Logo

Víme, jak pomáhatJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Komu a jak pomáháme

Poděkování našich klientů

Poděkování za nový mechanický vozík

29.6.2017

Vážená nadace,

Rád bych vám poděkoval za obdarování peněžním darem, který mi umožnil zakoupení invalidního mechanického vozíku QUICKIE XENON od firmy MEDICCO, který mi svojí lehkostí a skladností usnadňuje rychlejší přepravu k lékařům, ale také mi dovoluje plnit si sny a přání, která nebyla z důvodu nepraktičnosti a těžkosti předchozího mechanického invalidního vozíku možná.

Jeho další výhodou je snadno odnímatelná zdravotnická zádová opěrka, která je příjemně měkká a umožňuje mé páteři sedět ve vzpřímené poloze, díky čemuž už nemívám tak časté a silné bolesti zad.

Když už hovořím o výhodách tak nesmím zapomenout ani na velmi praktický, snadno odnímatelný podsedák, který je vyplněný speciální tvarující gelovou hmotou, která se vždy přizpůsobí dle mojí potřeby a napomáhá k pohodlnému sezení a taktéž zabraňuje tvorbě dekubitů.

Ještě jednou moc děkuji a krásné dny přeji.

Zdraví, štěstí, pohodlíčko a veselé srdíčko.

Luděk Ryznar


Poděkování za nový invalidní elektrický vozík

18.4.2017

Vážená nadace,

dovolte mi, abych Vám co nejúpřímněji poděkoval za finanční příspěvek na úhradu doplatku invalidního elektrického vozíku.
Díky tomuto vozíku budu částečně mobilní, zvýší se mi sebeobslužnost a nebudu tak potřebovat nepřetržitou asistenci druhé osoby.
Po návratu z RÚ Kladruby jsem vozík od dodavatelské firmy Medicco s.r.o převzal a tak Vám z předávání mohu zaslat fotografii.

Ještě jednou srdečně děkuji a zústávám s přátelským pozdravem

Miroslav Š.


Poděkování za financování výcviku asistenčního psa Mika

20.3.2017

Dobrý den NADACE AGEL,

děkuji Vám za příspěvek na výcvik asistenčního psa Mika. Dělá mně moc radost, je úžasný. Moc se těším až ho dostanu, prý to bude brzo.Je to můj další smysl života a moc díky za Váš dar.

S pozdravem

I. Jechová


Děkuji Vám za pomoc

3.2.2017

Vážení a milí v nadaci,

upřímně Vám děkuji za pomoc. Již mám elektrické stupačky i elektronicky polohovatelná záda na mém vozíku, které mi moc pomáhají od bolesti a otoků. Můj život s nevyléčitelnou nemocí je nyní snesitelnější.

Ještě jednou mockrát děkuji a přeji všem hodně zdraví.

S pozdravem vděčná Anna R.


Děkuji za přispění na bezbariérové úpravy koupelny

4.1.2017

Vážená NADACE AGEL,

ráda bych Vám chtěla touto cestou ještě jednou strašně moc poděkovat za umožnění rekonstrukce bezbariérové koupelny a hlavně za Váš peněžní dar a pomoc, které si opravdu velice vážím. Je to velmi milé a dojemné, že se najdou tací, kterým nejsou lhostejní invalidní lidé, kteří to mají už tak těžké se vypořádat se svým životním údělem. Vážím si toho, že Vaše nadace pomáhá, jak jen to je možné, aby se i invalidní lidé mohli trošku zařadit mezi zdravé a nebyli tak odkázáni na asistenci druhé osoby. Díky Vašemu daru je má každodenní činnost v nové koupelně mnohem dostupnější a bezpečnější. Přeji nadacím, aby vždy získaly  pro potřebné dostatek dotací od dobrých dárců. Je to opravdu velice záslužná činnost, které si moc vážím.

Věra Jordánová


Děkuji za pomoc při koupi SMART DRIVE MX2 k invalidnímu vozíku

13.12.2016

Prostředky na SMART DRIVE MX2 k invalidnímu vozíku mi umožní větší soběstačnost pohybu nejen v místě bydliště a okolí, ale hlavně ve škole, kampusu a také v osobním životě.

Už jen ten pocit "že Vás nemusí nikdo tlačit" je k nezaplacení. Chtěl bych poděkovat vedení nadace i všem, kteří mi pomohli získat příspěvek.DĚKUJI VÁM.

S účtou a pozdravem
Ondřej T.


Děkuji za nový mechanický vozík

5.12.2016

Vážená NADACE AGEL,

chci Vám tímto srdečně poděkovat za poskytnutí nemalého finačního příspěvku na pořízení mechanického invalidního vozíku Quickie Argon 2 od firmy Medicco.

Nový vozík je kvalitní, lehký, snadno se mi ovládá a je plně vyhovující mým potřebám v každodenních činnostech i při sportu.

Ještě jednou Vám moc děkuji za pomoc.

S pozdravem

Jan Bajtek


Děkujeme za rehabilitační pobyt v Sanatoriu Klímkovice

23.11.2016

Dobrý den,

chtěli bychom vám moc poděkovat za nadační příspěvek poskytnutý našemu synovi Honzíkovi.

Tento příspěvek jsme využili na měsíční rehabilitační pobyt Reha Klim Aktiv Junior v Sanatoriích Klimkovice, ze kterého jsme se minulý týden vrátili.
Honzíkovi pobyt velmi pomohl. Kvalita chůze se během měsíce intenzívního cvičení viditelně zlepšila. Stejně tak i s rovnováhou je na tom Honzík o něco lépe než před pobytem.

Z výsledku jsme opravdu nadšeni a věříme, že se nám tento pobyt podaří realizovat třeba i dvakrát ročně, tak dlouho, dokud Honzík nebude hezky chodit.

Hezký den,
Jana a Michal Vaculíkovi


Děkujeme za nový automobil

3.11.2016

Vážená nadace,

nové autíčko už Stelince slouží a je to pro nás ohromná úleva. Nemusím spoléhat na pomoc okolí a kdykoliv se můžeme kamkoliv dopravit. Do školky, na cvičení, k lékaři, na výlet a nyní aktuálně do lázní.

Ani si neumíte představit, jak je fajn, nemuset trávit čas doma, když je tatínek v práci, ale sednout do auta, vzít obě děvčátka a vyrazit na výlet. Nebo nemuset čekat a plánovat cesty v závislosti na prostředcích hromadné dopravy. Děkujeme, za ohromnou pomoc pro Stelinku, za ulehčení situace pro nás, pro rodiče.

Posíláme fotografie z příjezdu do Klimkovických sanatorií a z cesty do školky.

Hezký den.

Adriana Štrossová


Děkuji za nový handbike

9.10.2016

Vážená nadace,

v těchto pár řádcích bych Vám chtěla moc a moc poděkovat za poskytnutí finančního příspěvku na handbike. Cyklistika už od malička patřila mezi mé oblíbené sporty a ani na invalidním vozíku jsem se kola nechtěla vzdát. Díky Vaší NADACI AGEL a dalších hodných lidí se mi tento sen splnil. Dokonce jsem si mohla pořídit handbike s pomocným motorkem, bez kterého by byla jízda pro mne velice náročná, protože mám po úraze omezený pohyb levé ruky. Nyní již vyrážím na výlety a žádný kopec pro mne není překážkou. Dostanu se i do míst, na která bych se na vozíku nikdy nepodívala. Je to nádherný pocit přejíždět překážky bez cizí pomoci.

Proto ještě jednou děkuji a velice si Vaší pomoci vážím.

S úctou Monika Valachová


Poděkování za hiporehabilitační pobyt

6.9.2016

Vážená NADACE AGEL,

velice Vám děkujeme za poskytnutí nadačního příspěvku k zajištění hiporehabilitačního pobytu pro našeho syna Štěpánka. Hiporehabilitační pobyt probíhal v nádherném prostředí Krkonoš ve Strážném a Štěpánek si ho velice užíval. Hiporehabilitační program zahrnoval: čistění koníků, 2x denně hipoterapii, canisterapii, výtvarný program a muzikoterapii. Díky Vám jsme zažili nezapomenutelné okamžiky a především terapii, kterou má Štěpánek velice rád a vždy si ji moc užívá. Koníci nám pomáhají posílit hipotonii trupu, přenos v oblasti pánve a zapojení málo používaného a slabého svalstva. Velice dobře působí na psychiku a Štěpánek se jízdou na koni zklidní a utiší.  Navíc jsme zde potkali nové přátelé a jelikož je Štěpánek velice komunikativní a společenský, pobyt byl pro něj příjemnou změnou z náročné rehabilitační terapie, kterou neustále podstupuje vzhledem k jeho celoživotnímu postižení.

Velice si vážíme Vaší pomoci a ještě jednou moc děkujeme za Štěpanka, rodina Kaločova.


Poděkování za mechanický vozík

4.9.2016

Vážení a milí přátelé,

minulý týden jsem převzal od zástupce firmy Medicco mechanický vozík.  Ještě jednou Vám srdečně děkuji za Váš finanční dar, díky němuž jsem si vozík mohl pořídit. Všem přeji především pevné zdraví a hodně úspěchů jak v osobním životě, tak ve Vaší tolik prospěšné činnosti.

Jsem s pozdravem Martin Milar.                     


Poděkování za rehabilitační pobyt v Klimkovicích

15.8.2016

Jmenuji se Honza, je mi 21 let. Letos jsem dokončil 4. ročník Obchodní akademie v Kroměříži.

Nyní se připravuji na pomaturitní denní studium anglického jazyka. Zajímá mne informatika, navštěvuji různé počítačové kurzy, rád bych v budoucnu pomáhal handicapovaným lidem s kurzy PC.

Bohužel sám mám také větší handicap, jsem po dětské mozkové obrně. Následkem této nevyléčitelné nemoci mám celoživotní tělesný a zrakový handicap.  Jen díky velkému úsilí, cvičení, ortopedickým zákrokům, můžu chodit o francouzských berlích (jsem šťastný, že vozík používám jen zřídka na větší vzdálenosti).

Mé vážné zdravotní problémy vznikly následkem předčasného narození (pobytu v inkubátoru). Mám ztuhlé spastické svaly, které mi brání v  běžném pohybu, navíc ohrožují důležité klouby. Jedinou cestou ke zlepšení chůze je stálá rehabilitace, protahování svalů, nutností v mém  případě byly i ortopedické operace. Každý den se svým tělem svádím „ boj“o každý krok, o každé další zlepšení mé chůze.

Klimkovická terapie je skvělou pomocí v tomto boji a jsem velmi rád, že jsem ji mohl díky pomoci nadace AGEL opětovně opakovat a zlepšit ještě více své pohybové možnosti (viz foto – při terapii i v běžném životě). Moje chůze není dokonalá, ale dovoluje mi zvládat běžné všední překážky – schody, plavecké bazény s kovovými žebříky, přesuny ve škole, jízdu na tříkolce, možnost dostat se k monoski a jezdit na sjezdovce, chůzi s trekingovými holemi, výlety se spolužáky i jiné aktivity, které se s vozíkem vždy zvládnout nedají…)

Terapie je více než skvělá, v Klimkovicích umí opravdu skoro zázraky. Ovšem jsou to zázraky spojené s tvrdou prací, odříkáním a v neposlední řadě pevnou vůlí. Odměnou za tyto takřka sportovní výkony je pak neobyčejně „obyčejná“ chůze.

Děkuji za Vaši pomoc, přeji vše dobré a především pevné zdraví.
Honza Laurenčík 


Poděkování za nové chodítko Crocodile

1.7.2016

Dobrý den,

prostřednictvím tohoto dopisu chceme ze srdce poděkovat vaší nadaci a hlavně všem dárcům, kteří přispěli našemu synovi na pořízení chodítka R82 Crocodile vel.2.

Děkuji Vám za poskytnutí daru. Bez Vaší pomoci by synkovi Sebastienkovi nebylo možné pořídit chodítko. Bylo pro něj velmi důležité, aby získal velmi lehké chodítko s loketními podpěrkami, které mu velmi usnadňuje život a to k vedení samostatnosti a v pohybu, vyhovuje mu po všech stránkách a je velice šťastný, když může sám chodit, kam potřebuje a trénuje chůzi.

Moc Vám všem děkujeme za pomoc a vážíme si Vaší činnosti, že pomáháte handicapovaným lidem.

S dokonalou úctou děkuje za syna Sebastiena rodina Ujlakiová


Poděkování za poskytnutí příspěvku na nová sluchadla

1.7.2016

Vážená nadace AGEL,

jsem Vám velice vděčný, že jste se rozhodli mé žádosti vyhovět a poskytli mi příspěvek na sluchadla. Nyní, po třech měsících používání, mohu konstatovat, že s novými sluchadly se mi výrazně zlepšil poslech a mohu svou profesi vykonávat kvalitněji než kdy předtím. Bez Vaší pomoci bych tohoto cíle nedosáhl.

Přeji Vám, aby se Vám dařilo i nadále efektivně pomáhat lidem.

S vřelými díky

Miroslav Scherkl


Poděkování za příspěvek na intenzívní léčebný program Klim-therapy

19.11.2015

Vážená nadace Agel,

chtěla bych Vám poděkovat za finanční příspěvek na  intenzívní  léčebný program Klim-therapy  pro mého syna  Honzíka . Syn čtyřtýdenní  terapii absolvoval v říjnu letošního roku s velmi  pozitivním výsledkem. Došlo k uvolnění měkkých tkání, zlepšení centrace jednotlivých kloubů a celkověk pozitivnímu ovlivnění pohybových vzorů.

Ještě jednou Vám za vaši pomoc děkuji.
E.


Poděkování za příspěvek na intenzívní léčebný program Klim-therapy

10.11.2015

Vážená nadace Agel,

chtěla bych Vám poděkovat za finanční příspěvek na intenzívní léčebný program Klim-therapy  pro mého syna Honzíka. Syn čtyřtýdenní terapii absolvoval v říjnu letošního roku s velmi  pozitivním výsledkem. Došlo k uvolnění měkkých tkání, zlepšení centrace jednotlivých kloubů a celkově k pozitivnímu ovlivnění pohybových vzorů.

Ještě jednou Vám za vaši pomoc děkuji
E.


Poděkování za finanční příspěvek na automobil

2.11.2015

Vážená NADACE AGEL,

Chtěl bych Vám poděkovat za finanční dar, kterým jste mě velmi potěšili a pomohli, dosáhnout vysněného cíle. Tímto mým snem bylo mít vlastní auto a moci se volněji a samostatněji pohybovat. Konečně nejsem odkázán jen na pomoc jiné osoby, ale sám se odvezu, kde potřebuji. Sen se stal skutečností. Děkuji.


Poděkování za příspěvek na operraci Pavlíka

27.10.2015

Chtěli bychom Vám moc poděkovat, že jste byli tak laskaví a přispěli Pavlíkovi na operaci. Bez Vaší pomoci bychom si operaci finančně nemohli dovolit. Pavlík operaci zvládnul na jedničku. Druhý den už jsme jeli domů a Pavlík mohl v klidu v domácím prostředí odpočívat. Výhodou této operace je, že nejste omezeni v pohybu a Pavlík již druhý den mohl sedět, lézt a hrát si tak, jak byl zvyklí. Po deseti dnech si mohl poprvé stoupnout a již nyní po necelém měsíci začíná dělat první krůčky. Levá nožička se natolik zlepšila, že je schopný došlápnout plně na celou plošku nohy, což dřív přes silnou spasticitu nebylo možné. Ze srdce děkujeme za Vaši pomoc!

B.K.


Poděkování za příspěvek na vozík

13.10.2015

Chtěla bych vám mnohokrát poděkovat za poskytnutí nadačního příspěvku na nákup mechanického vozíku, který mně denně pomáhá vyrovnat se s mým postižením. Měla jsem opravdu velkou radost z vašeho přístupu,  protože si tak mohu zlepšit svou soběstačnost a tím  i  kvalitu života.  Ještě jednou upřímně děkuji a přeji vám hodně zdraví  a  úspěchů ve vaší práci i v osobním životě.

B.


Poděkování za příspěvek

29.7.2015

Vážená paní Rísová, vážení představitelé správní rady NADACE AGEL,

Dovolte mi , abych Vám s radostí vyslovil velké díky za poskytnutý nadační příspěvek ve výši 15.000,-Kč, na nákup nového invalidního mechanického vozíku od firmy RGK, který mi každodenně pomáhá lépe se zařadit do společnosti a tak zlepšit kvalitu svého života. Jsem rád, že se stále najdou lidé, kteří nejsou lhostejní a pomáhají těm, kteří nemají v životě tolik štěstí a musí se každodenně prát se svým handicapem. Patří vám mé upřímné díky za poskytnutou podporu. Přeji vám hodně zdraví a úspěchu v osobním i profesním životě. Ještě jednou moc díky!

S úctou a poděkováním, JH.


Poděkování nza příspěvek na automobil

20.7.2015

Vážená NADACE AGEL, chtěla bych moc poděkovat za příspěvek, který jste mi poskytli na doplacení koupě nového automobilu, který mi pomůže k větší samostatnosti o nezávislosti. Nový vůz, ve kterém budu mít další úpravy na snadnější naložení vozíčku, mi dává nové možnosti, jak se stát méně závislou na svém okolí a umožní mi znovu-zapojení do života a radost z pohybu. Rovněž mi bude nápomocen při mé činnosti, které se věnuji jako výrobce cínovaných šperků.

Za příspěvek ve výši 30.000Kč Vám ještě jednou velice děkuji.


Poděkování za finanční dar

23.6.2015

Dobrý den, touto cestou děkujeme Vaší nadaci AGEL za finanční dar, který jsme od Vás obdrželi pro dceru Elišku. Finanční prostředky byly použity na úhradu léčebného programu KLIM Therapy. Eliška od 6.5. - 3.6.2015 absolvovala svůj čtvrtý lázeňský pobyt v Klimkovicích - speciální léčbu KLIM Therapy.

Rehabilitace byla cílena na posílení trupu se zaměřením na oporu a funkční zapojení levé ruky. Před lázněmi Eliška levou ruku používala minimálně, nic do ní nevzala a ani se o ni neuměla opřít. Po 4 týdnech rehabilitace se dostavil účinek, začala levou ruku účelově používat. Dokáže do ní částečně uchopit hračku, pohladit, začala se o ni opírat a také používat při chůzi po čtyřech.

Ještě jednou Vaší nadaci MOC děkujeme.
Eliška a rodiče Němcovi


Poděkování za krásný dárek k osmnáctinám

25.5.2015

Dne 06.03. - 08.03.2015 se konala celosvětová soutěž Davis Cupu České republiky proti Austrálii v ČEZ Aréně v Ostravě. 

Já, jako fanoušek českého tenisu si tyhle tenisové soutěže nemůžu nechat ujít a vždy když se hraje tenis blízko mého bydliště se musím účastnit, být součástí této soutěže a vždy podporovat náš tým.Je to pro mne srdeční záležitost a veliká událost.Letos to bylo den poté kdy jsem dovršila dospělého věku a toto byl první dárek k mým 18.tinám.

Při vstupu do budovy ČEZ Arény na mne čekalo velké překvapení. Já vůbec nic netušící, nervózní a přichystaná fandit našim klukům, jsem náhle uviděla můj největší vzor, jednoho z nejlepších českých tenistů Radka Štěpánka přicházejícího ke mně a k mojí rodině. Byla jsem v šoku. Tušila jsem, že se na mne něco chystá. A říkám si: ,,To snad není možné."

Všichni mi doteď vše tajili. Společně jsme se s Radkem Štěpánkem pozdravili a přesunuli se dovnitř  ČEZ Arény, kde se už hrál první zápas.

Najednou přichází paní ředitelka Denisa Rísová z NADACE AGEL ,společně s novináři. Byla jsem v dalším šoku. Nevěděla jsem co mne čeká,co přijde. Všichni mne sledovali a čekali na mé reakce. Teď vidím, jak tenista Radek Štěpánek s paní ředitelkou rozbalují bílou plochu. Radek Štěpánek ji v sekundě otočí ke mně a mě se zastaví dech. Přichází a říká: ,,Tady Ti věnuji Niki penízky na nový vozík, aby Tě záda nebolela a lépe se Ti sedělo.". Neměla jsem slov. A nevěděla jsem co říct.

Nejhorší na tom bylo, že i když jsem moc chtěla, nedokázala jsem... Jen jsem stále děkovala za nejkrásnější dárek k mým 18. narozeninám.A pak jsem si už šli sednout a sledovat zápasy.

Byl to pro mne nádherný tenisový víkend. Přestože jsme prohráli, byla jsem šťastná a za vše vděčná,neboť dostat tak krásné překvapení,a při takové atmosféře je nezapomenutelné ...

Chci ještě jednou tímto poděkovat panu Radkovi Štěpánkovi a paní ředitelce NADACE AGEL Denise Rísové za toto obrovské překvapení a krásný dárek narozeninám.


Poděkování za léky a vitamíny

16.4.2015

Vážená paní Rísová, rád bych vám opožděně poděkoval jménem svým a jménem všech dětí za dar NADACE AGEL, ve formě vitamínů a léků. Tyto přípravky nám pomohly překonat období s respiračními chorobami bez větších potíží. Také drobné hračky, které byly přiloženy  u jednotlivých balení, udělaly našim dětem velkou radost.

S přáním pěkného dne
Mgr. Vladimír Brablec, ředitel DD a ŠJ Prostějov


Poďakovanie za pomoc

13.3.2015

Milá NADACE AGEL, srdečně vám chceme poďakovať za finančnú pomoc, ktorú ste poskytli nášmu synovi Tomáškovi. Rehabilitačný pobyt sme absolvovali, chválili Tomáška, že pekne cvičí a pomaličky sa mu zdravotný stav zlepšuje. Naďalej však musíme cvičiť a masírovať celé telo, aby mu nestuhlo svalstvo. Ešte raz vďaka.