Logo

Víme, jak pomáhatJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Komu a jak pomáháme

Podpořili jsme...


Hendikepovaný táta od rodiny získal díky NADACI AGEL vlastní handbike

10.1.2018

Před více než deseti lety utrpěl Milan Laštůvka z Prahy vážný úraz páteře, který u něj způsobil ochrnutí dolních končetin a části trupu. I přes upoutání na vozík je však tento šestatřicetiletý muž plný elánu a optimismu a naplno si užívá života, včetně toho rodinného. Snem mladého tatínka však bylo ještě rozšíření sportovních aktivit o jízdu na handbiku, k jehož zakoupení mu nyní pomohla NADACE AGEL příspěvkem ve výši 50 000 korun.

celý článek


Handicapovanému boccistovi Romanovi koupila NADACE AGEL nový vozíček

12.12.2017

Mladý a aktivní vozíčkář Roman Sajdak z Havířova si ze svého životního osudu vrásky na čele nedělá. Byť je upoutaný na vozíček, žije aktivním a pestrým životem, jaký je pro sedmadvacetileté mladíky typický. Miluje hudbu, zábavu, a v neposlední řadě i sport. Aktivně se již několik let věnuje sportu boccia, k jehož provozování nyní potřeboval nový mechanický vozík s elektrickým pohonem, jehož nákup finančně plně pokryla NADACE AGEL.

celý článek


NADACE AGEL přispěla hendikepovanému Marku Řezníčkovi částkou 50 tisíc na nový elektrický pohon k vozíku

21.11.2017

Marek Řezníček ze Šumperka utrpěl před čtyřmi lety úraz páteře a míchy, který mu obrátil život naruby. Následkem úrazu ochrnul na dolní a částečně i horní končetiny a stal se závislým na kompenzačních pomůckách, asistenci a bezbariérovém prostředí. NADACE AGEL se rozhodla panu Markovi v jeho těžké situaci pomoci a přispěla mu na nákup elektrického pohonu k mechanickému vozíku částkou 50 tisíc korun.

celý článek


Nadace AGEL již rok financuje péči o ohrožené maminky a děti

4.10.2017

V České republice nezvyklou formu dárcovství zvolila Nadace AGEL v pražském Azylovém domě pro matky s dětmi Gloria. Nad Azylovým domem převzala patronát přesně před rokem. Adresně tak pomáhá konkrétním maminkám v jejich nouzi a těžké situaci. Přispívá také na mzdy lidí, kteří těmto ohroženým rodinám pomáhají.

celý článek


Sen hendikepované dívky o účasti na paralympiádě podpořila NADACE AGEL částkou 50 tisíc

22.9.2017

NADACE AGEL a zaměstnanci Středomoravské nemocniční spojili v létě své síly a realizovali akci pro dobrou věc. V rámci projektu „SMN v pohybu“ zaměřeného na zdravý životní styl a pohyb sportovali zaměstnanci nejen pro sebe, ale i s cílem podpořit šestnáctiletou hendikepovanou Kristýnu Židlickou. NADACE AGEL totiž veškerou červencovou aktivitu zaměstnanců v rámci projektu proměnila na finance pro tuto mladou sportovkyni, jejímž snem je nákup nové monoski a cesta na paralympiádu.

celý článek


Výťažok z charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide poputuje Krištofovi Kubalovi

7.9.2017

NADÁCIA AGEL, súčasť skupiny AGEL, 6. septembra 2017 zorganizovala druhý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide pri Košiciach. Finančný výťažok z charitatívneho športového podujatia bude venovaný pätnásťročnému hendikepovanému športovcovi Krištofovi Kubalovi na zakúpenie zdravotnej pomôcky Motomed. Generálnym partnerom podujatia sa stala spoločnosť Perfect Distribution.

celý článek


Více samostatnosti i věrného přítele získala díky NADACI AGEL vozíčkářka Iveta Jechová

14.7.2017

Jednou z oblastí, kterou osoby s hendikepem řeší, je potřeba pomoci od druhých s ohledem na své zdravotní limity. S řadou činností je dnes ale schopen efektivně pomáhat i speciálně vycvičený asistenční pes. Ten byl snem Ivety Jechové z Prahy, která od narození trpí spinální svalovou atrofií. Díky podpoře NADACE AGEL, která ženě přispěla částkou 50 tisíc korun, se nyní Ivetě Jechové její sen splnil a pes Mike je jejím věrným společníkem i pomocníkem na každém kroku.

celý článek


Díky nové plošině od NADACE AGEL se může paní Kryštofová neomezeně pohybovat ve svém vlastním domě

19.6.2017

Před čtrnácti lety při autonehodě utrpěla Petra Kryštofová z Olomouce zranění páteře, při kterém došlo k porušení míchy. Od té doby je dnes čtyřiačtyřicetiletá žena na invalidním vozíku. V každodenních činnostech jí proto musí pomáhat maminka, od které ji však donedávna dělilo jedno poschodí v rodinném domě. To se ale změnilo i díky příspěvku NADACE AGEL, která Petře Kryštofové věnovala částku 50 tisíc korun na nákup nové plošiny umožňující pohodlný přístup do přízemí i patra domu.

celý článek


Golfisté přispěli na podporu dětí a matek v nouzi

16.6.2017

Již počtvrté se na osmnáctijamkovém golfovém hřišti ve Mstěticích konal ve čtvrtek 15. června charitativní golfový turnaj NADACE AGEL, jehož výtěžek poputuje na podporu lidí v tíživé životní situaci. Letošní ročník přinesl rekordních 1,2 miliónu korun.

celý článek


Těšínská osmička pomohla mladému sportovci s hendikepem

12.6.2017

Téměř 250 běžců se rozhodlo podpořit dobrou věc a v neděli 11. června absolvovalo charitativní Těšínskou osmičku, která vedla od Nemocnice Podlesí v Třinci do parku Adama Sikory v Českém Těšíně. Výtěžek z akce, kterou pořádala NADACE AGEL – 50 tisíc korun, putoval na podporu 21letého reprezentanta České republiky v boccie s hendikepem, Jirky Svojanovského, který trpí od narození obrnou.

celý článek


Děti z azylového domu Gloria oslavily Dětský den s NADACÍ AGEL

1.6.2017

O oslavu Dětského dne nepřišly ani děti a maminky v tíživé životní situaci, které jsou v současnosti obyvateli Azylového domu Gloria v Praze. Pro děti a jejich doprovod připravila NADACE AGEL rodinné odpoledne plné zábavy, dárků i občerstvení. Ze strany nadace přitom zdaleka nejde o náhodnou jednorázovou pomoc. Azylový dům Gloria podporuje NADACE AGEL dlouhodobě a jen v letošním roce přispěla na jeho činnost částkou 600 tisíc korun.

celý článek


Žáci s hendikepem využívají díky NADACI AGEL novou cvičnou kuchyň

13.5.2017

Žáci s tělesným či mentálním postižením, kteří ukončili povinnou školní docházku, mají na Královéhradecku nově možnost dalšího vzdělávání. Díky daru NADACE AGEL mohla zdejší škola Prointepo pořídit pro své žáky zcela novou cvičnou kuchyň, která je bezbariérová a přizpůsobená potřebám a schopnostem náctiletých žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům s těžším zdravotním postižením. Ti tak mohou exkluzivně pokračovat ve vzdělání i po ukončení povinné školní docházky a to na střední Praktické škole dvouleté.

celý článek


Rodiny těžce nemocných dětí si zimu užily i díky speciální lyžařské pomůcce

3.5.2017

Tělesný handicap není pro zimní sporty díky speciálním kompenzačním pomůckám dávno překážkou. Pořídit si speciální vybavení je však stále poměrné nákladné. Aby si co nejvíce těžce nemocných dětí nebo dětí s postižením mohlo také užít zimní radovánky, přispěla NADACE AGEL olomouckému Středisku rané péče SPRP třiceti tisíci korunami na pořízení speciální sofistikované lyžařské pomůcky „biski“.

celý článek


Podhorská nemocnice má díky NADACI AGEL nového zaměstnance – je čtyřnohý a jmenuje se Merlin

17.3.2017

V Podhorské nemocnici v Rýmařově, která je členem skupiny AGEL, je sice teprve týden, ale už se stal nejoblíbenějším členem týmu pracovníků sociální služby. Merlin totiž není jen tak obyčejný zaměstnanec, má rok a tři čtvrtě a je to border kolie. Podhorská nemocnice jej získala díky prostředkům NADACE AGEL, která bude nemocnici financovat i veškeré další náklady s ním spojené.

celý článek


NADACE AGEL darovala 50 tisíc korun na výcvik asistenčního psa pro chlapce s hendikepem

3.3.2017

Více samostatnosti i věrného přítele získal díky NADACI AGEL šestiletý Tomášek Ondráček. Padesáti tisíci korunami přispěla na výcvik jeho speciálního asistenčního a canisterapeutického psa NADACE AGEL.

celý článek


Juniorská reprezentantka v hodu diskem a kuželkou má díky NADACI AGEL speciální automobil

21.2.2017

Patnáctiletá studentka Adéla Sekyrová z Krhové na Vsetínsku patří mezi jedny z nejlepších i nejsvědomitějších studentek ve své třídě, a byť je na invalidním vozíku, na svém kontě má ocenění Atlet roku 2015 i medaile ze světových šampionátů. Adéla je totiž českou reprezentantkou v hodu kuželkou a diskem, které se i přes mladý věk a tělesné postižení velmi daří. Ve sportovních výkonech ji přitom podporuje i NADACE AGEL, která aktuálně Adéle přispěla částkou 50 000 korun na pořízení speciálně upraveného automobilu, který jí a jejím rodičům usnadní transporty do školy, na tréninky i soutěže.

celý článek


Díky podpoře NADACE AGEL vznikl ve Zlíně sportovní koutek pro klienty chráněného bydlení

17.1.2017

Ve zlínské čtvrti Letná vzniklo za přispění nadace unikátní sportovní zázemí pro klienty chráněného bydlení Domu NADĚJE. Toto zařízení umožňuje osamostatnění se celkem patnácti klientům s možným využití poradenských služeb při hledání pracovního uplatnění.

celý článek


Školák Honzík díky novým naslouchátkům od NADACE AGEL konečně dobře slyší učitele i kamarády

10.1.2017

Většina z nás považuje sluch za samozřejmost a příliš se jím nezabývá. To ale neplatí o malém Honzíkovi Kubešovi z Prostějova, který byl ještě nedávno o většinu zvukových vjemů ochuzen. Díky příspěvku NADACE AGEL má však nyní k dispozici nová naslouchátka i zesilovač, pomocí kterého dnes již zřetelně slyší učitele ve škole, kamarády i rodiče. Na nákup naslouchátek a zesilovače SCOLA přispěla malému Honzíkovi nadace částkou 20 tisíc korun.

celý článek


Senioři jsou v bezpečí díky speciálním náramkům od NADACE AGEL

29.12.2016

Senioři z Charitního domu v Hnojníku se nyní cítí bezpečněji a klidněji díky novým signalizačním náramkům od NADACE AGEL. Pomocí moderních elektronických bezdrátových náramků si mohou lidé kdykoliv přivolat pomoc, a to jednoduchým stiskem tlačítka na náramku nebo i přívěsku. Pětadvacet speciálních náramků by mělo zajistit především včasnou pomoc v případě zdravotních obtíží nebo jiné nouzi, a to nejen uvnitř charitního domu, ale i v celém jeho areálu včetně zahrady. Na nákup bezdrátových náramků přispěla Charitnímu domu v Hnojníku NADACE AGEL částkou 50 tisíc korun.

celý článek


Předvánoční překvapení od NADACE AGEL potěšilo děti z Dětského domova Černá voda

22.12.2016

Předvánoční čas zpříjemnila NADACE AGEL dětem z Dětského domova Černá voda na Jesenicku. Zástupkyně nadace dětem nejen, že přivezly adventní pamlsky, ale obdarovaly je rovněž vitamínovými balíčky.

celý článek


NADACE AGEL shromáždila díky Vánoční sbírce přes dvě tuny oděvů

8.12.2016

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Právě v těchto dnech NADACE AGEL rozdává potřebným lidem více než dvě tuny oděvů, bot, zimních doplňků, ručníků či ložního prádla. Tyto věci získala NADACE AGEL v rámci Vánoční sbírky ve zdravotnických zařízeních AGEL napříč Českou republikou. Na celkem třinácti sběrných místech darovali zaměstnanci AGELu, pacienti i další dobrovolníci celkem 2,1 tuny věcí, které nyní putují do čtyř humanitárních organizací v republice.

celý článek


V pohodlnějším křesle píše devadesátiletá seniorka i nadále kroniku svého života

5.12.2016

I malý dárek může přinést obrovskou radost. To dokázaly slzy štěstí, které stékaly po tváři devadesátileté Boženě Hesové, klientce oddělení sociální hospitalizace Podhorské nemocnice v Rýmařově, když se dozvěděla o překvapení, které pro ni přichystal personál nemocnice společně s NADACÍ AGEL v rámci projektu „Plníme sny“.

celý článek


NADACE AGEL splnila sen vzácně nemocné Verunce z Valašského Meziříčí

10.11.2016

Zážitek na celý život bude mít díky NADACI AGEL devítiletá Veronika z Valašského Meziříčí. Děvčátko, které trpí vzácnou lomivostí kostí, a odjakživa miluje hudbu, navštívilo v Praze s celou svou rodinou muzikál Mamma Mia. Verunka měla dokonce možnost setkat se v zákulisí se svými hudebními idoly. Na splnění jejího snu nemá podíl pouze NADACE AGEL, která rodině celý výlet zařídila, ale také tým lékařů Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL. Právě zde dívce před dvěma lety provedli unikátní operaci, díky které může nyní vyrůstat téměř jako její zdraví vrstevníci.

celý článek


Reprezentant českého národního týmu v basketbalu trénuje na novém sportovním vozíku za přispění NADACE AGEL

7.11.2016

Martin Zemánek, je šestatřicetiletý reprezentant českého národního týmu v basketbalu na vozíku a zároveň působí v klubu SK Hobit Brno. Tento talentovaný sportovec nastupuje v dresu číslo 6 a hraje v útoku na pozici pivota. Nyní si mohl díky příspěvku NADACE AGEL zakoupit speciálně upravený sportovní vozík Airben, jehož pořizovací náklady by byly nad Martinovy možnosti.

celý článek


Sportovce s tělesným postižením i mladíka se vzácným onemocněním podpořila na Havířovské desítce NADACE AGEL

15.10.2016

Jan Bajtek z Mohelnice ještě neměl ani maturitu, když se mu život převrátil vzhůru nohama. Osudný skok do vody jej natrvalo upoutal na invalidní vozík, chuť do života mu ale nevzal. Nyní osmadvacetiletý mladík reprezentuje Českou republiku v boccii a společně se svými přáteli z Handicap sport clubu Havířov se podílel na organizaci benefičního běhu Havířovská desítka. Z akce odcházel s úsměvem na tváři. Dozvěděl se totiž, že díky NADACI AGEL budou jeho sportovní výkony lepší i každodenní život snazší. Díky finanční podpoře nadace si bude moci pořídit nový mechanický invalidní vozík, na který by sám neměl finanční prostředky.

celý článek


NADACE AGEL převzala za účasti kardinála Duky dlouhodobý patronát nad Azylovým domem Gloria

12.10.2016

NADACE AGEL v minulém týdnu slavnostně převzala patronát nad Azylovým domem Gloria, který v Praze na Barrandově pomáhá matkám s dětmi v těžké životní situaci. Nadace spolupracuje s azylovým domem od letošního roku a na základě pozitivních zkušeností byla nyní dohodnuta spolupráce dlouhodobá. Akce proběhla za účasti kardinála Dominika Duky, ředitele Arcidiecézní charity Praha Jaroslava Němce, předsedkyně dozorčí rady nadace Dušany Chrenekové a předsedy dozorčí rady akciové společnosti AGEL Tomáše Chreneka.

celý článek


NADACE AGEL předala šek na 60 000 Kč rodině chlapečka trpícího svalovou dystrofií

2.9.2016

V rámci Rodinného dne s AGELEM dnes v areálu Nemocnice Louny proběhlo předání šeku v hodnotě 60 000 Kč mamince chlapce trpícího svalovou dystrofií. Darovanou částku využije na pořízení speciálního Motomedu, který pomůže stabilizovat chlapcův zdravotní stav.

celý článek


Speciální pomůcky od NADACE AGEL pomohou trojici dětí s dětskou mozkovou obrnou

12.8.2016

Nové speciální kočárky, houpačku či speciální kolo si nově může užívat trojice dětí s dětskou mozkovou obrnou z Brna, které podpořila NADACE AGEL. Malý Denisek, Kubík a Alenka získali od nadace příspěvek v celkové výši 60 000 korun, který by měl přispět ke zlepšení zdravotního stavu dětí i zkvalitnění života jejich rodin.

celý článek


Třetí ročník charitativního golfového turnaje NADACE AGEL vynesl 700 tisíc korun

17.6.2016

Jan Železný, Radek Štěpánek, Ondřej Bank a Aleš Loprais byli ozdobou třetího ročníku charitativního golfového turnaje NADACE AGEL, který se konal v Golf Clubu Mstětice u Prahy. Celkový výtěžek charitativního turnaje, jehož součástí byla také dražba, překročil částku 700 tisíc korun.

celý článek


Těžce nemocný muž se dočká nového automobilu – také díky NADACI AGEL

20.5.2016

Šestačtyřicetiletý Václav Kolín z Ostrova na Karlovarsku je těžce nemocný a komplikovaný zdravotní stav jej dokonce upoutal na invalidní vozíček. I přes svůj těžký handicap nedosáhl muž na státní příspěvek pro koupi motorového vozidla. Panu Kolínovi se proto rozhodla pomoci NADACE AGEL a na automobil mu přispěla částkou ve výši 50 tisíc korun.

celý článek


NADACE AGEL splnila sportovní sny hendikepovaným

19.5.2016

V rámci předprogramu mezinárodního mítinku Zlatá tretra na Městském stadionu Ostrava Vítkovice splnila NADACE AGEL sen pětiletému chlapci Štěpánovi a mladé vozíčkářce Daniele. Chlapec převzal od nadace šek v hodnotě 10 tisíc korun a osobně se setkal s oštěpařskou legendou Janem Železným. Dívce byly předány dvě vysněné vstupenky na hlavní program atletického mítinku Zlatá tretra 2016.

celý článek


Děti s maminkami z azylového domu Gloria navštívily dětský den na Sparta Prague Open

2.5.2016

Díky spolupráci NADACE AGEL s Arcidiecézní charitou Praha mohly v sobotu 30. dubna navštívit děti z Azylového domu Gloria dětský den, který byl součástí mezinárodního tenisového turnaje J&T Banka Prague Open. Společnost AGEL je jedním z hlavních partnerů tohoto turnaje a pro svou nadaci získala od organizátorů charitativní šek na 50 tisíc korun.

celý článek


CENTRUM HÁJEK pomáhá za přispění NADACE AGEL s prvními krůčky hendikepovaných dětí

19.4.2016

Dětem s diagnózou dětské mozkové obrny, s vývojovými poruchami, s poškozením mozku v důsledku zánětlivého onemocnění, hyperkinézou i po úrazech pomáhají v CENTRU HÁJEK, které se nachází v obci Šťáhlavy poblíž Plzně. Díky příspěvku prostějovské NADACE AGEL ve výši 50 tisíc korun mohou nyní dětští klienti centra trénovat své první krůčky na speciálním chodícím páse.

celý článek


NADACE AGEL slaví 5. výročí benefiční aukcí a výtvarnou soutěží pro širokou veřejnost

15.4.2016

Zájemci z řad široké veřejnosti, kteří by rádi pomohli potřebným, ale sami nemají prostředky nazbyt, mohou nyní pomoci prostřednictví akce NADACE AGEL. V rámci oslav pátého výročí založení uspořádá NADACE AGEL benefiční aukci „Přání pro Tebe", ve které budou draženy kromě jiného také zajímavé malby a kresby, které darují dobrovolníci z řad veřejnosti. Výtěžek z akce, která proběhne začátkem června, poputuje na pomoc dětem se speciálními vzdělávacími potřebami ze SŠ, ZŠ A MŠ JISTOTA v Prostějově.

celý článek


Asistenční pes Renča bude díky NADACI AGEL brzy pomáhat svému hendikepovanému pánovi

17.2.2016

Jednou z největších starostí hendikepovaných lidí je jejich závislost na druhých. Mnohdy je jen částečná, jindy spojená i s běžným fungováním v denním režimu. S řadou činností jsou dnes ale schopni efektivně pomáhat speciálně vycvičení asistenční psi, pro jejichž podporu se nyní rozhodla i NADACE AGEL – a to v rámci projektu Darujme nezávislost 2015.

celý článek


Dětem po obrně a seniorům po mrtvici nabídnou v Šumperku díky NADACI AGEL speciální rehabilitaci

29.1.2016

V České republice je jen několik málo míst, kde mohou hendikepovaní lidé rehabilitovat speciální a vysoce účinnou metodou Therasuit. Obecně prospěšná společnost PONTIS Šumperk tuto rehabilitaci již brzy nabídne svým klientům, a to díky podpoře NADACE AGEL ve výši 60 tisíc korun.

celý článek


Hendikepovaným žákům jde učení lépe díky tabletům od NADACE AGEL

22.1.2016

Už několik dnů si zdravotně postižení žáci speciální školy v Prostějově užívají interaktivní a zábavnější formu vzdělávání. NADACE AGEL škole přispěla částkou 50 tisíc korun na nákup iPadů, které poslouží hendikepovaným dětem k procvičování čtení, psaní, počtů i dalších dovedností.

celý článek


Díky novému automobilu od NADACE AGEL se život paní Renaty pomalu vrací do zajetých kolejí

14.1.2016

Pád z koně v říjnu 2014 obrátil mladé atraktivní třicátnici život vzhůru nohama. Při úrazu si paní Renata Fojtíková z Brna zlomila několik krčních obratlů a částečně poškodila míchu, což ji trvale upoutalo na invalidní vozík. Prvních pár měsíců po úraze pro ni bylo velmi těžkých a už neměla chuť žít. Jen díky trpělivosti, vydatné podpoře přátel, rodiny a také NADACE AGEL se jí toto období podařilo překonat.

celý článek


Děti z Dětského domova v Prostějově si hrají na nových zahradních atrakcích od NADACE AGEL

7.1.2016

V zahradě Dětského domova v Prostějově vyrostlo během posledních několika týdnů nové hřiště s atrakcemi, na kterých budou děti moci trávit čas zábavou ale i posilováním. To vše díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 50 tisíc korun, která s domovem spolupracuje dlouhodobě.

celý článek


Předvánoční bazary NADACE AGEL pomohly i potěšily

21.12.2015

Výtěžek ve výši téměř 40 tisíc korun, které putovaly na dobročinné účely, přinesly dva dobročinné bazary, které se konaly na sklonku loňského roku v Nemocnici Prostějov a na POLIKLINICE AGEL v Praze. Lidé si na nich mohli zakoupit šperky, dekorační předměty, oblečení ale i podepsané dresy a míčky našich předních tenistů nebo autobiografie Usaina Bolta, kterou atlet vlastnoručně podepsal.

celý článek


Dobročinný předvánoční bazar NADACE AGEL nabídne řadu zajímavých pokladů

4.12.2015

Nakoupit dárky pro své blízké a ještě pomoci dobré věci budou lidé moci ve středu 9. prosince ve vstupní hale POLIKLINIKY AGEL (Italská 37, Praha 2), kde proběhne od 8.30 do 16.00 hodin vánoční bazar NADACE AGEL. K zakoupení zde budou šperky, dekorační předměty, oblečení ale i podepsané dresy a míčky našich předních tenistů nebo autobiografie Usaina Bolta, kterou atlet vlastnoručně podepsal. Výtěžek z prodeje poputuje na dobročinné účely.

celý článek


Dobročinný předvánoční bazar NADACE AGEL opět nabídne řadu zajímavých pokladů

27.11.2015

Nakoupit dárky pro své blízké a ještě pomoci dobré věci budou lidé moci ve středu 2. prosince v Nemocnici Prostějov, kde proběhne od 8.30 do 16.00 hodin vánoční bazar NADACE AGEL. K zakoupení zde budou šperky, dekorační předměty, oblečení ale i podepsané dresy a míčky našich předních tenistů, prostějovských volejbalistek nebo autobiografie Usaina Bolta, kterou atlet vlastnoručně podepsal. Výtěžek z prodeje poputuje na dobročinné účely.

celý článek


NADACE AGEL přispěje handicapované sportovkyni Daniele na nový vozíček

4.11.2015

Mladá a aktivní vozíčkářka Daniela Šiffnerová se bude moci brzy těšit z nového invalidního vozíku, a to i díky příspěvku NADACE AGEL. Nový vozík bude speciálně upravený na míru pro běžné užívání, ale i praktikování sportu s názvem boccia, kterému se Daniela věnuje. Finanční dar věnuje Daniele NADACE AGEL v rámci projektu Kalendář přání boccistů 2016.

celý článek


Handicapování najdou v Olomouci uplatnění také díky NADACI AGEL

22.10.2015

Uplatnit se na trhu práce je v dnešní době obtížné pro zdravé, natož pak pro handicapované osoby. I díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 60 tisíc korun SOS Středisku pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci zde bude moci i nadále pracovat hned několik handicapovaných osob. Nadace tuto organizaci podporuje pravidelně a za poslední čtyři roky jí věnovala již 300 tisíc korun.

celý článek


Na Dni zdraví s NADACÍ AGEL se nechala vyšetřit i Kateřina Brožová

5.10.2015

Desítky osob dorazily na preventivní a dobročinnou akci s názvem Den s NADACÍ AGEL, které bylo zasvěceno dnešní dopoledne na POLIKLINICE AGEL v Italské ulici v Praze 2. Vyšetřit se nechala také herečka a zpěvačka Kateřina Brožová.

celý článek


Den zdraví na POLIKLINICE AGEL podpoří prevenci i dobročinnost

1.10.2015

První říjnové pondělí bude na POLIKLINICE AGEL v Italské ulici v Praze 2 patřit preventivní a dobročinné akci s názvem Den zdraví s NADACÍ AGEL. Příchozí tak budou moci mezi 8.00 a 12.00 hodinou zdarma a bez objednání absolvovat vyšetření mateřských znamének, krevního tlaku anebo si nechat stanovit složení těla na přístroji InBody. Akci přijde podpořit také herečka a zpěvačka Kateřina Brožová.

celý článek


Rodiny s postiženými dětmi nepřijdou díky NADACI AGEL o ranou péči

11.9.2015

Rodiny s postiženými dětmi budou moci i nadále využívat terénních služeb Střediska rané péče SPRP Olomouc. I díky příspěvku NADACE AGEL mají zaměstnanci Střediska k dispozici nový spolehlivý osobní automobil, který umožní poradkyním zajišťovat ranou péči i vybavení pro rodiny s postiženými dětmi v celém Olomouckém kraji. Na nákup automobilu přispěla NADACE AGEL částkou 100 tisíc korun.

celý článek


V novém školním roce čeká díky NADACI AGEL na handicapované děti muzikoterapie se speciálními bubínky

28.8.2015

Handicapované děti z Ostravska si budou moci v novém školním roce užívat muzikoterapii ve speciální smyslové místnosti. Místnost zvanou Snoezelen provozuje Základní škola Těšínská v Ostravě a slouží handicapovaným dětem k senzorické stimulaci, rozvoji představivosti, relaxaci i rozvoji komunikace. Díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 20 tisíc korun budou v novém školním roce součástí Snoezelen také speciální bubínky, které poslouží při terapii hudbou i k rozvíjení jemné motoriky dětí.

celý článek


NADACE AGEL pomohla matke so 4 deťmi začať nový život

19.8.2015

V ťažkej životnej situácii pani Klincovej a jej štyrom neplnoletým deťom od Zvolena pomohla NADACE AGEL, ktorá jej odovzdala darčekový šek na 1500 EUR a veľké množstvo tašiek najmä s oblečením. Vďaka tejto podpore od nadácie môže rodina začať ľahšie nový život. Do zúfalej situácie ich priviedlo neznesiteľné spolužitie s manželom, ktoré ich donútilo odísť len s dvomi igelitovými taškami.

celý článek


Charitativní golfový turnaj NADACE AGEL přinesl prostředky pro nejpotřebnější z nás

4.6.2015

Již druhý ročník úspěšného charitativního turnaje prostějovské NADACE AGEL se uskutečnil včera, 3. června, v Golf Clubu Mstětice. Startovní listinu turnaje na osmnáctijamkovém hřišti zaplnila jména vice než 60 golfistů, kteří se rozhodli podpořit turnaj, jehož výtěžek poputuje na dobročinné účely. Dobročinnou akci přijela podpořit také herečka a zpěvačka Kateřina Brožová nebo tenista a tvář nadace Radek Štěpánek.

celý článek


Paralympijský reprezentant Ivo Koblasa rozveselil děti v Nemocnici Přerov

29.5.2015

Vzácná návštěva rozveselila nemocné děti hospitalizované v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Malé pacienty přišel navštívit paralympijský reprezentant v cyklistice a vicemistr světa 2014 Ivo Koblasa. Setkání se sportovcem pro nemocné děti zorganizovala NADACE AGEL.

celý článek


S novým invalidním vozíčkem od NADACE AGEL zdolá pan Milan opět i hory

22.5.2015

V jediném okamžiku se před 15 lety změnil panu Milanu Chromičovi z Ostravy celý svět. Tehdy sedmadvacetiletý mladík si rád užíval života, sportoval, bavil se s přáteli. Jeden nešťastný skok do vody na přehradě Olešná jej ale upoutal na invalidní vozík. Nyní se s novým vozíčkem, na který mu přispěla také NADACE AGEL částkou 60 tisíc korun, snad opět podívá i do náročnějšího horského terénu.

celý článek


Biofeedback pro handicapované děti ze školy Jistota zajistila NADACE AGEL

19.5.2015

Zlepšit soustředění, paměť i pozornost – to vše zvládne nový přístroj, jehož pořízení pro Střední školu, základní školu a mateřskou školu Jistota, o.p.s. v Prostějově financuje NDACE AGEL. Tzv. EEG-biofeedback, který škola aktuálně instaluje ve speciální místnosti, začne dětem sloužit s počátkem nového školního roku.

celý článek


NADACE AGEL zajistila moderní pomůcky pro sluchově postižené

29.4.2015

Poradenské centrum pro sluchově postižené v Kroměříži je nově vybaveno moderními kompenzačními pomůckami. NADACE AGEL této příspěvkové organizaci přispěla na nákup moderního vybavení částkou 30 tisíc korun. Téměř 300 klientů kroměřížského centra má tak možnost zapůjčit si tyto přístroje bezplatně domů.

celý článek


NADACE AGEL podporuje úspěšného handicapovaného vicemistra světa v cyklistice

16.4.2015

Dvaadvacetiletý paralympijský reprezentant a vicemistr světa 2014 Ivo Koblasa by mohl jít příkladem všem zdravým lidem. I přes svůj handicap dosáhl v cyklistice světových úspěchů a jeho velkým snem je získat chybějící zlatou medaili z mistroství světa. Těchto úspěchů dosahuje Ivo Koblasa také díky prostějovské NADACE AGEL, která jej v posledních třech letech podpořila 130 tisíci korunami.

celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Prostějov sbírali prostřednictvím NADACE AGEL oblečení pro Afriku

19.3.2015

Desítky zaměstnanců Nemocnice Prostějov a také společnosti AGEL se v březnu zapojily do charitativní sbírky oblečení a bot pro chudé děti v africkém Togu. Akci pořádalo ostravské Oční centrum AGEL ve spolupráci s NADACÍ AGEL, která se v Prostějově stala dalším sběrným místem. Prostějovským zaměstnancům se nakonec podařily vybrat desítky kilogramů oblečení a obuvi. Akce se konala pod záštitou asociace Daddy and child – Togo.

celý článek


Nejkrásnější dárek k 18. narozeninám dostala vozíčkářka Nikol díky NADACI AGEL

6.3.2015

Obrovské narozeninové překvapení čekalo dnes na vozíčkářku Nikol, která právě včera dosáhla plnoletosti. NADACE AGEL pro ni připravila setkání s jejím vzorem, tenistou Radkem Štěpánkem, který oslavenkyni přímo v ostravské ČEZ Aréně na Davis Cupu předal za nadaci šek ve výši 70 tisíc korun na nový vozíček.

celý článek


Vitamíny věnovala NADACE AGEL dětskému domovu v Prostějově

25.2.2015

Další dobrý skutek si může připsat prostějovská NADACE AGEL, která v těchto dnech věnovala Dětskému domovu Prostějov tašky plné vitamínů. Zásilka s vitamínovými doplňky a základními léky v hodnotě více než 8 tisíc korun tak přispěje, aby si děti před nadcházejícím jarem a létem posílily svou imunitu.

celý článek


Péči o těžce nemocné seniory z Litomyšle a okolí podporuje také NADACE AGEL

23.2.2015

Péče o těžce nemocného blízkého je velmi náročná a vyčerpávající. Naštěstí existují zařízení, která rodinám dokáží situaci alespoň krátkodobě usnadnit. Mezi taková zařízení patří i Respitní péče Jindra v Litomyšli, která nabízí péči seniorům a těžce nemocným lidem starším 50 let. Od ostatních zařízení se liší především domácím prostředím, které klientům připomíná domov. Prostějovská NADACE AGEL přispěla na provoz toho střediska v letošním roce částkou ve výši 50 tisíc korun.

celý článek


NADACE AGEL loni rozdala více než 2 milióny korun

6.1.2015

Celkem 72 žádostem o nadační příspěvek vyhověla v průběhu loňského roku prostějovská NADACE AGEL. Celkově tak rozdala dva milióny a 36 tisíc korun. Cílem NADACE AGEL je podpora humanitárních aktivit v oblasti zdravotnictví, ať už se jedná o projekty nebo individuální žádosti. Nadace pomáhá nejen handicapovaným občanům, ale také těžce nemocným pacientům, jejichž léčbu ne vždy hradí zdravotní pojišťovny.

celý článek


Tiskový mluvčí

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz