocniční třetím rokem, a aktivně se do něj zapojují stovky pracovníků všech výkonnostních kategorií.

celý článek


Postižená dívka snila o účasti na paralympiádě. Díky nadaci Agel se Kristýně Židlické přání splnilo

24.9.2017 / HV Online

NADACE AGEL a zaměstnanci Středomoravské nemocniční spojili v létě své síly a realizovali akci pro dobrou věc. V rámci projektu „SMN v pohybu“ zaměřeného na zdravý životní styl a pohyb sportovali zaměstnanci nejen pro sebe, ale i s cílem podpořit šestnáctiletou hendikepovanou Kristýnu Židlickou. NADACE AGEL totiž veškerou červencovou aktivitu zaměstnanců v rámci projektu proměnila na finance pro tuto mladou sportovkyni, jejímž snem je nákup monoski a cesta na paralympiádu.

celý článek


Sen hendikepované dívky o účasti na paralympiádě podpořila NADACE AGEL částkou 50 tisíc!

23.9.2017 / Prostějovské novnky

NADACE AGEL a zaměstnanci Středomoravské nemocniční spojili v létě své síly a realizovali akci pro dobrou věc. V rámci projektu „SMN v pohybu“ zaměřeného na zdravý životní styl a pohyb sportovali zaměstnanci nejen pro sebe, ale i s cílem podpořit šestnáctiletou hendikepovanou Kristýnu Židlickou. NADACE AGEL totiž veškerou červencovou aktivitu zaměstnanců v rámci projektu proměnila na finance pro tuto mladou sportovkyni, jejímž snem je nákup nové monoski a cesta na paralympiádu.

celý článek


Více samostatnosti i věrného přítele získala díky NADACI AGEL Iveta Jechová

19.7.2017 / Vozka

Jednou z oblastí, kterou osoby s handicapem řeší, je potřeba pomoci od druhých s ohledem na své zdravotní limity. S řadou činností je dnes ale schopen efektivně pomáhat i speciálně vycvičený asistenční pes. Ten byl snem Ivety Jechové z Prahy, která od narození trpí spinální svalovou atrofií. Díky podpoře NADACE AGEL se nyní Ivetě Jechové její sen splnil a pes Mike je jejím věrným společníkem i pomocníkem na každém kroku.

celý článek


Více samostatnosti i věrného přítele získala vozíčkářka Iveta

17.7.2017 / Novinky.cz

Jednou z oblastí, kterou osoby s hendikepem řeší, je potřeba pomoci od druhých s ohledem na své zdravotní limity. S řadou činností je dnes ale schopen efektivně pomáhat i speciálně vycvičený asistenční pes. Ten byl snem Ivety Jechové z Prahy, která od narození trpí spinální svalovou atrofií.

celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční pomáhají pohybem

13.7.2017 / Prostějovské novnky

Udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci potřebným mohou během měsíce červenci všichni zaměstnanci Středomoravské nemocniční. Společnost nabízí svým zaměstnancům v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk jedinečný projekt „SMN v pohybu“, který každého účastníka odměňuje benefity za jakoukoliv pohybovou aktivitu. V létě pak navíc odměna poputuje i k šestnáctileté hendikepované Kristýně Židlické, které věnuje NADACE AGEL 50 korun za každý splněný týden všech účastníků projektu.

celý článek


Díky nové plošině se znovu může pohybovat po bytě

21.6.2017 / Právo - Střední a Východní Morava

Před čtrnácti lety při autonehodě utrpěla Petra Kryštofová z Olomouce zranění páteře, při kterém došlo k porušení míchy. Od té doby je dnes čtyřiačtyřicetiletá žena na invalidním vozíku. V každodenních činnostech jí proto musí pomáhat maminka, od které ji však donedávna dělilo jedno poschodí v rodinném domě. To se ale změnilo i díky příspěvku Nadace Agel, která ženě věnovala 50 tisíc korun na nákup nové plošiny.

celý článek


Padesát tisíc na podporu postiženého sportovce

20.6.2017 / Noviny Region Karvinsko

Téměř 250 běžců se rozhodlo podpořit dobrou věc a v neděli 11. června absolvovalo charitativní Těšínskou osmičku, která vedla od Nemocnice Podlesí v Třinci do parku Adama Sikory v Českém Těšíně. Výtěžek z akce, kterou pořádala NADACE AGEL – 50 tisíc korun, putoval na podporu 21letého reprezentanta České republiky v boccie s hendikepem, Jirky Svojanovského, který trpí od narození obrnou.

celý článek


Ve Mstětících golf pomáhal dobré věci

20.6.2017 / golfchannel.cz

Na osmnáctijamkovém golfovém hřišti ve Mstěticích se už počtvrté konal charitativní golfový turnaj NADACE AGEL, jehož výtěžek poputuje na podporu lidí v tíživé životní situaci.

celý článek


Nadační turnaj ve Mstěticích měl neuvěřitelný výtěžek

20.6.2017 / golfvacations.cz

Na osmnáctijamkovém golfovém hřišti ve Mstěticích se už počtvrté konal charitativní golfový turnaj NADACE AGEL, jehož výtěžek poputuje na podporu lidí v tíživé životní situaci. Letošní ročník přinesl rekordních 1,2 miliónu korun!

celý článek


Nadační turnaj ve Mstěticích měl neuvěřitelný výtěžek

20.6.2017 / golf.cz

Na osmnáctijamkovém golfovém hřišti ve Mstěticích se už počtvrté konal charitativní golfový turnaj NADACE AGEL, jehož výtěžek poputuje na podporu lidí v tíživé životní situaci. Letošní ročník přinesl rekordních 1,2 miliónu korun! Startovní listinu turnaje, konaného ve čtvrtek 15. června, zaplnila jména vice než 60 golfistů, kteří se rozhodli skloubit sportovní zážitek s pomocí druhým.

celý článek


Nadační turnaj ve Mstěticích přinesl neuvěřitelný výtěžek

20.6.2017 / golfinfo.cz

Na osmnáctijamkovém golfovém hřišti ve Mstěticích se už počtvrté konal charitativní golfový turnaj NADACE AGEL, jehož výtěžek poputuje na podporu lidí v tíživé životní situaci. Letošní ročník přinesl rekordních 1,2 miliónu korun! Startovní listinu turnaje, konaného ve čtvrtek 15. června, zaplnila jména vice než 60 golfistů, kteří se rozhodli skloubit sportovní zážitek s pomocí druhým.

celý článek


Těšínská osmička Nadace Agel pomohla mladému hendikepovanému sportovci

14.6.2017 / zijushandikepem.cz

Téměř 250 běžců se rozhodlo podpořit dobrou věc a v neděli 11. června absolvovalo charitativní Těšínskou osmičku, která vedla od Nemocnice Podlesí v Třinci do parku Adama Sikory v Českém Těšíně. Výtěžek z akce, kterou pořádala NADACE AGEL – 50 tisíc korun, putoval na podporu 21letého handicapovaného reprezentanta České republiky v boccie Jirky Svojanovského, který trpí od narození obrnou.

celý článek


Během podpoří mladé sportovce s hendikepem

11.5.2017 / eHutnik.cz

ČESKÝ TĚŠÍN, TŘINEC - NADACE AGEL pořádá 11. června první ročník charitativního běhu Těšínská osmička, jehož výtěžek ze startovného bude věnován handicapovanému mladíkovi Jiřímu Svojanovskému na koupi nového sportovního vozíku.

celý článek


Zdenička se těší na Mikuláše. Dárek k Vánocům už dostala od Nadace Agel

6.12.2016 / pvnovinky.cz

Příběh Zdeničky Kotyzové a její rodiny netřeba připomínat. PvNovinky o jejich boji s následkem těžké autohavárie informují již druhým rokem. A tak se i tentokrát zeptaly, nač se v předvánočním čase Zdenička těší.

celý článek


50 nejvýznamnějších nadací a fondů v Česku

29.11.2016 / ihned.cz

Přinášíme žebříček top 25 firemních a nefiremních nadací a fondů v Česku. Sdružení Fórum dárců analyzovalo všechny firemní subjekty podle objemu rozdělených příspěvků.

celý článek


Nemocné Veronice se splnil muzikálový sen

14.11.2016 / Naše Valašsko, strana 3, publikováno: 14.11.2016

Zážitek na celý život bude mít devítiletá Veronika z Valašského Meziříčí. Děvče, které trpí vzácnou lomivostí kostí, odjakživa miluje hudbu. Teď navštívila v Praze se svou rodinou muzikál Mamma Mia. Verunka měla možnost setkat se v zákulisí se svými hudebními idoly. Na splnění jejího snu má podíl Nadace Agel, která rodině výlet zařídila. Devítiletá dívka z Valašského Meziříčí trpí vzácnou lomivostí kostí. Lékaři jí voperovali speciální šrouby, které s ní rostou. Právě díky lékařům z Nemocnice v Přerově, kteří Veroniku před 2 lety operovali, může nyní vyrůstat téměř jako její zdraví vrstevníci. Ještě před absolvováním série speciálních operací dívka pouze tajně toužila po tom, aby se jednou mohla postavit na vlastní nohy.

celý článek


Nadace Agel splnila sen nemocné Verunce

14.11.2016 / Lidové noviny - Praha, strana 20, publikováno: 14.11.2016

Zážitek na celý život bude mít díky NADACI AGEL devítiletá Veronika z Valašského Meziříčí. Děvčátko, které trpí vzácnou lomivostí kostí a odjakživa miluje hudbu, navštívilo v Praze s celou svou rodinou muzikál Mamma Mia. Na splnění snu mají podíl – kromě nadace, která výlet zařídila – lékaři z přerovské nemocnice. Před dvěma lety dívce provedli sérii speciálních operací, díky kterým může nyní vyrůstat téměř jako její zdraví vrstevníci. Kvůli vzácnému onemocnění znamenal pro Veroniku jakýkoliv nešetrný pohyb zlomeninu. Prodělala jich okolo dvaceti. Nyní ujde Veronika s oporou berliček krátké vzdálenosti samostatně.

celý článek


Před rokem se Verunka (9) prvně postavila na nohy, teď si »zatančila« s Šinkorovou

10.11.2016 / blesk.cz

Velké pokroky dělá Verunka Hambálková (9) ze Vsetínska. Statečná holčička, která trpí extrémní lomivostí kostí. Teprve před rokem se díky unikátním operacím poprvé postavila na nohy. Teď už s berličkami ujde kratší vzdálenosti. A před pár dny stanula na prknech, která znamenají svět…

celý článek


Skok do vody mu změnil život. Sportovec teď vyhlíží svůj paralympijský sen

2.11.2016 / idnes.cz

Jeden neopatrný skok do vody změnil navždy život Jana Bajteka z Mohelnice. Vážný úraz páteře ho upoutal na invalidní vozík. Nohy má ochrnuté zcela, ruce může používat jen částečně. Sportu se však ani po úrazu nevzdal. Fotbal musel vyměnit za bocciu, ve které teď Českou republiku reprezentuje.

celý článek


Honza Bajtek (28) z Havířova: Skočil do vody, ochrnul...dnes je mistr v boccii!

31.10.2016 / aha.cz

Je doživotní invalida, přesto život nevzdal, a dokonce vrcholově sportuje. Rodina, kamarádi, nezdolná síla a optimismus pomohli Janu Bajtkovi (28) z Havířova, když ochrnul. Je to již 10 let, co se na svět dívá z invalidního vozíku.

celý článek


Nadace pomohla vozíčkáři i chlapci s nemocí motýlích křídel

20.10.2016 / Šumperský a Jesenický deník

Mohelnice – Jan Bajtek z Mohelnice ještě neměl ani maturitu, když se mu život převrátil vzhůru nohama. Osudný skok do vody jej natrvalo upoutal na invalidní vozík, chuť do života mu ale nevzal.

celý článek


Sportovce s tělesným postižením i mladíka se vzácným onemocněním podpořila na Havířovské desítce NADACE AGEL

19.10.2016 / regiony24.cz

Jan Bajtek z Mohelnice ještě neměl ani maturitu, když se mu život převrátil vzhůru nohama. Osudný skok do vody jej natrvalo upoutal na invalidní vozík, chuť do života mu ale nevzal. Nyní osmadvacetiletý mladík reprezentuje Českou republiku v boccii a společně se svými přáteli z Handicap sport clubu Havířov se podílel na organizaci benefičního běhu Havířovská desítka.

celý článek


Nadace Agel převzala patronát nad Azylovým domem Gloria

17.10.2016 / Bulletin_Arcidiecézní charita Praha

Ve středu 5. října převzala při slavnostním setkání Nadace Agel patronát nad Azylovým domem Gloria.

celý článek


Azylový dům pro matky s dětmi získal patrona

14.10.2016 / Lidové noviny

Nadace Agel převzala patronát nad Azylovým domem Gloria, který v Praze na Barrandově pomáhá matkám s dětmi v těžké životní situaci.

celý článek


Patronem Azylového domu Gloria se stala Nadace Agel

12.10.2016 / novinky.cz

Nadace Agel v minulém týdnu slavnostně převzala patronát nad Azylovým domem Gloria, který v Praze na Barrandově pomáhá matkám s dětmi v těžké životní situaci. Nadace spolupracuje s azylovým domem od letošního roku a na základě pozitivních zkušeností byla nyní dohodnuta spolupráce dlouhodobá.

celý článek


Speciální pomůcky od NADACE AGEL pomohou trojici dětí s dětskou mozkovou obrnou

17.8.2016 / ŽijusHandicapem.cz

Nové speciální kočárky, houpačku či speciální kolo si nově může užívat trojice dětí s dětskou mozkovou obrnou z Brna, které podpořila NADACE AGEL. Malý Denisek, Kubík a Alenka získali od nadace příspěvek v celkové výši 60 000 korun, který by měl přispět ke zlepšení zdravotního stavu dětí i zkvalitnění života jejich rodin.

celý článek


Ostrov: Imobilní občan obdržel příspěvek úpravu vozidla

8.8.2016 / zapad.cz

Dar 50 000 korun, který obdržel imobilní občan Václav Kolín od města Ostrov v polovině května, a který byl doplněn druhým finančním darem od nadace Agel, taktéž ve výši 50 000 korun, byl po téměř dvou měsících použit na dobrou věc. Manželé Kolínovi zakoupili speciálně upravený osobní automobil vybavený nájezdovou rampou, po které se do zavazadlového prostoru vozu dostane také přes sto kilogramů vážící elektrický invalidní vozík.

celý článek


Imobilní občan Václav Kolín má díky daru Města Ostrov vlastní speciálně upravené vozidlo

25.7.2016 / parlamentnilisty.cz

Dar 50 000 korun, který obdržel imobilní občan Václav Kolín od města Ostrov v polovině května, a který byl doplněn druhým finančním darem od nadace Agel, taktéž ve výši 50 000 korun, byl po téměř dvou měsících použit na dobrou věc. Manželé Kolínovi zakoupili speciálně upravený osobní automobil vybavený nájezdovou rampou, po které se do zavazadlového prostoru vozu dostane také přes sto kilogramů vážící elektrický invalidní vozík.

celý článek


Rodinné Integrační Centrum pomáhá dětem s PAS terénní formou díky podpoře NADACE AGEL

7.7.2016 / Informační čtvrtletní zpravodaj pro neziskové organizace v Pardubickém kraji

V červnu 2016 zakoupilo Rodinné Integrační Centrum o. s. automobil značky Ford Fusion, a to díky štědré podpoře dvou donátorů - NADACI AGEL a Kardiologickému centru AGEL. Oba sponzoři darovali Rodinnému Integračnímu Centru na nákup automobilu po 50 000 Kč. Více se dočtete v odkaze na straně 23.

celý článek


Díky městu a nadaci přestane být vozíčkář Václav Kolín vězněm

23.5.2016 / karlovarsky.denik.cz

Hned dvou finančních darů v jeden den se dočkal Václav Kolín z Ostrova, který je upoután na invalidní vozík. „Konečně budeme moci jet dál, než do vedlejší ulice," libuje si jeho žena nad šancí, která oběma změní život.

celý článek


CENTRUM HÁJEK pomáhá za přispění NADACE AGEL s prvními krůčky hendikepovaných dětí

26.4.2016 / www.plzen.cz

Dětem s diagnózou dětské mozkové obrny, s vývojovými poruchami, s poškozením mozku v důsledku zánětlivého onemocnění, hyperkinézou i po úrazech pomáhají v CENTRU HÁJEK, které se nachází v obci Šťáhlavy poblíž Plzně. Díky příspěvku prostějovské NADACE AGEL ve výši 50 tisíc korun mohou nyní dětští klienti centra trénovat své první krůčky na speciálním chodícím páse.

celý článek


Asistenční pes Renča bude brzy pomáhat svému hendikepovanému pánovi

25.2.2016 / Novinky.cz

Jednou z největších starostí hendikepovaných lidí je jejich závislost na druhých. Mnohdy je jen částečná, jindy spojená i s běžným fungováním v denním režimu. S řadou činností jsou dnes ale schopni efektivně pomáhat speciálně vycvičení asistenční psi.

celý článek


Děti po obrně a senioři po mrtvici využijí speciální rehabilitaci

1.2.2016 / olomoucké novinky.cz

V ČR je jen několik málo míst, kde mohou hendikepovaní lidé rehabilitovat speciální a vysoce účinnou metodou Therasuit. Obecně prospěšná společnost PONTIS Šumperk tuto rehabilitaci již brzy nabídne svým klientům, a to díky podpoře NADACE AGEL.

celý článek


Díky novému automobilu od NADACE AGEL se život paní Renaty pomalu vrací do zajetých kolejí

15.1.2016 / ŽijusHandicapem.cz

Pád z koně v říjnu 2014 obrátil mladé atraktivní třicátnici život vzhůru nohama. Při úrazu si paní Renata Fojtíková z Brna zlomila několik krčních obratlů a částečně poškodila míchu, což ji trvale upoutalo na invalidní vozík. Prvních pár měsíců po úraze pro ni bylo velmi těžkých a už neměla chuť žít. Jen díky trpělivosti, vydatné podpoře přátel, rodiny a také NADACE AGEL se jí toto období podařilo překonat.

celý článek


Děti z dětského domova v Prostějově mají nové venkovní hřiště

12.1.2016 / romea.cz

Děti z Dětského domova v Prostějově mají nové venkovní hřiště. „Snažíme se děti vést k pohybu a sportování, takže cvičební hřiště si okamžitě oblíbili. Ale krátce po té, co jsme stroje nainstalovali, začala pravá zima. Takže teď musí mladí sportovci vydržet, až se oteplí," řekl pro Prostějovský deník ředitel dětského domova Vladimír Brablec.

celý článek


V Prostějově přibylo venkovní fitness, dostaly jej děti z domova

11.1.2016 / den9k.cz

Děti z Dětského domova v Prostějově mají o důvod víc, proč se těšit na jaro. Před budovou domova jim totiž vyrostlo venkovní fitness.

celý článek


Děti z Dětského domova v Prostějově si již hrají na novém hřišti

10.1.2016 / olomoucké novinky.cz

V zahradě Dětského domova v Prostějově vyrostlo během posledních několika týdnů nové hřiště s atrakcemi, na kterých budou děti moci trávit čas zábavou ale i posilováním. To vše díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 50 tis. Kč, která s domovem spolupracuje dlouhodobě.

celý článek


NADACE AGEL letos rozdala přes dva miliony korun

5.1.2016 / Sociální služby

NADACE AGEL přispěla handicapované sportovkyni Daniele na nový vozíček Mladá a aktivní vozíčkářka Daniela Šiffnerová se těší z nového ortopedického vozíku, a to i díky příspěvku NADACE AGEL. Nový vozík bude speciálně upravený na míru pro běžné užívání, ale i praktikování sportu boccia, kterému se Daniela věnuje. Finanční dar věnuje Daniele NADACE AGEL v rámci projektu Kalendář přání boccistů 2016.

celý článek


Ženy s veľkým srdcom

20.12.2015 / LA FEMME

Tri krásne mladé ženy. Tri veľké srdcia, ktoré denne pomáhajú meniť osudy tých, ktorí to potrebujú. Inšpirujme sa a pomôžme aj my. Nie preto, že sú vianoce, ale preto, že sme ľudia a musíme si pomáhať.

celý článek


Pro radost i dobrou věc. Tradiční předvánoční bazar nabídl skvosty

3.12.2015 / Prostějovský deník Strana 1 Titulní strana

Prostějov – Hračky, kosmetika, oblečení slavných, ale i podepsané dresy sportovců zaplnily ve středu vestibul prostějovské nemocnice. Dobročinný bazar Nadace Agel přilákal stovky lidí, kteří si přišli nakoupit vánoční dárky nebo jen drobnosti do domácnosti. Výtěžek z prodeje bazarových věcí poslouží k financování projektů, které Nadace Agel zaštiťuje. „Dárky pod stromeček koupím jinde, ale tady na bazaru mě zaujala porcelánová zvířátka. Vnoučatům se moc líbí, takže jim určitě nějaká vezmu,“ řekla Antonie Přikrylová. Předměty do bazaru darovali zaměstnanci Středomoravské nemocniční společnosti Agel, kteří nové i použité věci intenzivně shromažďovali zhruba měsíc. Zájem o charitativní předměty projevili nejen návštěvníci nemocnice, ale i samotní zaměstnanci. „Letos pořádáme už třetí ročník dobročinného bazaru a lidé o něj jeví stále větší zájem,“ usmála se výkonná ředitelka Nadace Agel Denisa Rísová.

celý článek


Biofeedback ve škole Jistota pomáhá zlepšovat koncentraci handicapovaných dětí

19.11.2015 / novinky.cz

Zlepšit soustředění, ale i paměť – to vše zvládá nový přístroj, jehož pořízení pro Střední školu, základní školu a mateřskou školu Jistota v Prostějově financovala NADACE AGEL. Biofeedback slouží od začátku školního roku a již první zkušenosti dokazují, že děti s ním dosáhnou výborných výsledků.

celý článek


Hejtman Olomouckého kraje skládá účty on-line V Jistotě teď mohou léčit deprese u dětí, díky novému přístroji

11.11.2015 / deník.cz

Prostějov – Unikátní přístroj na principu elektroencefa­lografu, tak zvaný biofeedback, oficiálně zahájil svůj provoz na Mateřské, základní a střední škole Jistota, zaměřené na vzdělávání handicapovaných dětí. Finanční prostředky k zakoupení nákladného přístroje získala škola z nadace fondu Agel.

celý článek


Komfortnější vybavení zpříjemňuje poslední chvíle klientům prachatického hospice

4.11.2015 / Novinky.cz

Umírání je nedílnou součástí života. Ideálem je, když člověk odchází bez bolestí a s vděčností za život, který mu byl dán. V mnoha případech tomu bohužel není. Naštěstí existují organizace, které se snaží umírajícím a jejich rodinám pomoci, jako například Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích.

celý článek


Celkem 300 tisíc korun už věnovala Nadace Agel za poslední čtyři roky Středisku SOS

27.10.2015 / Právo Střední a východní Morava - strana 10

Celkem 300 tisíc korun už věnovala Nadace Agel za poslední čtyři roky Středisku SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci. Letos její příspěvek činil 60 tisíc korun. I díky tomu tam nadále bude moci pracovat hned několik handicapovaných osob. „Nadační příspěvek použijeme na mzdu koordinátorky handicapových pracovníků, která je rovněž zdravotně postižená,“ uvedla statutární zástupkyně olomouckého Střediska SOS Jarmila Šagátová s tím, že organizace nyní i zaměstnává celkem pět handicapovaných osob. Jejich práce spočívá především ve vybírání a třídění věcí ze speciálních kontejnerů, které má středisko rozmístěno na několika místech v Olomouci. Lidé z řad široké veřejnosti do nich mohou vkládat veškeré textilie, které už nepotřebují. Handicapovaní pracovníci tyto kontejnery objíždějí a vyprazdňují, jejich obsah pak odvážejí do střediska, kde se věci dále třídí podle možnosti jejich dalšího použití. „Naši zaměstnanci si své práce nesmírně váží, nacházejí v ní smysl života, radost z vědomí, že jsou někde užiteční, a hřeje je i pocit, že patří do kolektivu, který je mezi sebe přijímá,“ konstatovala Šagátová. Nadace Agel sídlí v Prostějově a potřebným lidem i právnickým osobám pomáhá od roku 2011.

celý článek


Handicapování v Olomouci najdou pracovní uplatnění

22.10.2015 / Novinky.cz

Uplatnit se na trhu práce je dnes obtížné pro zdravé, natož pak pro handicapované osoby. I díky příspěvku NADACE AGEL SOS Středisku pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci zde bude moci i nadále pracovat hned několik handicapovaných osob.

celý článek


Na Dni zdraví s Nadací Agel se nechala vyšetřit i Kateřina Brožová

5.10.2015 / Novinky.cz

Desítky osob dorazily na preventivní a dobročinnou akci s názvem Den s Nadací Agel, které bylo zasvěceno pondělní dopoledne v Poliklinice Agel v Italské ulici v Praze 2. Vyšetřit se nechala také herečka a zpěvačka Kateřina Brožová.

celý článek


NADACE AGEL pro handicapované děti

3.10.2015 / OSTRAVA!!!

Handicapované děti z Ostravska so budou moci v novém školním roce užívat muzikoterapii ve speciální smyslové místnosti.

celý článek


Bubínky umožní handicapovaným dětem z Ostravska rozvoj smyslů

30.8.2015 / deník.cz

Děti z Ostravska si budou moci v novém školním roce užívat muzikoterapii ve speciální smyslové místnosti. Takzvaný Snoezelen provozuje Základní škola Těšínská v Ostravě a slouží handicapovaným dětem k senzorické stimulaci, rozvoji představivosti, relaxaci i rozvoji komunikace.

celý článek


NADACE AGEL pomohla matke so 4 deťmi začať nový život

26.8.2015

V ťažkej životnej situácii pani Klincovej a jej štyrom neplnoletým deťom od Zvolena pomohla NADACE AGEL, ktorá jej dnes, 19. augusta 2015, odovzdala darčekový šek na 1500 EUR a veľké množstvo tašiek najmä s oblečením. Vďaka tejto podpore od nadácie môže rodina začať ľahšie nový život. Do zúfalej situácie ich priviedlo neznesiteľné spolužitie s manželom, ktoré ich donútilo odísť len s dvomi igelitovými taškami.

celý článek


Handicapované děti z Ostravska si budou užívat muzikoterapii

23.8.2015 / moravskoslezské novinky.cz

Handicapované děti z Ostravska si budou moci v novém školním roce užívat muzikoterapii ve speciální smyslové místnosti.

celý článek


Nadácia pomohla mame a jej štyrom deťom začať nový život

19.8.2015

Šek na 1500 eur a množstvo tašiek plných najmä oblečenia dostala dnes od Nadácie Agel matka štyroch neplnoletých detí od Zvolena. Na nadáciu sa s prosbou o pomoc v zúfalej situácii obrátila sama.

celý článek


Nejkrásnější odměnou je úsměv

29.7.2015 / HOSPITAL in, číslo 6/2015

NADACE AGEL sídlící v Prostějově pomáhá již od roku 2011. Jen v letošním roce rozdala téměř milion korun. Podporuje nejen individuální žadatele, ale i řadu organizací a sdružení, z nichž některým pomáhá dokonce dlouhodobě a opakovaně. NADACE AGEL organizuje také řadu dobročinných akcí, jako je burza předmětů známých osobností či charitativní golfový turnaj. Informace, komu již pomohla, včetně formuláře žádosti o nadační příspěvek , najdou zájemci na webových stránkách nadace.agel.cz.

celý článek