Novinky

Reprezentant českého národního týmu v basketbalu trénuje na novém sportovním vozíku za přispění NADACE AGEL

Martin Zemánek, je šestatřicetiletý reprezentant českého národního týmu v basketbalu na vozíku a zároveň působí v klubu SK Hobit Brno. Tento talentovaný sportovec nastupuje v dresu číslo 6 a hraje v útoku na pozici pivota. Nyní si mohl díky příspěvku NADACE AGEL zakoupit speciálně upravený sportovní vozík Airben, jehož pořizovací náklady by byly nad Martinovy možnosti.

Od raného dětství se potýká s mnohými zdravotními komplikacemi a vozík se pro něj stal každodenní nezbytností. Čas mimo svou práci věnuje právě basketbalu. Basketbalový tým se poctivě připravuje dvakrát týdně ve sportovní hale v Brně na důležité zápasy, které je v následujících týdnech čekají. „Když hraje, hraje celou svou duší. Má záviděníhodný elán, kterým dokáže nabít nejen tým, ale i nehráče jako jsme my,“ vyjádřila své dojmy z návštěvy basketbalového tréninku Viktorie Sládková, manažerka nadace.

Poprvé na novém sportovním vozíku odehrál pan Zemánek mezinárodní turnaj v Pardubicích během prvního zářijového víkendu. „Ukázalo se, že díky lehkému karbonu je vozík velmi rychlý, což zefektivnilo mou hru. Zároveň materiál velmi oceňuji při transportu vozíku, kdy jej bez problémů zvládnu nakládat sám,“ vysvětluje pan Zemánek.

Momentálně se Martin Zemánek s celým basketbalovým týmem důkladně připravuje na
1. kolo středoevropského poháru, které se uskuteční již tento víkend 12. – 13. 11. 2016 v Pardubicích. „Jedním z našich hlavních cílů je především lepší umístění ve Středoevropském poháru. Letos se v něm představí nový tým reprezentující Maďarsko. I díky tomu má akce nový náboj,“ dodala Hana Valová, manažerka týmu SK Hobit Brno.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila téměř 400 žadatelů celkovou částkou přesahující 10 miliónů korun.

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz