Logo

Víme, jak pomáhatJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Komu a jak pomáháme

Podpořili jsme...


Hendikepovaný táta od rodiny získal díky NADACI AGEL vlastní handbike

10.1.2018

Před více než deseti lety utrpěl Milan Laštůvka z Prahy vážný úraz páteře, který u něj způsobil ochrnutí dolních končetin a části trupu. I přes upoutání na vozík je však tento šestatřicetiletý muž plný elánu a optimismu a naplno si užívá života, včetně toho rodinného. Snem mladého tatínka však bylo ještě rozšíření sportovních aktivit o jízdu na handbiku, k jehož zakoupení mu nyní pomohla NADACE AGEL příspěvkem ve výši 50 000 korun.

celý článek


Handicapovanému boccistovi Romanovi koupila NADACE AGEL nový vozíček

12.12.2017

Mladý a aktivní vozíčkář Roman Sajdak z Havířova si ze svého životního osudu vrásky na čele nedělá. Byť je upoutaný na vozíček, žije aktivním a pestrým životem, jaký je pro sedmadvacetileté mladíky typický. Miluje hudbu, zábavu, a v neposlední řadě i sport. Aktivně se již několik let věnuje sportu boccia, k jehož provozování nyní potřeboval nový mechanický vozík s elektrickým pohonem, jehož nákup finančně plně pokryla NADACE AGEL.

celý článek


NADACE AGEL přispěla hendikepovanému Marku Řezníčkovi částkou 50 tisíc na nový elektrický pohon k vozíku

21.11.2017

Marek Řezníček ze Šumperka utrpěl před čtyřmi lety úraz páteře a míchy, který mu obrátil život naruby. Následkem úrazu ochrnul na dolní a částečně i horní končetiny a stal se závislým na kompenzačních pomůckách, asistenci a bezbariérovém prostředí. NADACE AGEL se rozhodla panu Markovi v jeho těžké situaci pomoci a přispěla mu na nákup elektrického pohonu k mechanickému vozíku částkou 50 tisíc korun.

celý článek


Nadace AGEL již rok financuje péči o ohrožené maminky a děti

4.10.2017

V České republice nezvyklou formu dárcovství zvolila Nadace AGEL v pražském Azylovém domě pro matky s dětmi Gloria. Nad Azylovým domem převzala patronát přesně před rokem. Adresně tak pomáhá konkrétním maminkám v jejich nouzi a těžké situaci. Přispívá také na mzdy lidí, kteří těmto ohroženým rodinám pomáhají.

celý článek


Sen hendikepované dívky o účasti na paralympiádě podpořila NADACE AGEL částkou 50 tisíc

22.9.2017

NADACE AGEL a zaměstnanci Středomoravské nemocniční spojili v létě své síly a realizovali akci pro dobrou věc. V rámci projektu „SMN v pohybu“ zaměřeného na zdravý životní styl a pohyb sportovali zaměstnanci nejen pro sebe, ale i s cílem podpořit šestnáctiletou hendikepovanou Kristýnu Židlickou. NADACE AGEL totiž veškerou červencovou aktivitu zaměstnanců v rámci projektu proměnila na finance pro tuto mladou sportovkyni, jejímž snem je nákup nové monoski a cesta na paralympiádu.

celý článek


Výťažok z charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide poputuje Krištofovi Kubalovi

7.9.2017

NADÁCIA AGEL, súčasť skupiny AGEL, 6. septembra 2017 zorganizovala druhý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide pri Košiciach. Finančný výťažok z charitatívneho športového podujatia bude venovaný pätnásťročnému hendikepovanému športovcovi Krištofovi Kubalovi na zakúpenie zdravotnej pomôcky Motomed. Generálnym partnerom podujatia sa stala spoločnosť Perfect Distribution.

celý článek


Více samostatnosti i věrného přítele získala díky NADACI AGEL vozíčkářka Iveta Jechová

14.7.2017

Jednou z oblastí, kterou osoby s hendikepem řeší, je potřeba pomoci od druhých s ohledem na své zdravotní limity. S řadou činností je dnes ale schopen efektivně pomáhat i speciálně vycvičený asistenční pes. Ten byl snem Ivety Jechové z Prahy, která od narození trpí spinální svalovou atrofií. Díky podpoře NADACE AGEL, která ženě přispěla částkou 50 tisíc korun, se nyní Ivetě Jechové její sen splnil a pes Mike je jejím věrným společníkem i pomocníkem na každém kroku.

celý článek


Díky nové plošině od NADACE AGEL se může paní Kryštofová neomezeně pohybovat ve svém vlastním domě

19.6.2017

Před čtrnácti lety při autonehodě utrpěla Petra Kryštofová z Olomouce zranění páteře, při kterém došlo k porušení míchy. Od té doby je dnes čtyřiačtyřicetiletá žena na invalidním vozíku. V každodenních činnostech jí proto musí pomáhat maminka, od které ji však donedávna dělilo jedno poschodí v rodinném domě. To se ale změnilo i díky příspěvku NADACE AGEL, která Petře Kryštofové věnovala částku 50 tisíc korun na nákup nové plošiny umožňující pohodlný přístup do přízemí i patra domu.

celý článek


Golfisté přispěli na podporu dětí a matek v nouzi

16.6.2017

Již počtvrté se na osmnáctijamkovém golfovém hřišti ve Mstěticích konal ve čtvrtek 15. června charitativní golfový turnaj NADACE AGEL, jehož výtěžek poputuje na podporu lidí v tíživé životní situaci. Letošní ročník přinesl rekordních 1,2 miliónu korun.

celý článek


Těšínská osmička pomohla mladému sportovci s hendikepem

12.6.2017

Téměř 250 běžců se rozhodlo podpořit dobrou věc a v neděli 11. června absolvovalo charitativní Těšínskou osmičku, která vedla od Nemocnice Podlesí v Třinci do parku Adama Sikory v Českém Těšíně. Výtěžek z akce, kterou pořádala NADACE AGEL – 50 tisíc korun, putoval na podporu 21letého reprezentanta České republiky v boccie s hendikepem, Jirky Svojanovského, který trpí od narození obrnou.

celý článek


Děti z azylového domu Gloria oslavily Dětský den s NADACÍ AGEL

1.6.2017

O oslavu Dětského dne nepřišly ani děti a maminky v tíživé životní situaci, které jsou v současnosti obyvateli Azylového domu Gloria v Praze. Pro děti a jejich doprovod připravila NADACE AGEL rodinné odpoledne plné zábavy, dárků i občerstvení. Ze strany nadace přitom zdaleka nejde o náhodnou jednorázovou pomoc. Azylový dům Gloria podporuje NADACE AGEL dlouhodobě a jen v letošním roce přispěla na jeho činnost částkou 600 tisíc korun.

celý článek


Žáci s hendikepem využívají díky NADACI AGEL novou cvičnou kuchyň

13.5.2017

Žáci s tělesným či mentálním postižením, kteří ukončili povinnou školní docházku, mají na Královéhradecku nově možnost dalšího vzdělávání. Díky daru NADACE AGEL mohla zdejší škola Prointepo pořídit pro své žáky zcela novou cvičnou kuchyň, která je bezbariérová a přizpůsobená potřebám a schopnostem náctiletých žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům s těžším zdravotním postižením. Ti tak mohou exkluzivně pokračovat ve vzdělání i po ukončení povinné školní docházky a to na střední Praktické škole dvouleté.

celý článek


Rodiny těžce nemocných dětí si zimu užily i díky speciální lyžařské pomůcce

3.5.2017

Tělesný handicap není pro zimní sporty díky speciálním kompenzačním pomůckám dávno překážkou. Pořídit si speciální vybavení je však stále poměrné nákladné. Aby si co nejvíce těžce nemocných dětí nebo dětí s postižením mohlo také užít zimní radovánky, přispěla NADACE AGEL olomouckému Středisku rané péče SPRP třiceti tisíci korunami na pořízení speciální sofistikované lyžařské pomůcky „biski“.

celý článek


Podhorská nemocnice má díky NADACI AGEL nového zaměstnance – je čtyřnohý a jmenuje se Merlin

17.3.2017

V Podhorské nemocnici v Rýmařově, která je členem skupiny AGEL, je sice teprve týden, ale už se stal nejoblíbenějším členem týmu pracovníků sociální služby. Merlin totiž není jen tak obyčejný zaměstnanec, má rok a tři čtvrtě a je to border kolie. Podhorská nemocnice jej získala díky prostředkům NADACE AGEL, která bude nemocnici financovat i veškeré další náklady s ním spojené.

celý článek


NADACE AGEL darovala 50 tisíc korun na výcvik asistenčního psa pro chlapce s hendikepem

3.3.2017

Více samostatnosti i věrného přítele získal díky NADACI AGEL šestiletý Tomášek Ondráček. Padesáti tisíci korunami přispěla na výcvik jeho speciálního asistenčního a canisterapeutického psa NADACE AGEL.

celý článek


Juniorská reprezentantka v hodu diskem a kuželkou má díky NADACI AGEL speciální automobil

21.2.2017

Patnáctiletá studentka Adéla Sekyrová z Krhové na Vsetínsku patří mezi jedny z nejlepších i nejsvědomitějších studentek ve své třídě, a byť je na invalidním vozíku, na svém kontě má ocenění Atlet roku 2015 i medaile ze světových šampionátů. Adéla je totiž českou reprezentantkou v hodu kuželkou a diskem, které se i přes mladý věk a tělesné postižení velmi daří. Ve sportovních výkonech ji přitom podporuje i NADACE AGEL, která aktuálně Adéle přispěla částkou 50 000 korun na pořízení speciálně upraveného automobilu, který jí a jejím rodičům usnadní transporty do školy, na tréninky i soutěže.

celý článek


Díky podpoře NADACE AGEL vznikl ve Zlíně sportovní koutek pro klienty chráněného bydlení

17.1.2017

Ve zlínské čtvrti Letná vzniklo za přispění nadace unikátní sportovní zázemí pro klienty chráněného bydlení Domu NADĚJE. Toto zařízení umožňuje osamostatnění se celkem patnácti klientům s možným využití poradenských služeb při hledání pracovního uplatnění.

celý článek


Školák Honzík díky novým naslouchátkům od NADACE AGEL konečně dobře slyší učitele i kamarády

10.1.2017

Většina z nás považuje sluch za samozřejmost a příliš se jím nezabývá. To ale neplatí o malém Honzíkovi Kubešovi z Prostějova, který byl ještě nedávno o většinu zvukových vjemů ochuzen. Díky příspěvku NADACE AGEL má však nyní k dispozici nová naslouchátka i zesilovač, pomocí kterého dnes již zřetelně slyší učitele ve škole, kamarády i rodiče. Na nákup naslouchátek a zesilovače SCOLA přispěla malému Honzíkovi nadace částkou 20 tisíc korun.

celý článek


Senioři jsou v bezpečí díky speciálním náramkům od NADACE AGEL

29.12.2016

Senioři z Charitního domu v Hnojníku se nyní cítí bezpečněji a klidněji díky novým signalizačním náramkům od NADACE AGEL. Pomocí moderních elektronických bezdrátových náramků si mohou lidé kdykoliv přivolat pomoc, a to jednoduchým stiskem tlačítka na náramku nebo i přívěsku. Pětadvacet speciálních náramků by mělo zajistit především včasnou pomoc v případě zdravotních obtíží nebo jiné nouzi, a to nejen uvnitř charitního domu, ale i v celém jeho areálu včetně zahrady. Na nákup bezdrátových náramků přispěla Charitnímu domu v Hnojníku NADACE AGEL částkou 50 tisíc korun.

celý článek


Předvánoční překvapení od NADACE AGEL potěšilo děti z Dětského domova Černá voda

22.12.2016

Předvánoční čas zpříjemnila NADACE AGEL dětem z Dětského domova Černá voda na Jesenicku. Zástupkyně nadace dětem nejen, že přivezly adventní pamlsky, ale obdarovaly je rovněž vitamínovými balíčky.

celý článek


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

celý článek


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

celý článek


NADACE AGEL shromáždila díky Vánoční sbírce přes dvě tuny oděvů

8.12.2016

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Právě v těchto dnech NADACE AGEL rozdává potřebným lidem více než dvě tuny oděvů, bot, zimních doplňků, ručníků či ložního prádla. Tyto věci získala NADACE AGEL v rámci Vánoční sbírky ve zdravotnických zařízeních AGEL napříč Českou republikou. Na celkem třinácti sběrných místech darovali zaměstnanci AGELu, pacienti i další dobrovolníci celkem 2,1 tuny věcí, které nyní putují do čtyř humanitárních organizací v republice.

celý článek


V pohodlnějším křesle píše devadesátiletá seniorka i nadále kroniku svého života

5.12.2016

I malý dárek může přinést obrovskou radost. To dokázaly slzy štěstí, které stékaly po tváři devadesátileté Boženě Hesové, klientce oddělení sociální hospitalizace Podhorské nemocnice v Rýmařově, když se dozvěděla o překvapení, které pro ni přichystal personál nemocnice společně s NADACÍ AGEL v rámci projektu „Plníme sny“.

celý článek


NADACE AGEL splnila sen vzácně nemocné Verunce z Valašského Meziříčí

10.11.2016

Zážitek na celý život bude mít díky NADACI AGEL devítiletá Veronika z Valašského Meziříčí. Děvčátko, které trpí vzácnou lomivostí kostí, a odjakživa miluje hudbu, navštívilo v Praze s celou svou rodinou muzikál Mamma Mia. Verunka měla dokonce možnost setkat se v zákulisí se svými hudebními idoly. Na splnění jejího snu nemá podíl pouze NADACE AGEL, která rodině celý výlet zařídila, ale také tým lékařů Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL. Právě zde dívce před dvěma lety provedli unikátní operaci, díky které může nyní vyrůstat téměř jako její zdraví vrstevníci.

celý článek


Reprezentant českého národního týmu v basketbalu trénuje na novém sportovním vozíku za přispění NADACE AGEL

7.11.2016

Martin Zemánek, je šestatřicetiletý reprezentant českého národního týmu v basketbalu na vozíku a zároveň působí v klubu SK Hobit Brno. Tento talentovaný sportovec nastupuje v dresu číslo 6 a hraje v útoku na pozici pivota. Nyní si mohl díky příspěvku NADACE AGEL zakoupit speciálně upravený sportovní vozík Airben, jehož pořizovací náklady by byly nad Martinovy možnosti.

celý článek


Sportovce s tělesným postižením i mladíka se vzácným onemocněním podpořila na Havířovské desítce NADACE AGEL

15.10.2016

Jan Bajtek z Mohelnice ještě neměl ani maturitu, když se mu život převrátil vzhůru nohama. Osudný skok do vody jej natrvalo upoutal na invalidní vozík, chuť do života mu ale nevzal. Nyní osmadvacetiletý mladík reprezentuje Českou republiku v boccii a společně se svými přáteli z Handicap sport clubu Havířov se podílel na organizaci benefičního běhu Havířovská desítka. Z akce odcházel s úsměvem na tváři. Dozvěděl se totiž, že díky NADACI AGEL budou jeho sportovní výkony lepší i každodenní život snazší. Díky finanční podpoře nadace si bude moci pořídit nový mechanický invalidní vozík, na který by sám neměl finanční prostředky.

celý článek


NADACE AGEL převzala za účasti kardinála Duky dlouhodobý patronát nad Azylovým domem Gloria

12.10.2016

NADACE AGEL v minulém týdnu slavnostně převzala patronát nad Azylovým domem Gloria, který v Praze na Barrandově pomáhá matkám s dětmi v těžké životní situaci. Nadace spolupracuje s azylovým domem od letošního roku a na základě pozitivních zkušeností byla nyní dohodnuta spolupráce dlouhodobá. Akce proběhla za účasti kardinála Dominika Duky, ředitele Arcidiecézní charity Praha Jaroslava Němce, předsedkyně dozorčí rady nadace Dušany Chrenekové a předsedy dozorčí rady akciové společnosti AGEL Tomáše Chreneka.

celý článek


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

celý článek


NADACE AGEL předala šek na 60 000 Kč rodině chlapečka trpícího svalovou dystrofií

2.9.2016

V rámci Rodinného dne s AGELEM dnes v areálu Nemocnice Louny proběhlo předání šeku v hodnotě 60 000 Kč mamince chlapce trpícího svalovou dystrofií. Darovanou částku využije na pořízení speciálního Motomedu, který pomůže stabilizovat chlapcův zdravotní stav.

celý článek


Speciální pomůcky od NADACE AGEL pomohou trojici dětí s dětskou mozkovou obrnou

12.8.2016

Nové speciální kočárky, houpačku či speciální kolo si nově může užívat trojice dětí s dětskou mozkovou obrnou z Brna, které podpořila NADACE AGEL. Malý Denisek, Kubík a Alenka získali od nadace příspěvek v celkové výši 60 000 korun, který by měl přispět ke zlepšení zdravotního stavu dětí i zkvalitnění života jejich rodin.

celý článek


Třetí ročník charitativního golfového turnaje NADACE AGEL vynesl 700 tisíc korun

17.6.2016

Jan Železný, Radek Štěpánek, Ondřej Bank a Aleš Loprais byli ozdobou třetího ročníku charitativního golfového turnaje NADACE AGEL, který se konal v Golf Clubu Mstětice u Prahy. Celkový výtěžek charitativního turnaje, jehož součástí byla také dražba, překročil částku 700 tisíc korun.

celý článek


Těžce nemocný muž se dočká nového automobilu – také díky NADACI AGEL

20.5.2016

Šestačtyřicetiletý Václav Kolín z Ostrova na Karlovarsku je těžce nemocný a komplikovaný zdravotní stav jej dokonce upoutal na invalidní vozíček. I přes svůj těžký handicap nedosáhl muž na státní příspěvek pro koupi motorového vozidla. Panu Kolínovi se proto rozhodla pomoci NADACE AGEL a na automobil mu přispěla částkou ve výši 50 tisíc korun.

celý článek


NADACE AGEL splnila sportovní sny hendikepovaným

19.5.2016

V rámci předprogramu mezinárodního mítinku Zlatá tretra na Městském stadionu Ostrava Vítkovice splnila NADACE AGEL sen pětiletému chlapci Štěpánovi a mladé vozíčkářce Daniele. Chlapec převzal od nadace šek v hodnotě 10 tisíc korun a osobně se setkal s oštěpařskou legendou Janem Železným. Dívce byly předány dvě vysněné vstupenky na hlavní program atletického mítinku Zlatá tretra 2016.

celý článek


Děti s maminkami z azylového domu Gloria navštívily dětský den na Sparta Prague Open

2.5.2016

Díky spolupráci NADACE AGEL s Arcidiecézní charitou Praha mohly v sobotu 30. dubna navštívit děti z Azylového domu Gloria dětský den, který byl součástí mezinárodního tenisového turnaje J&T Banka Prague Open. Společnost AGEL je jedním z hlavních partnerů tohoto turnaje a pro svou nadaci získala od organizátorů charitativní šek na 50 tisíc korun.

celý článek


CENTRUM HÁJEK pomáhá za přispění NADACE AGEL s prvními krůčky hendikepovaných dětí

19.4.2016

Dětem s diagnózou dětské mozkové obrny, s vývojovými poruchami, s poškozením mozku v důsledku zánětlivého onemocnění, hyperkinézou i po úrazech pomáhají v CENTRU HÁJEK, které se nachází v obci Šťáhlavy poblíž Plzně. Díky příspěvku prostějovské NADACE AGEL ve výši 50 tisíc korun mohou nyní dětští klienti centra trénovat své první krůčky na speciálním chodícím páse.

celý článek


NADACE AGEL slaví 5. výročí benefiční aukcí a výtvarnou soutěží pro širokou veřejnost

15.4.2016

Zájemci z řad široké veřejnosti, kteří by rádi pomohli potřebným, ale sami nemají prostředky nazbyt, mohou nyní pomoci prostřednictví akce NADACE AGEL. V rámci oslav pátého výročí založení uspořádá NADACE AGEL benefiční aukci „Přání pro Tebe", ve které budou draženy kromě jiného také zajímavé malby a kresby, které darují dobrovolníci z řad veřejnosti. Výtěžek z akce, která proběhne začátkem června, poputuje na pomoc dětem se speciálními vzdělávacími potřebami ze SŠ, ZŠ A MŠ JISTOTA v Prostějově.

celý článek


Máme v rodině autistu. Jaký je svět autistických dětí?

5.4.2016

Je příjemný slunečný den a v Olomouci právě probíhají Modré dny v Pevnosti poznání, kam máme namířeno i my. Mít modrou barvu na sobě si každý účastník klade téměř za povinnost, nebo si alespoň symbolicky pořizuje modrý balón přímo na akci. Modrá barva se neodmyslitelně váže k autismu. Představuje barvu komunikace a sebevyjádření. To jsou právě jedny ze zásadních oblastí, ve kterých mají lidé s autismem největší potíže.

celý článek


Pomohli jsme slečně Kláře v cestě za aktivním samostatným životem

22.3.2016

Dnes jsme obdrželi krásné poděkování od slečny Kláry a její maminky. Klára je šikovná mladá žena, která právě dokončuje svá studia na střední škole. Navzdory svému nelehkému zdravotnímu stavu se věnuje závodnímu plavání, vyučuje bezplatně nevidomé studenty v práci na počítači a aktivně se věnuje studiu angličtiny.

celý článek


Podporili sme projekt s názvom Laboratórium pre správne sedenie...

26.2.2016

Naša nadácia podporila projekt s názvom Laboratórium pre správne sedenie organizácie CZEPA – Českej asociácie paraplegikov, sumou 49 tisíc korún. Tento projekt sa zaoberá prevenciou dekubitov a nastavenia správneho sedu u vozíčkarov s poškodením miechy.

celý článek


Nezabúdame na ľudí na pokraji života...

26.2.2016

Ideálne by bolo, keby človek umieral bez bolesti ako fyzickej tak aj psychickej. Nie vždy tomu ale tak je a našťastie existujú organizácie, ktoré pomáhajú ľuďom na pokraji života a ich rodinám. Jednou z takýchto organizácií je spoločnosť Cesta domů, z.ú. Naša nadácia sa rozhodla podporiť ich sumou 20 tisíc korún.

celý článek


Päťročná Karolína rehabilitovala aj vďaka našej nadácii

18.2.2016

Na našu nadáciu sa obrátila maminka päťročnej Karolínky, ktorá trpí detskou mozgovou obrnou. Jej chôdza je neistá a tak sme na zlepšenie jej zdravotného stavu prispeli sumou 20 tisíc korún. Karolínka tak mohla absolvovať rehabilitačný pobyt v Klimkoviciach, ktorý už v minulosti absolvovala a veľmi jej pomohol.

celý článek


Asistenční pes Renča bude díky NADACI AGEL brzy pomáhat svému hendikepovanému pánovi

17.2.2016

Jednou z největších starostí hendikepovaných lidí je jejich závislost na druhých. Mnohdy je jen částečná, jindy spojená i s běžným fungováním v denním režimu. S řadou činností jsou dnes ale schopni efektivně pomáhat speciálně vycvičení asistenční psi, pro jejichž podporu se nyní rozhodla i NADACE AGEL – a to v rámci projektu Darujme nezávislost 2015.

celý článek


Nový zvukový procesor pomáha zlepšiť kvalitu života Danielovi

11.2.2016

Mama Daniela sa na nás obrátila so žiadosťou o príspevok doplatku na nový zvukový procesor, ktorý mal zlepšiť po 10 rokoch Danielovi možnosť počutia. Je to jeho každodenná a nevyhnutná pomôcka. Naša NADACE AGEL podporila túto žiadosť sumou 20 tisíc korún.

celý článek


Hiporehabilitácia pomáha Péťovi vďaka NADACI AGEL

11.2.2016

Peter trpí detskou mozgovou obrnou od narodenia. Jeho rodičia sa mu neustále venujú a pomáhajú s jeho rozvjom. Vyskúšali už veľa metód a pomôcok a na nás sa obrátili so žiadosťou o príspevok na hiporehabilitáciu. Naša NADACE AGEL mu tak prispela sumou 10 tisíc korún.

celý článek


Nové slúchadlá pomáhajú Júliusovi

11.2.2016

Matka Júliusa sa na nás obrátila so žiadosťou o nadačný príspevok na doplatok k slúchadlám pre syna Júliusa. Ten sa bez nich nezaobíde a naša NADACE AGEL sa rozhodla žiadosť podporiť sumou 10 tisíc korún.

celý článek


Nový automobil významně ulehčí paní Blance život

3.2.2016

V roce 2000 utrpěla paní Blanka vlivem onemocnění poškození míchy v oblasti bederní páteře. Následkem toho u ní došlo k plnému ochrnutí dolních končetin, a v pohybu je proto zcela odkázána na invalidní vozík. Navzdory všemu se snaží být co nejvíce samostatná a soběstačná. K tomu ji dnes také pomáhá nový osobní automobil, na který ji přispěla naše nadace částkou ve výši 30 tisíc korun.

celý článek


S novým vozíkem může pan Filip žít stále aktivně

1.2.2016

Od roku 2009, kdy pan Filip nešťastně skočil do vody a utrpěl úraz krční páteře, je upoután na invalidní vozík. Přesto se snaží žít aktivním životem. Věnuje se sportu ragby na vozíku a střelbě ze vzduchové pistole. Na nový vozík mu naše nadace darovala částku ve výši 20 tisíc korun.

celý článek


Třináctiletý Daniel rehabilitoval na klinice v Praze

1.2.2016

Daniel z Ostravice absolvoval i díky naší nadaci čtyřtýdenní speciální terapii na neurorehabilitační klinice v Praze. Usilovně zde cvičil, aby posílil své tělo a zlepšil svůj zdravotní stav. Naše NADACE AGEL mu přispěla částkou ve výši 10 tisíc korun.

celý článek


Dětem po obrně a seniorům po mrtvici nabídnou v Šumperku díky NADACI AGEL speciální rehabilitaci

29.1.2016

V České republice je jen několik málo míst, kde mohou hendikepovaní lidé rehabilitovat speciální a vysoce účinnou metodou Therasuit. Obecně prospěšná společnost PONTIS Šumperk tuto rehabilitaci již brzy nabídne svým klientům, a to díky podpoře NADACE AGEL ve výši 60 tisíc korun.

celý článek


Hendikepovaným žákům jde učení lépe díky tabletům od NADACE AGEL

22.1.2016

Už několik dnů si zdravotně postižení žáci speciální školy v Prostějově užívají interaktivní a zábavnější formu vzdělávání. NADACE AGEL škole přispěla částkou 50 tisíc korun na nákup iPadů, které poslouží hendikepovaným dětem k procvičování čtení, psaní, počtů i dalších dovedností.

celý článek


Díky novému automobilu od NADACE AGEL se život paní Renaty pomalu vrací do zajetých kolejí

14.1.2016

Pád z koně v říjnu 2014 obrátil mladé atraktivní třicátnici život vzhůru nohama. Při úrazu si paní Renata Fojtíková z Brna zlomila několik krčních obratlů a částečně poškodila míchu, což ji trvale upoutalo na invalidní vozík. Prvních pár měsíců po úraze pro ni bylo velmi těžkých a už neměla chuť žít. Jen díky trpělivosti, vydatné podpoře přátel, rodiny a také NADACE AGEL se jí toto období podařilo překonat.

celý článek


Nový mechanický vozík slouží slečně Kateřině

13.1.2016

Od útlého mládí byl největším koníčkem slečny Kateřiny sport. Provozovala všechny možné sportovní aktivity, které ji její zdravotní stav umožnil. Aby ve sportování mohla pokračovat, věnovala ji naše nadace na pořízení nového lehkého mechanického vozíku částku ve výši 30 tisíc korun.

celý článek


Děti z Dětského domova v Prostějově si hrají na nových zahradních atrakcích od NADACE AGEL

7.1.2016

V zahradě Dětského domova v Prostějově vyrostlo během posledních několika týdnů nové hřiště s atrakcemi, na kterých budou děti moci trávit čas zábavou ale i posilováním. To vše díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 50 tisíc korun, která s domovem spolupracuje dlouhodobě.

celý článek


Předvánoční bazary NADACE AGEL pomohly i potěšily

21.12.2015

Výtěžek ve výši téměř 40 tisíc korun, které putovaly na dobročinné účely, přinesly dva dobročinné bazary, které se konaly na sklonku loňského roku v Nemocnici Prostějov a na POLIKLINICE AGEL v Praze. Lidé si na nich mohli zakoupit šperky, dekorační předměty, oblečení ale i podepsané dresy a míčky našich předních tenistů nebo autobiografie Usaina Bolta, kterou atlet vlastnoručně podepsal.

celý článek


Nový mechanický vozík slouží panu Antonínovi o díky příspěvku NADACE AGEL

17.12.2015

Od roku 2000 se nedílnou pomůckou pana Antonína stal invalidní vozík. Při skoku do vody utrpěl zlomeninu krčního obratle s úplným poškozením míchy. Následkem tohoto poranění u něj došlo k úplnému ochrnutí dolních a částečnému ochrnutí horních končetin. Na nový mechanický vozík mu naše nadace přispěla částkou ve výši 20 tisíc korun.

celý článek


Klub Stonožka Ostrava uspořádal ozdravný pobyt pro své klienty

16.12.2015

Klub Stonožka Ostrava je členem celorepublikové Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR z.s. Jeho klienty jsou osoby s postižením mentálním, fyzickým, kombinovaným a osoby s poruchou autistického spektra. Věková struktura uživatelů je 6 – 64 let. I díky příspěvku NADACE AGEL se mohli klienti a členové klubu zúčastnit ozdravného pobytu v prostředí Hrubého Jeseníku.

celý článek


NADACE AGEL opět podpořila středisko zabývající se péči o těžce nemocné seniory

12.12.2015

Farní charita Litomyšl mohla i díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 20 tisíc korun repasovat původní špaletová okna vily Jindra. Organizace zde již více než 10 let provozuje služby tzv. respitní, neboli úlevové péče pro rodiny, pečující dlouhodobě doma o své blízké, především pak o seniory.

celý článek


Díky novému bezbariérovému přístupu je život paní Hany jednodušší

11.12.2015

Paní Hana ze Žďáru nad Sázavou může využívat i díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 25 tisíc korun novou schodišťovou plošinu do svého bytu. Vybudování bezbariérového přístupu bylo pro ni nezbytné, neboť trpí funkční ztrátou obou dolních končetin.

celý článek


Nový vozík zvýšil soběstačnost panu Pavlovi

7.12.2015

Zlomovým obdobím byl pro pana Pavla rok 2007, kdy při práci propadl skleněným střešním světlíkem 6 pater na podlahu. Následkem toho je nyní upoután na invalidní vozík. Jelikož vozík, který používal, byl už pro něj nevyhovující, věnovala mu naše nadace na pořízení nového částku ve výši 30 tisíc korun.

celý článek


Díky novému elektropohonu k vozíku může pan Milan trávit více volného času se svým synem

4.12.2015

O roku 1995 je pan Milan, po nešťastném skoku do vody s následným poškozením míchy v oblasti krční páteře, trvale upoután na invalidní vozík. Aby mohl svůj volný čas trávit aktivněji, věnovala mu naše nadace na pořízení nového přídavného elektrického motoru k invalidnímu vozíku částku ve výši 40 tisíc korun.

celý článek


Pan Pavel si přijel pro svou nevěstu na novém mechanickém vozíku

4.12.2015

NADACE AGEL přispěla panu Pavlovi na zakoupení nového mechanického vozíku částkou ve výši 10 tisíc korun. Jedna z prvních věcí, kterou na novém vozíku podnikl, byla, že se oženil.

celý článek


Dobročinný předvánoční bazar NADACE AGEL nabídne řadu zajímavých pokladů

4.12.2015

Nakoupit dárky pro své blízké a ještě pomoci dobré věci budou lidé moci ve středu 9. prosince ve vstupní hale POLIKLINIKY AGEL (Italská 37, Praha 2), kde proběhne od 8.30 do 16.00 hodin vánoční bazar NADACE AGEL. K zakoupení zde budou šperky, dekorační předměty, oblečení ale i podepsané dresy a míčky našich předních tenistů nebo autobiografie Usaina Bolta, kterou atlet vlastnoručně podepsal. Výtěžek z prodeje poputuje na dobročinné účely.

celý článek


Dobročinný předvánoční bazar NADACE AGEL opět nabídne řadu zajímavých pokladů

27.11.2015

Nakoupit dárky pro své blízké a ještě pomoci dobré věci budou lidé moci ve středu 2. prosince v Nemocnici Prostějov, kde proběhne od 8.30 do 16.00 hodin vánoční bazar NADACE AGEL. K zakoupení zde budou šperky, dekorační předměty, oblečení ale i podepsané dresy a míčky našich předních tenistů, prostějovských volejbalistek nebo autobiografie Usaina Bolta, kterou atlet vlastnoručně podepsal. Výtěžek z prodeje poputuje na dobročinné účely.

celý článek


NADACE AGEL pomohla dalšímu dítěti absolvovat rehabilitaci

19.11.2015

Šestiletý Honzík z Prahy trpí dětskou mozkovou obrnou. Jeho pohybové schopnosti jsou proto velmi omezené a při běžných životních situacích potřebuje asistenci další osoby. Aby se jeho stav zlepšil, věnovala mu naše nadace příspěvek ve výši 10 tisíc korun. Díky němu mohl absolvovat čtyřtýdenní terapii v lázních Klimkovice.

celý článek


NADACE AGEL pomohla osmnáctiletému Antonínovi dosáhnout jeho vysněného cíle

12.11.2015

Antonín z Uherského Hradiště trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Ujde jen krátkou vzdálenost s pomocí francouzských holí, jinak se přepravuje na invalidním vozíku. Aby nebyl odkázán jen na pomoc druhých, věnovala mu naše nadace na pořízení nového automobilu částku ve výši 30 tisíc korun.

celý článek


Devítiletá Lucinka pilně cvičila v Klimkovicích

10.11.2015

Lucinka byla zdravá a šikovná holčička. V roce 2013 se u ní rozvinulo onemocnění pravého kyčelního kloubu. Absolvovala proto vyšetření v nemocnici, při kterém u ní došlo k problémům s dýcháním, zástavě srdce a následně těžkému poškození mozku. Celé rodině se náhle obrátil svět naruby. Lucinka se musela začít vše učit od začátku.

celý článek


Student Lukáš absolvoval speciální pohybovou terapii i díky příspěvku NADACE AGEL

6.11.2015

24-letý Lukáš je vozíčkář trpící dětskou mozkovou obrnou, který veškeré své úsilí směřuje k tomu, aby byl i při svém handicapu co nejvíce samostatný a mohl se úspěšně zařadit do pracovního procesu. Pro zlepšení jeho fyzické kondice mu naše nadace darovala na speciální pohybovou terapii částku ve výši 30 tisíc korun.

celý článek


NADACE AGEL přispěje handicapované sportovkyni Daniele na nový vozíček

4.11.2015

Mladá a aktivní vozíčkářka Daniela Šiffnerová se bude moci brzy těšit z nového invalidního vozíku, a to i díky příspěvku NADACE AGEL. Nový vozík bude speciálně upravený na míru pro běžné užívání, ale i praktikování sportu s názvem boccia, kterému se Daniela věnuje. Finanční dar věnuje Daniele NADACE AGEL v rámci projektu Kalendář přání boccistů 2016.

celý článek


Speciální zákrok pomohl ke zlepšení zdravotního stavu pětiletého Pavlíka

27.10.2015

Malý Pavlík se narodil předčasně ve 27. týdnu těhotenství s váhou 800 g a mírou 30 cm. Jeho začátek života byl hodně náročný a komplikovaný. Bohužel následkem tak časného příchodu na svět mu lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu a další onemocnění. On se však nevzdává a spolu s maminkou absolvuje spoustu speciálních rehabilitací a terapií.

celý článek


NADACE AGEL myslí i na osoby na sklonku života

23.10.2015

Ideálem je, aby člověk umíral bez bolesti fyzické, psychické, sociální a spirituální a s vděčností za život, který mu byl dán. V mnoha případech tomu však bohužel není. Naštěstí existují organizace, které se snaží umírajícím a jejich rodinám pomoci, jako například Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích. Naše nadace se rozhodla tomuto zařízení věnovat částku ve výši 50 tisíc korun.

celý článek


Handicapování najdou v Olomouci uplatnění také díky NADACI AGEL

22.10.2015

Uplatnit se na trhu práce je v dnešní době obtížné pro zdravé, natož pak pro handicapované osoby. I díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 60 tisíc korun SOS Středisku pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci zde bude moci i nadále pracovat hned několik handicapovaných osob. Nadace tuto organizaci podporuje pravidelně a za poslední čtyři roky jí věnovala již 300 tisíc korun.

celý článek


Sportovní organizace handicapovaných Olomouc uspořádala i díky příspěvku NADACE AGEL sportovně-integrační pobyt

14.10.2015

Přes den tvrdá práce na handbiku a suchý trénink, večer po chvilce odpočinku tréninky na ledě, to byl sportovní pobyt „BEZ HRANIC“ Občanského sdružení SOHO Olomoučtí kohouti, který se uskutečnil v Lanžhotě u Břeclavi za účasti handicapovaných a zdravých hráčů, rodinných příslušníků a příznivců sledge hokeje, bez rozdílu pohlaví a věku. Naše nadace akci podpořila částkou ve výši 15 tisíc korun.

celý článek


Nový mechanický vozík zlepšil soběstačnost paní Bohumíry

13.10.2015

V roce 1996 utrpěla paní Bohumíra těžký úraz při autohavárii, při které byla nejvíce poškozena mícha, hlava a pravá noha. Ochrnula na dolní končetiny a částečně i horní. Nyní je plně invalidní a v pohybu je odkázána na používání ortopedického vozíku. Na nový mechanický vozík ji naše nadace přispěla částkou ve výši 15 tisíc korun.

celý článek


Den zdraví v Nemocnici Nový Jičín podpoří prevenci i dobročinnost

13.10.2015

Čtvrtek 15. října bude v Nemocnici Nový Jičín patřit preventivní a dobročinné akci s názvem Den zdraví s NADACÍ AGEL. Příchozí budou moci mezi 13.00 a 16.00 hodinou zdarma a bez objednání absolvovat nejrůznější vyšetření. Zároveň se budou moci blíže seznámit s aktivitami NADACE AGEL, jejíž zástupci budou po celou dobu k dispozici, připraveni zodpovědět veškeré otázky příchozích, ale i poradit.

celý článek


S novým elektrickým vozíkem je dvanáctiletá Rozárka mobilnější

12.10.2015

Rozárka z Prahy je těžce tělesně postižená dívka, pohybující se na vozíku. Její zdravotní problémy vznikly v důsledku velmi předčasného narození a nepatřičného zákroku lékařů. Navzdory svému handicapu však žije aktivním životem, ke kterému jí její rodina vede a podporuje. Aby byla mobilnější, darovala ji naše nadace částku ve výši 25 tisíc korun na pořízení nového elektrického vozíku.

celý článek


Nový dětský rehabilitační kočárek slouží malé Petrušce

9.10.2015

Pětiletá Petruška je vlivem svého onemocnění vývojově zpožděná. Sama se neposadí, hopsá na kolínkách a snaží se o oporu na čtyřech. Pro její transport je potřeba dětský kočárek, proto jí naše nadace na jeho pořízení darovala částku ve výši 20 000 Kč.

celý článek


NADACE AGEL pomohla panu Rostislavovi splnit jeho sen

9.10.2015

V roce 2009 se panu Rostislavovi změnil život. Utrpěl úraz s poškozením míchy, jehož následkem ochrnul na dolní končetiny. Nyní je zcela upoután na ortopedický vozík. Aby mohl i přesto pravidelně sportovat, věnovala mu naše nadace částku ve výši 20 tisíc korun na pořízení handbiku.

celý článek


Na Dni zdraví s NADACÍ AGEL se nechala vyšetřit i Kateřina Brožová

5.10.2015

Desítky osob dorazily na preventivní a dobročinnou akci s názvem Den s NADACÍ AGEL, které bylo zasvěceno dnešní dopoledne na POLIKLINICE AGEL v Italské ulici v Praze 2. Vyšetřit se nechala také herečka a zpěvačka Kateřina Brožová.

celý článek


Den zdraví na POLIKLINICE AGEL podpoří prevenci i dobročinnost

1.10.2015

První říjnové pondělí bude na POLIKLINICE AGEL v Italské ulici v Praze 2 patřit preventivní a dobročinné akci s názvem Den zdraví s NADACÍ AGEL. Příchozí tak budou moci mezi 8.00 a 12.00 hodinou zdarma a bez objednání absolvovat vyšetření mateřských znamének, krevního tlaku anebo si nechat stanovit složení těla na přístroji InBody. Akci přijde podpořit také herečka a zpěvačka Kateřina Brožová.

celý článek


Malá Anika rehabilitovala na neurorehabilitační klinice v Praze

25.9.2015

Osmiletá Anika z Prahy má dětskou mozkovou obrnu levé části těla a pravou zdravou část velmi přetíženou. Její zdravotní problémy vznikly v důsledku předčasného narození a pobytu v inkubátoru. Jen díky velkému úsilí, cvičení, ortopedickému zákroku a speciálním terapiím se její zdravotní stav zlepšuje. Naše nadace ji proto darovala částku ve výši 10 tisíc korun na léčebnou rehabilitaci na klinice v Praze.

celý článek


Nový vertikalizační stojan příznivě ovlivňuje zdravotní stav šestnáctileté Elišky

23.9.2015

Eliška z Havířova trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Vlivem svého postižení nechodí a pohybuje se s pomocí mechanického invalidního vozíku. Umí se sama najíst lžíci, při oblékání a hygieně však potřebuje pomoc druhých. Naše nadace dívence darovala částku ve výši 20 tisíc korun na nákup vertikalizačního stojanu k celkovému zlepšení jejího zdravotního stavu.

celý článek


Nový zvukový procesor zlepšuje kvalitu života paní Jaroslavě

22.9.2015

Kolem třetího roku života diagnostikovali lékaři paní Jaroslavě praktickou hluchotu. V sedmnácti letech přišla o sluch úplně, kdy jedinou možností jak slyšet, byl kochleární implantát. Operaci podstoupila v den svých devatenáctých narozenin. Od té doby nosí celodenně zvukový procesor. Nyní však bylo potřeba jej vyměnit, proto ji naše nadace darovala počátkem roku částku ve výši 30 tisíc korun.

celý článek


S pomocí NADACE AGEL vybavil denní stacionář své zařízení novým polohovatelným lehátkem

15.9.2015

Nové polohovatelné terapeutické lehátko pořídil denní stacionář pro osoby po cévní a mozkové příhodě či jiném poškození mozku ERGO Aktiv, o.p.s., který pro tento účel získal od naší nadace prostředky ve výši 30 tisíc korun.

celý článek


Rodiny s postiženými dětmi nepřijdou díky NADACI AGEL o ranou péči

11.9.2015

Rodiny s postiženými dětmi budou moci i nadále využívat terénních služeb Střediska rané péče SPRP Olomouc. I díky příspěvku NADACE AGEL mají zaměstnanci Střediska k dispozici nový spolehlivý osobní automobil, který umožní poradkyním zajišťovat ranou péči i vybavení pro rodiny s postiženými dětmi v celém Olomouckém kraji. Na nákup automobilu přispěla NADACE AGEL částkou 100 tisíc korun.

celý článek


S pomocí NADACE AGEL jela sedmnáctiletá Martina do lázní

8.9.2015

Martina ze Slovenska trpí dětskou mozkovou obrnou. Její pohybové schopnosti jsou omezené, a je tedy odkázána na pomoc druhých. V jejím zdravotním stavu ji velmi pomáhají lázeňské pobyty, a proto nás její maminka, paní Jana, požádala o příspěvek na úhradu nákladů na speciální rehabilitaci v lázních Turčianské Teplice.

celý článek


Nový bezbariérový přístup usnadňuje život malé Elišce

5.9.2015

Osmiletá Eliška trpí dětskou mozkovou obrnou, těžkou mentální retardací a oční vadou. Není schopna pečovat o své základní potřeby a vyžaduje stálou pomoc a dohled druhých. Jelikož spolu s rodiči bydlí v 1. patře rodinného domu a je již obtížné ji nosit po schodech, darovala rodině naše nadace částku ve výši 30 tisíc korun na vybudování schodišťové plošiny ve formě výtahu.

celý článek


V novém školním roce čeká díky NADACI AGEL na handicapované děti muzikoterapie se speciálními bubínky

28.8.2015

Handicapované děti z Ostravska si budou moci v novém školním roce užívat muzikoterapii ve speciální smyslové místnosti. Místnost zvanou Snoezelen provozuje Základní škola Těšínská v Ostravě a slouží handicapovaným dětem k senzorické stimulaci, rozvoji představivosti, relaxaci i rozvoji komunikace. Díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 20 tisíc korun budou v novém školním roce součástí Snoezelen také speciální bubínky, které poslouží při terapii hudbou i k rozvíjení jemné motoriky dětí.

celý článek


NADACE AGEL pomohla matke so 4 deťmi začať nový život

19.8.2015

V ťažkej životnej situácii pani Klincovej a jej štyrom neplnoletým deťom od Zvolena pomohla NADACE AGEL, ktorá jej odovzdala darčekový šek na 1500 EUR a veľké množstvo tašiek najmä s oblečením. Vďaka tejto podpore od nadácie môže rodina začať ľahšie nový život. Do zúfalej situácie ich priviedlo neznesiteľné spolužitie s manželom, ktoré ich donútilo odísť len s dvomi igelitovými taškami.

celý článek


Pobyt v Klimkovicích zlepšil dvacetiletému Honzovi chůzi

12.8.2015

Student Obchodní akademie Jan z Kroměříže prodělal dětskou mozkovou obrnu, jejíž následky ho tráví dodnes. Denně se svým tělem svádí boj o každý krok, o každé další zlepšení chůze. On se však nevzdává a bere svůj sen o obyčejné chůzi jako výzvu, za kterou je potřeba jít.

celý článek


Díky novému automobilu je paní Marta méně závislá na pomoci druhých osob

3.8.2015

V roce 1990 podstoupila paní Marta drastickou onkologickou léčbu. Nad nemocí zvítězila, ale zhruba za 13 let se projevily vedlejší následky, které způsobily její upoutání na invalidní vozík. I přes těžké zdravotní postižení s mnoha komplikacemi je však velice aktivní člověk, který často používá osobní automobil. Na nový vůz jsme jí proto přispěli částkou ve výši 30 tisíc korun.

celý článek


Nový vozík ulehčuje panu Michalovi jeho každodenní boj s překážkami

3.8.2015

Před pěti lety se panu Michalovi naprosto změnil život. Byl účastníkem automobilové havárie, kvůli níž se nyní pohybuje na mechanickém vozíku. Přesto se snaží žít aktivní život. Chodí do zaměstnání, tráví čas se svou rodinou, sportuje – je útočníkem olomouckých sledge hokejistů a předsedou sdružení SOHO, které organizuje různé činnosti pro zdravotně postižené.

celý článek


S pomocí nového „handbiku“ se může pan Radek účastnit výletů se svými dětmi

3.8.2015

V roce 2010 došlo u tehdy sedmatřicetiletého pana Radka při skoku do vody k poranění míchy a následnému ochrnutí dolních a částečně také horních končetin. V současné době je proto upoután na invalidní vozík. Aby i přesto mohl svůj volný čas trávit aktivně, přispěla mu naše nadace na koupi nového handbiku částkou ve výši 30 tisíc korun.

celý článek


Nový vozík usnadňuje studentský život pana Jana

31.7.2015

24-letý Jan je studentem druhého ročníku magisterského oboru právo na Západočeské univerzitě v Plzni a Vysoké školy finanční a správní v Praze. Na podzim roku 2011 měl vážnou autonehodu, při které u něj došlo k poškození míchy a ochrnutí dolních končetin. Po zranění strávil téměř rok po nemocnicích a různých rehabilitačních ústavech. Nyní je zcela upoután na invalidní vozík.

celý článek


Třináctiletému Kryštofovi se díky rehabilitaci zvýšila ohebnost kloubů

31.7.2015

Kryštof má od narození dětskou mozkovou obrnu a na kratší vzdálenosti se pohybuje s pomocí chodítka. I přes další onemocnění, s kterými se musí potýkat, je velmi společenský a veselý.

celý článek


Malý Mareček absolvoval rehabilitaci v lázních Klimkovice

31.7.2015

Mareček se narodil v řádném porodním termínu, avšak velmi dramatickým porodem. V důsledku komplikací v jeho průběhu u něj došlo k protrhání nervů v rameni levé ruky. Okolo třetího měsíce věku se začaly u chlapce projevovat vývojové svalové problémy. Nemohl se vzepřít na rukou, udržet a zvedat hlavičku, zvedat nožky, později ani otáčet a posazovat.

celý článek


Sluchově postižená Nikolka získala příspěvek na zvukový závěsný procesor

24.7.2015

Nikolka se narodila v roce 2001 v Olomouci. Ve 3. měsíci maminka pozorovala, že není něco v pořádku, když se dívenka neotáčela za zvuky. Později audiologické vyšetření potvrdilo oboustrannou vrozenou hluchotu. Pro podezření z autistických rysů se čekalo do 3 let, kdy poté, po jejich vyloučení, jí byl v Praze implantován kochleární implantát.

celý článek


S novým kočárkem může malý Matěj s rodinou podniknout mnoho výletů

21.7.2015

Skoro čtyřletý Matěj trpí neurologickým onemocněním, při kterém má problémy s koordinací pohybu. Dokáže samostatně stát, avšak pohybuje se batolecí chůzi s vyvažováním horních končetin. Protože si také stěžuje na časté bolesti nohou, požádala nás jeho maminka, paní Andrea, o příspěvek na úhradu nového speciálního zdravotního kočárku.

celý článek


Rodiče s těžce zdravotně postiženými dětmi si odpočinuli na pobytu ve Slezských Beskydech

17.7.2015

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek Místek, ve spolupráci s centrem v Třinci, uspořádalo šestidenní psychorehabilitační pobyt pro rodiče s těžce zdravotně postiženými dětmi, na který jim naše nadace přispěla částkou ve výši 30 tisíc korun.

celý článek


Malá Žanetka rehabilitovala v Klimkovicích

14.7.2015

Žanetka přišla na svět jako naprosto zdravé miminko. Po uplynutí 9 měsíců se však ukázalo, že není něco v pořádku. Dětská lékařka ji poslala do nemocnice na rehabilitaci s tím, že je jen líná. Při první návštěvě rehabilitace děvčátko poslali na neurologii na vyšetření, aby se vyloučila nějaká vážnější onemocnění. Nakonec Žanetce diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu.

celý článek


Intenzivní terapie pomohla pětadvacetiletému Miroslavovi

14.7.2015

Miroslav se narodil v sedmém měsíci těhotenství. Po těžkém porodu mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. V průběhu dosavadního života si prošel 12 ortopedickými operacemi a operací očí, kdy navzdory tomu, že má v očích implantáty, přečte jenom hodně zvětšené písmo.

celý článek


Divadelní představení opět rozveselila nemocné děti

13.7.2015

Znovu jsme podpořili paní Mgr. Ludmilu Sikorovou z divadelní agentury Křesadlo, která svými představeními zpříjemňuje dětských pacientům chvíle strávené v nemocnici.

celý článek


Uživatelé denního stacionáře Škola života zažili netradiční výlet plný zážitků

2.7.2015

Novojičínský denní stacionář Škola života o.p.s., který poskytuje registrovanou ambulantní sociální službu osobám s mentálním a kombinovaným postižením od 18 let, vyjel na konci května se svými klienty na 4 denní kulturně-poznávací výlet do Liberce. Projekt „Liberec 2015“ byl uskutečněn i díky pomoci naší NADACE AGEL. Akci jsme podpořili částkou ve výši 20 tisíc korun.

celý článek


S novým elektropohonem k vozíku nebude pro pana Tomáše žádný kopec překážkou

1.7.2015

V roce 2012 diagnostikovali panu Tomášovi poškození míchy. Následkem toho ochrnul na dolní končetiny. Bylo mu tehdy 42 let, měl tři děti a žil aktivním životem. Nyní se pohybuje na mechanickém invalidním vozíku.

celý článek


Malá Eliška díky rehabilitaci začala více používat levou ruku

29.6.2015

Pětiletá Eliška absolvovala i díky naší nadaci rehabilitační pobyt Klim-Therapy v lázních Klimkovice. NADACE AGEL ji přispěla částkou ve výši 10 tisíc korun. Usilovně zde cvičila, aby posílila své tělo a jednou překonala svůj handicap.

celý článek


Handicapovaní žáci absolvovali canisterapii a obdrželi nové hudební nástroje díky NADACI AGEL

25.6.2015

Sdružení Duhový klíč v Ostravě-Porubě uspořádalo workshop Canisterapie a vybavilo se hudebními nástroji. NADACE AGEL této organizaci přispěla částkou ve výši 15 tisíc korun.

celý článek


Díky novému skútru může pan Jiří opět vyrazit do přírody

23.6.2015

V roce 2009 prodělal pan Jiří cévní mozkovou příhodu. Následkem toho u něj došlo k ochrnutí pravé strany. Po pobytu v absolutně nevyhovujícím domově pro seniory se dostal do péče své sestry Evy. Ta si ho brala jako ležícího, téměř nehybného a nemluvícího a s velice špatnou psychikou. Vyhradila pro něj pokoj, vybavila potřebnými kompenzačními pomůckami a zařídila tým odborníků, za jejichž pomoci udělal bratr obrovský pokrok. V těžké situaci pomohla také naše nadace.

celý článek


Dětský domov v Prostějově vybaví zahradu posilovacími prvky

10.6.2015

Venkovní posilovací stroje a herní prvky do zahrady pro děti pořídí Dětský domov v Prostějově, který pro tento účel získal od NADACE AGEL prostředky ve výši 50 tisíc korun.

celý článek


Charitativní golfový turnaj NADACE AGEL přinesl prostředky pro nejpotřebnější z nás

4.6.2015

Již druhý ročník úspěšného charitativního turnaje prostějovské NADACE AGEL se uskutečnil včera, 3. června, v Golf Clubu Mstětice. Startovní listinu turnaje na osmnáctijamkovém hřišti zaplnila jména vice než 60 golfistů, kteří se rozhodli podpořit turnaj, jehož výtěžek poputuje na dobročinné účely. Dobročinnou akci přijela podpořit také herečka a zpěvačka Kateřina Brožová nebo tenista a tvář nadace Radek Štěpánek.

celý článek


Díky příspěvku NADACE AGEL získal Filip velkého pomocníka do kopců

1.6.2015

Šestnáctiletý Filip trpí onemocněním mozku, kvůli němuž je odkázán na invalidní vozík. Maminka chlapce, paní Jana, nás požádala o příspěvek na zakoupení přídavného pohonu k vozíku, neboť při Filipově váze 70 kg bylo náročné ho přepravovat na delší vzdálenosti a do kopců. NADACE AGEL jim proto darovala částku ve výši 8 tisíc korun, která jim chyběla.

celý článek


Nový zdravotní kočárek poskytl potřebný komfort malé Nikolce

1.6.2015

Sedmiletá Nikolka trpí dětskou mozkovou obrnou, očními vadami a skoliózou. Kvůli vývojové vadě mozku zaostává v mentálním vývoji, a je proto na úrovni 1 - 3 měsíčního miminka. Sama nesedí, nestojí a ani se neplazí. Momentálně také bojuje s epileptickými záchvaty. Nemluví, ale i přesto je to usměvavá holčička, která má ráda společnost, hudbu a výlety.

celý článek


Paralympijský reprezentant Ivo Koblasa rozveselil děti v Nemocnici Přerov

29.5.2015

Vzácná návštěva rozveselila nemocné děti hospitalizované v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Malé pacienty přišel navštívit paralympijský reprezentant v cyklistice a vicemistr světa 2014 Ivo Koblasa. Setkání se sportovcem pro nemocné děti zorganizovala NADACE AGEL.

celý článek


S novým invalidním vozíčkem od NADACE AGEL zdolá pan Milan opět i hory

22.5.2015

V jediném okamžiku se před 15 lety změnil panu Milanu Chromičovi z Ostravy celý svět. Tehdy sedmadvacetiletý mladík si rád užíval života, sportoval, bavil se s přáteli. Jeden nešťastný skok do vody na přehradě Olešná jej ale upoutal na invalidní vozík. Nyní se s novým vozíčkem, na který mu přispěla také NADACE AGEL částkou 60 tisíc korun, snad opět podívá i do náročnějšího horského terénu.

celý článek


Nové auto ulehčilo Jiříkovi jeho každodenní boj s překážkami

22.5.2015

Jiřík z Prahy se narodil předčasným komplikovaným porodem ve 27. týdnu těhotenství. Porod nezůstal bez následků a chlapci byla zjištěna diagnóza dětská mozková obrna a těžká slabozrakost. On však zabojoval o svůj život už v inkubátoru a i přes všechna úskalí se nevzdává ani teď.

celý článek


Biofeedback pro handicapované děti ze školy Jistota zajistila NADACE AGEL

19.5.2015

Zlepšit soustředění, paměť i pozornost – to vše zvládne nový přístroj, jehož pořízení pro Střední školu, základní školu a mateřskou školu Jistota, o.p.s. v Prostějově financuje NDACE AGEL. Tzv. EEG-biofeedback, který škola aktuálně instaluje ve speciální místnosti, začne dětem sloužit s počátkem nového školního roku.

celý článek


Nový vozík pomohl k pohybovému rozvoji u čtyřleté Terezky

14.5.2015

Malá Terezka trpí dětskou mozkovou obrnou a její motorické schopnosti jsou kvůli tomu značně omezené. V současné době se pohybuje plazením a poskakuje na kolínkách. Jakýkoliv pohyb je však pro ni hodně namáhavý a náročný.

celý článek


Nový vozík usnadnil život slečně Michaele

13.5.2015

Třiadvacetiletá Michaela trpí dětskou mozkovou obrnou. Následkem toho je odkázána k jízdě na mechanickém vozíku. Navzdory svému handicapu chodí pravidelně na kurzy tance na vozíku a snaží se i jinak sportovat a vzdělávat a v rámci možností se osamostatnit.

celý článek


Nové pomůcky pomáhají lidem na sklonku života i díky NADACI AGEL

6.5.2015

Člověk na konci života potřebuje speciální péči a pocit, že je v bezpečí a může se na své okolí v posledních chvílích spolehnout. Péče o takového člověka je velmi náročná a vyčerpávající. Naštěstí existují organizace, které se snaží umírajícím a jejich blízkým pomoci.

celý článek


NADACE AGEL zajistila moderní pomůcky pro sluchově postižené

29.4.2015

Poradenské centrum pro sluchově postižené v Kroměříži je nově vybaveno moderními kompenzačními pomůckami. NADACE AGEL této příspěvkové organizaci přispěla na nákup moderního vybavení částkou 30 tisíc korun. Téměř 300 klientů kroměřížského centra má tak možnost zapůjčit si tyto přístroje bezplatně domů.

celý článek


Pád z koně změnil paní Renatě život

28.4.2015

Paní Renata Fojtíková z Brna trpí dětskou mozkovou obrnou, a proto je jejím nezbytným pomocníkem invalidní vozík. Do podzimu 2014 byla schopna mobility v rámci bytu s oporou nábytku, mimo přirozené prostředí používala vozík. Poté však utrpěla vážný úraz, kdy si při pádu z koně zlomila několik krčních obratlů a její stav se zhoršil.

celý článek


Nový vozík pomohl k větší samostatnosti pana Pavla

23.4.2015

Pan Pavel byl aktivní mladý muž. Zlomovým se pro něj stal rok 2014. Při cestě z práce byl účastníkem těžké moto-havárie, při níž utrpěl úraz s následkem ztráty hybnosti dolních končetin.

celý článek


NADACE AGEL podporuje úspěšného handicapovaného vicemistra světa v cyklistice

16.4.2015

Dvaadvacetiletý paralympijský reprezentant a vicemistr světa 2014 Ivo Koblasa by mohl jít příkladem všem zdravým lidem. I přes svůj handicap dosáhl v cyklistice světových úspěchů a jeho velkým snem je získat chybějící zlatou medaili z mistroství světa. Těchto úspěchů dosahuje Ivo Koblasa také díky prostějovské NADACE AGEL, která jej v posledních třech letech podpořila 130 tisíci korunami.

celý článek


Osobní asistent pomáhá Jaroslavovi i díky NADACI AGEL

8.4.2015

Dvacetiletý Jaroslav trpí dětskou mozkovou obrnou, autismem a mentální retardací (vývojově je na 4 letech). Jeho stav vyžaduje trvalé vedení, dohled a obsluhu v základních denních činnostech. Denně dojíždí do Pardubic, kde navštěvuje soukromou speciální školu. Dle sdělení učitelů ve třídě projevuje náladovost, hrozí, vykřikuje a nespolupracuje s ostatními. Pokud není přímo veden, zabavuje se stereotypní manipulací s předměty.

celý článek


Tříletý Štěpánek díky fyzioterapii udělal první krůčky s pomocí berliček

1.4.2015

Štěpánek se narodil ve 24. týdnu těhotenství, tedy o 16 týdnu dříve před termínem. Jeho šance na život byly minimální. Štěpánkova porodní váha byla 700 g s mírou 32 centimetrů. V nemocnici strávil 123 dní, z toho 65 dní na úplné plicní ventilaci a 3 měsíce v inkubátoru. Každý den tak bojoval o život, ale on se nevzdával. Následky si však nese dodnes. Maminka Štěpánka proto požádala NADACI AGEL o příspěvek na pravidelnou léčebnou fyzioterapii.

celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Prostějov sbírali prostřednictvím NADACE AGEL oblečení pro Afriku

19.3.2015

Desítky zaměstnanců Nemocnice Prostějov a také společnosti AGEL se v březnu zapojily do charitativní sbírky oblečení a bot pro chudé děti v africkém Togu. Akci pořádalo ostravské Oční centrum AGEL ve spolupráci s NADACÍ AGEL, která se v Prostějově stala dalším sběrným místem. Prostějovským zaměstnancům se nakonec podařily vybrat desítky kilogramů oblečení a obuvi. Akce se konala pod záštitou asociace Daddy and child – Togo.

celý článek


Speciální terapie pomohla k velkému posunu vpřed u desetileté Elinky

16.3.2015

Malá Elinka trpí těžkou formou dětské mozkové obrny a její motorické schopnosti jsou kvůli tomuto onemocnění značně omezené. NADACE AGEL proto přispěla malé slečně částkou ve výši 15 tisíc korun na absolvování rehabilitačního pobytu v lázních Klimkovice.

celý článek


Pobyt v Šamoríně vykouzlil Tomáškovi úsměv na tváři

11.3.2015

Osmiletý Tomášek trpí dětskou mozkovou obrnou, epilepsii, samostatně nechodí, má problémy s řečí a oční poruchu korigovanou brýlemi. Navštěvuje speciální základní školu, kde se vzdělává podle individuálního výchovno-vzdělávacího plánu s přítomností osobního asistenta. Do školy chodí rád, v kolektivu dětí se cítí velmi dobře.

celý článek


Nejkrásnější dárek k 18. narozeninám dostala vozíčkářka Nikol díky NADACI AGEL

6.3.2015

Obrovské narozeninové překvapení čekalo dnes na vozíčkářku Nikol, která právě včera dosáhla plnoletosti. NADACE AGEL pro ni připravila setkání s jejím vzorem, tenistou Radkem Štěpánkem, který oslavenkyni přímo v ostravské ČEZ Aréně na Davis Cupu předal za nadaci šek ve výši 70 tisíc korun na nový vozíček.

celý článek


Nový vozík zabrání pádům pana Jana

27.2.2015

Pan Jan z Prahy se dlouhodobě léčí pro roztroušenou sklerózu. Trpí těžkými poruchami stability, a proto je odkázán na chůzi v chodítku. To ovšem jeho problémy neřeší, protože často padá. Naše nadace proto panu Janovi přispěla na zakoupení nového odlehčeného mechanického vozíku částkou 15 tisíc korun.

celý článek


Vitamíny věnovala NADACE AGEL dětskému domovu v Prostějově

25.2.2015

Další dobrý skutek si může připsat prostějovská NADACE AGEL, která v těchto dnech věnovala Dětskému domovu Prostějov tašky plné vitamínů. Zásilka s vitamínovými doplňky a základními léky v hodnotě více než 8 tisíc korun tak přispěje, aby si děti před nadcházejícím jarem a létem posílily svou imunitu.

celý článek


Péči o těžce nemocné seniory z Litomyšle a okolí podporuje také NADACE AGEL

23.2.2015

Péče o těžce nemocného blízkého je velmi náročná a vyčerpávající. Naštěstí existují zařízení, která rodinám dokáží situaci alespoň krátkodobě usnadnit. Mezi taková zařízení patří i Respitní péče Jindra v Litomyšli, která nabízí péči seniorům a těžce nemocným lidem starším 50 let. Od ostatních zařízení se liší především domácím prostředím, které klientům připomíná domov. Prostějovská NADACE AGEL přispěla na provoz toho střediska v letošním roce částkou ve výši 50 tisíc korun.

celý článek


Další příběh z Barmy

20.2.2015

Společný projekt, který má pomoci hladovějícím dětem v Barmě, se pomalu chýlí ke konci. Přinášíme Vám další příběh. Sovannar je vyhublý bledý desetiměsíční chlapeček, který je jedním z těžce akutně podvyživených dětí v Myanmaru. Žije se svou čtyřčlennou rodinou ve vesnici Tek Phos v komuně Akphiwat v okrese Chauk.

celý článek


Pan Tomáš už opět může sportovat

20.2.2015

Do svých 42 let žil pan Tomáš aktivní život. Po mnoho let trénoval děti fotbal a košíkovou, kterou také vrcholově hrával. Věnoval se i své rodině a svým třem chlapcům. V roce 2012 mu však diagnostikovali poškození míchy, následkem toho ochrnul na dolní končetiny. I přes svůj handicap se nadále snaží žít plnohodnotný život v rámci svých možností. NADACE AGEL proto přispěla panu Tomášovi částkou 15 tisíc korun na zakoupení nového lehkého mechanického vozíku.

celý článek


Nový vozík zvýšil sebevědomí dvanáctileté Barborce

13.2.2015

Dvanáctiletá Barborka se narodila ve 29. týdnu těhotenství a je plně imobilní. Sama se nenají, neumyje, neobleče. Prakticky je plně bezmocná a odkázána na pomoc ostatních. Jejím nezbytným pomocníkem je invalidní vozík.

celý článek


Šestiletá Kristýnka v lázních usilovně cvičila, aby se jednou postavila na vlastní nohy

13.2.2015

Malá Kristýnka z Opavska absolvovala díky naší nadaci rehabilitační terapii v klimkovických lázních. Usilovně zde cvičila, aby jednou překonala svůj handicap a postavila se na vlastní nohy.

celý článek


Handicapovaný střelec a cyklista motivuje další

5.2.2015

Od dětství měl Pavel Děcký kladný vztah ke sportu. Jako junior se závodně věnoval motokrosu a běhu na lyžích. Krátce po maturitě utrpěl těžký úraz, který jej upoutal na invalidní vozík. Sportu se však věnuje dodnes.

celý článek


Projekt pokračuje dále

21.1.2015

Projekt, který má pomoci hladovějícím dětem v Barmě, úspěšně pokračuje. Přinášíme Vám další příběh.

celý článek


Zvedací systém pomáhá v Centru sociálních služeb Hrabyně

16.1.2015

Stropní zvedací systém Roomer usnadňuje péči o invalidní klienty Centra sociálních služeb Hrabyně. Díky příspěvku naší nadace ve výši 20 tisíc korun mohl být systém pořízen do jednoho z pokojů, kde pomocí kolejnic, zvedacích jednotek a speciálních pacientských závěsů pomáhá kamkoli v dosahu kolejnic dopravit nemocného klienta

celý článek


Kvůli onemocnění ochrnula. Nový vozíček prosvětlil její všední dny

16.1.2015

Ještě před 15 lety by si paní Pavla život na vozíčku neuměla představit. Byla mladou, úspěšnou, aktivní ženou. Kvůli onemocnění však ochrnula a invalidní vozík se stal jejím nezbytným pomocníkem.

celý článek


Autonehoda mu změnila život

6.1.2015

Martin byl aktivním mladým mužem. Rok 2008 mu však změnil život – měl autonehodu, která ho upoutala na invalidní vozíček. Mladík není pouze omezený v pohybu, ale nehoda se také negativně podepsala na jeho sluchu, ze kterého ztratil 80%.

celý článek


Handicapovaná studentka úspěšně pokračuje ve studiu

6.1.2015

Kristýna z Moravské Třebové je už velká slečna. Studuje druhý ročník obchodní školy a studium ji velmi baví, o čemž svědčí její výborný prospěch. Protože by si rodiče dívky nemohli dovolit každodenní dojíždění Kristýny do školy v Brně, přispěli jsme rodině částkou ve výši 20 tisíc korun.

celý článek


NADACE AGEL loni rozdala více než 2 milióny korun

6.1.2015

Celkem 72 žádostem o nadační příspěvek vyhověla v průběhu loňského roku prostějovská NADACE AGEL. Celkově tak rozdala dva milióny a 36 tisíc korun. Cílem NADACE AGEL je podpora humanitárních aktivit v oblasti zdravotnictví, ať už se jedná o projekty nebo individuální žádosti. Nadace pomáhá nejen handicapovaným občanům, ale také těžce nemocným pacientům, jejichž léčbu ne vždy hradí zdravotní pojišťovny.

celý článek


Tiskový mluvčí

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz