Novinky

NADACE AGEL přispěla sympatickému učiteli na lehčí invalidní vozík

15.3.2024

Do svých 45 let žil pan Václav Nerad z Louňovic pod Blaníkem ve Středočeském kraji běžným životem zdravého člověka. Po vážné autonehodě, během které si učitel základní školy rozdrtil obratel, skončil ale na invalidním vozíku. Ten je pro něj dodnes nezbytnou pomůckou pro každodenní činnosti. Díky podpoře NADACE AGEL si nyní mohl pan Nerad pořídit vozíček lehčí a stabilnější, který mu usnadní zapojení do pracovních i společenských aktivit.


NADACE AGEL přispěla pětileté Lindě na nákup speciální ortézy

28.2.2024

Předškolačka Linda z Olomouce, která trpí oslabením jedné poloviny těla, může nyní lépe chodit díky speciální ortéze. Podobnou ortézu nosí dívenka už od dvou let, s ohledem na růst ale potřebuje každý rok ortézu novou, odpovídající její výšce, což je pro mladou rodinu finančně velice nákladné. Na pořízení nové ortézy přispěla pětileté dívence NADACE AGEL částkou 25 tisíc korun.


NADACE AGEL přispěla aktivnímu IT specialistovi na lehčí invalidní vozík

16.2.2024

Je tomu už téměř čtvrt století, co se panu Milanu Chromičovi z Ostravy změnil celý svět. Jeden nešťastný skok do vody na přehradě Olešná jej ve 27 letech upoutal na invalidní vozík, který je pro něj dodnes nezbytnou pomůckou.


NADACE AGEL nadělila chlapci vánoční dárek

27.12.2023

Krásného Ježíška dostal sedmnáctiletý mladík Lukáš Stryja, který má Downovův syndrom. Díky NADACI AGEL a jejího projektu PLNÍME SNY se mohl 26. prosince zúčastnit extraligového utkání Ocelářů s Vítkovicemi. Kromě toho během reklamní pauzy dostal od předsedkyně správní rady NADACE AGEL Ing. Ivety Ostruszkové šek v hodnotě 50 tisíc korun a během první třetiny za chlapcem přišel v současnosti zraněný Ocelář Marko Daňo, který mu předal svůj dres.


Klárka Borutová se díky NADACI AGEL potkala s delfíny

23.12.2023

Šestiletá Klárka, která trpí světově unikátní diagnózou, si i díky příspěvku NADACE AGEL mohla užít moderní delfinoterapii. Dívence z Třince, která trpí zejména obtížemi pohybového aparátu, speciální terapie pomohla zlepšit jak tělesný, tak i duševní stav.


Nadace AGEL pomohla čtrnáctiletému Patrikovi s vzácným Costello syndromem

19.12.2023

Patrik Zorychta trpí vzácnou vrozenou poruchou, kvůli které nejen že už od narození vypadá jinak, ale také trpí řadou zdravotních obtíží. K nim se navíc v pouhých jeho dvou letech přidala i rakovina. Patrik svůj boj ale nikdy nevzdal a společně s nejbližšími stále hledá způsob, jak žít co nejvíce plnohodnotný život. K němu se mu nyní snaží pomoct i NADACE AGEL, která chlapci poskytla příspěvek ve výši 75 000 Kč na rehabilitace.


NADACE AGEL podpořila studentku s leukémií

13.12.2023

Šárce Martinákové z Rožnova pod Radhoštěm je 18 let. Před časem tato mladá žena – studentka Středního odborného učiliště v oboru kadeřnice onemocněla akutní lymfoblastickou leukémií - zhoubným onemocněním kostní dřeně. Po dvou letech léčby se ale potýká s těžkými psychickými problémy.


NADACE AGEL přispěla dvojčatům na speciální tříkolky

8.12.2023

Jakub a Jan Sladcí z Klenčí pod Čerchovem se těší z nových speciálních tříkolek. Nadace AGEL jim na nové vybavení přispěla 50 tisíc korun.


Nadace AGEL přispěla mladému hendikepovanému sportovci na novou výbavu

29.11.2023

35letému Jiřímu z moravskoslezského Nýdku, který je po těžké autonehodě upoután na invalidní vozík, nadělila Nadace AGEL peníze na nové boccia míče.


Malá hrdinka Rozárka se spinální muskulární atrofií dělá nové pokroky i díky NADACI AGEL

13.11.2023

Dvouletá Rozárka z Dobříše se narodila v srpnu 2021 a v prvních týdnech jejího života vypadalo vše bezproblémově. Její vývoj ale nepostupoval, a když nepomohlo ani cvičení, následovala vyšetření v nemocnici, která odhalila genetické onemocnění zvané spinální muskulární atrofie prvního typu. Pro rodinu to byl obrovský šok a start nové cesty za co nejkvalitnějším životem malé Rozárky.


NADACE AGEL přispěla mladému handicapovanému tatínkovi

8.11.2023

Ve svých dvaceti letech utrpěl Aleš Trnka úraz elektrickým proudem, který způsobil nejen popáleniny, ale také paralýzu jeho nervů. Mladý muž absolvoval zdlouhavou léčbu i rehabilitace, díky kterým může dnes, po 17 letech a již jako dvojnásobný tatínek, ujít o berlích alespoň několik metrů nestabilní chůzí. Aby se mohl vrátit i k milovanému sportu, a zároveň trávit aktivně čas s rodinou, přispěla mu NADACE AGEL na pořízení vlastního handbiku.


Nadace AGEL pomohla pětileté Verunce z Kladna

9.10.2023

Částkou 20 tisíc korun přispěla NADACE AGEL pětileté Veronice z Kladna, které v roce 2019 diagnostikovali epilepsii a ve třech letech jí byla doporučena operace mozku. Příspěvek je určen na neurorehabilitace, které nejsou hrazeny z veřejného pojištění, ale mají u pacientů s touto diagnózou pozitivní vliv na psychiku i fyzickou dovednost.


Díky odlehčenému invalidnímu vozíku může oceňovaný novinář a scénárista v penzi dál pracovat

12.9.2023

NADACE AGEL podpořila částkou 24 tisíc korun Milana Švihálka, devětasedmdesátiletého scénáristu, dramaturga a novináře v důchodu, který se i přes svá zdravotní omezení a věk i nadále věnuje novinářské profesi. Příspěvek nadace využil pan Švihálek na nákup odlehčeného typu invalidního vozíku, který mu umožní samostatně se dopravovat do práce i na osobní schůzky.


AGEL Transfúzní služba pomohla Dětskému centru Ostrůvek

11.9.2023

Ve spolupráci s NADACÍ AGEL pomohla AGEL Transfúzní služba finančním darem Dětskému centru Ostrůvek. Pomoc poputuje k těm nejzranitelnějším - k malým dětem.


Díky elektrickému pohonu vozíku od NADACE AGEL se bude moci hendikepovaný táta častěji setkávat s přáteli i se synem

4.9.2023

Nadace AGEL, podporující osoby v tíživé životní situaci, tentokrát podala pomocnou ruku hendikepovanému Janu Peškovi z Kamenného Újezdce. Čtyřiačtyřicetiletému muži, který po nešťastném skoku do vody zůstal upoutaný na invalidní vozík, nadace přispěla částkou 20 tisíc korun na pořízení elektrického přídavného pohonu vozíku. Díky novému pohonu je pan Jan soběstačnější a má širší možnosti pohybu venku i trávení volného času, a to zejména se svým synem.


NADACE AGEL přispěla devítileté Elle na delfinoterapii

30.8.2023

Devítiletá Ella, která trpí vrozenou vývojovou vadou centrálního nervového systému, si i díky příspěvku NADACE AGEL mohla užít moderní delfinoterapii v Turecku. Dívence z Valašského Meziříčí, která je vývojově na úrovni tříletého dítěte, speciální terapie pomohla k výraznému osamostatnění.


Aktivizace dospělých pacientů a klientů v seniorském věku je nezbytnou součástí zdravotnické péče. Úsměv na tváři jim v Nemocnici AGEL Podhorská vykouzlily loutky

4.8.2023

Odlehčit od starostí se zdravím, od bolesti, a pomoci s uzdravením a psychickou pohodou – dramaterapie bývá obvyklou součástí zdravotnické péče především u dětských pacientů. V Nemocnici AGEL Podhorská ale spolek „Loutky v nemocnici“ navštívil dospělé, kteří momentálně pobývají nejen v nemocnici, ale i v zařízení Sociální služby Podhorská.


Nový Benecykl na výlety i pochůzky si užívá 14letá Karolínka díky NADACI AGEL

2.8.2023

Výlety a projížďky v přírodě v pohodlí a bezpečí si může vychutnávat i hendikepovaná Karolínka z Třebotova ve Středočeském kraji. Dívence, která se narodila předčasně teprve ve 24. týdnu těhotenství a trpí řadou obtíží, přispěla NADACE AGEL částkou 25 tisíc korun na nákup Benecyklu, tedy speciálně upraveného sportovního vozítka. Čtrnáctileté Karolínce přitom NADACE AGEL nepomáhala poprvé. Už v minulosti obdržela příspěvek na rehabilitační program REHA KLIM.


NADACE AGEL přispěla mladé ženě se spinální muskulární atrofií na nákup notebooku

24.7.2023

Simona Doležalová z malé obce na Plzeňsku trpí spinální muskulární atrofií a je odkázána na nepřetržitou péči. Má také omezené možnosti komunikace a přístupu k informacím. NADACE AGEL přispěla mladé ženě s vážným zdravotním postižením přes 20 tisíc korun na nákup nového notebooku, který jí zpříjemní i zjednoduší každodenní život. Díky daru od NADACE AGEL bude moci paní Simona navazovat spojení s okolním světem, komunikovat s blízkými i získávat informace online.


Děti z Dětského domova Nový Jičín zahájily letní prázdniny setkáním, které podpořila rovněž NADACE AGEL

12.7.2023

Dětský domov Nový Jičín uspořádal slavnostní zakončení školního roku. Tato událost byla ještě slavnostnější díky podpoře NADACE AGEL, která novojičínské zařízení podporuje od prosince loňského roku.


NADACE AGEL podporuje Dětský domov Černá Voda již 10 let. Pro děti připravila nezapomenutelný vstup do letních prázdnin

11.7.2023

Již deset let podporuje NADACE AGEL Dětský domov Černá Voda ve své snaze poskytnout dětem s těžkým životním osudem lásku, péči a podporu, kterou si zaslouží. Jedním z vrcholů letošního roku bylo červnové společné setkání na zahradě dětského domova, kterého se zúčastnila také psí slečna Bella a medvídek Agi, nadační maskot.


Zářivý okamžik štěstí: NADACE AGEL uspořádala zahradní slavnost pro matky s dětmi v Azylovém domě v Kojetíně

26.6.2023

Nezapomenutelné odpoledne plné zábavy, dobrot a dárků připravila v červnu NADACE AGEL v areálu Azylového domu pro matky s dětmi v tísni v Kojetíně. NADACE AGEL, která je dlouhodobým partnerem a podporovatelem zdejšího azylového domu, chtěla prostřednictvím zahradní slavnosti přinést radost, smích a naději do života maminek a dětí s těžkým životním osudem.


NADACE AGEL pomohla uspořádat zábavné odpoledne pro děti z Dětského domova Vrbno pod Pradědem

18.6.2023

V rámci červnových oslav Dne dětí uspořádala NADACE AGEL v areálu Dětského domova Vrbno pod Pradědem akci plnou hravých aktivit a zábavy. Na akci, kterou nadace pro místní děti připravila, nechyběl zábavný program pro malé i větší děti, dobroty i dárky.


NADACE AGEL uspořádala zábavné odpoledne pro děti z Azylového domu Gloria

16.6.2023

V rámci červnových oslav Dne dětí uspořádala NADACE AGEL v areálu Azylového domu Gloria v Praze již tradiční zahradní slavnost. Na šestém ročníku akce, kterou nadace pro místní děti a maminky připravuje, opět nechyběl zábavný program, dobroty i dárky pro nejmenší.


Těšínská osmička trhala rekordy: nejvyšší výtěžek i počet účastníků

12.6.2023

Celkem 432 zájemců se zaregistrovalo do včerejšího charitativního běžeckého závodu Těšínská osmička, kterou již popáté organizovala na 8 a půl kilometrů dlouhé trase z Třince do Českého Těšína NADACE AGEL. Na startu nechyběl judista Lukáš Krpálek, vítěz paralympijských her v Riu plavec Arnošt Petráček a paralympijský reprezentant v cyklistice Ivo Koblasa.


V charitativním běhu Těšínská osmička NADACE AGEL odstartuje v neděli rekordní počet běžců: Na startu i Oceláři, Krpálek a Petráček

6.6.2023

V neděli 11. června dopoledne startuje u Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí Podlesí pátý ročník 8 kilometrového charitativního běhu Těšínská osmička NADACE AGEL. V současné době je již registrováno 401 běžců, z celkové kapacity 500 míst, což je nový účastnický rekord. V úterý o půlnoci končí možnost on-line registrace na stránkách závodu beh.agel.cz. Během uplynulých ročníků již bylo potřebným z regionu rozděleno díky startovnému účastníků přes čtvrt milionů korun.


NADACE AGEL: Přináší radost nejen potřebným, ale i čerstvým rodičům

2.6.2023

NADACE AGEL oslavila Mezinárodní den dětí praktickým dárkem pro všechny maminky, které v tento den přivedly na svět své děťátko v některé ze sedmi porodnic skupiny AGEL. Celkem tak bylo rozdáno 70 zavinovaček, které byly na míru dle požadavků nadace vyrobeny na Slovensku, v celkové hodnotě převyšující 70 tisíc korun.


Charitativní běh Těšínská osmička NADACE AGEL očekává za měsíc účastnický rekord: na startu i Oceláři, Krpálek a Petráček

10.5.2023

Za měsíc, v neděli 11. června dopoledne, startuje u nemocnice AGEL v Třinci Podlesí pátý ročník 8kilometrového charitativního běhu Těšínská osmička NADACE AGEL. Dosud se již zaregistrovalo 286 běžců z celkové kapacity 500 míst, což napovídá, že bude překonán dosavadní účastnický rekord. Díky tomu bude vybrána i nejvyšší suma startovného, která bude v plné výši rozdělena dvěma handicapovaným těžce nemocným dětem Karolině a Patrikovi. Během uplynulých ročníků již bylo potřebným z regionu rozděleno díky startovnému účastníků přes čtvrt milionu korun.


Děti a maminky v tísni podporuje už sedmým rokem NADACE AGEL: Do Azylového domu Gloria poslala už 2,4 milionu korun

9.5.2023

Stovkám rodin v průběhu uplynulých sedmi let pomohli pracovníci pražského Azylového domu Gloria – a to i díky statisícovým každoročním příspěvkům od NADACE AGEL, která nad azylovým domem drží dlouhodobý patronát. V loňském roce podpořila nadace azylový dům částkou 300 tisíc korun a pomohla tak v nejtěžších chvílích dalším desítkám maminek s dětmi nejen k zajištění bydlení a stravy, ale i léků, volnočasových aktivit či školních pomůcek. Celkově přitom za dobu patronátu podpořila NADACE AGEL azylový dům částkou 2,4 milionu korun.


NADACE AGEL přispěla Elišce na zdravotní kočárek, který podpoří správné držení těla

5.5.2023

NADACE AGEL přispěla finanční částkou ve výší 28 650 korun na zdravotní kočárek pro dvouletou Elišku z Ostravy, které byla v 11 měsících diagnostikována spinální svalová atrofie 2 typu.


NADACE AGEL uspořádala Jarní sbírku potravin: Lidem v nouzi ji předá charitní Poradna pro lidi v tísni

24.4.2023

Jarní sbírka na pomoc lidem v nouzi, kterou uspořádala NADACE AGEL, byla úspěšná. Zaměstnanci Skupiny AGEL darovali 50 kilogramů drogerie a přes 65 kilogramů trvanlivých potravin, které byly předány Arcidiecézní charitě Praha.


NADACE AGEL potěšila nečekaným dárkem seniory v charitních domovech

18.4.2023

NADACE AGEL věnovala „Balíčky pohody“ seniorům, kteří využívají charitní pečovatelskou službu nebo pobývají v charitních domovech Arcidiecézní charity Praha. Praktické taštičky, které obsahují drobnosti pro potěšení, posílení imunity i rychlou první pomoc v běžném životě seniory potěšily.


Sedmnáctiletému Nicolasovi přispěla NADACE AGEL na biologickou léčbu po míšním infarktu

12.4.2023

Deset let žil Nicolas z východních Čech jako zdravý chlapec, bez omezení nebo náznaků jakékoliv zdravotní komplikace. Během okamžiku ale jednoho podzimního odpoledne roku 2015 přestal hýbat nohama a přišel o cit v celé dolní polovině těla. Postihla ho vzácná ischemie míšního konu, neboli míšní infarkt, který je vzácnou a velmi vážnou zdravotní komplikací. Dnes, ve svých sedmnácti letech, Nikolas již alespoň část nohou cítí a zvládá chodit o berlích. Rád by ale svůj stav zlepšil ještě více. Nadějí je pro něj biologická léčba, na kterou mu částkou 30 tisíc korun přispěla i NADACE AGEL.


Charitativní běh Těšínská osmička NADACE AGEL se koná v neděli 11. června

3.4.2023

V těchto dnech byla na internetových stránkách beh.agel.cz spuštěna on-line registrace na pátý ročník populárního charitativního běhu Těšínská osmička NADACE AGEL, který se koná na 8kilometrové trati z Třince do Českého Těšína.


Díky NADACI AGEL se může Luděk vrátit do milovaných jesenických hor

17.3.2023

Před nešťastnou nehodou v roce 2019 se Luděk Švásta živil jako instruktor zimních sportů v zahraniční, sportoval a celý život měl před sebou. Jeho život nabral zcela jiné obrátky v říjnu 2019, kdy si vyjel na kole, tak jak to dělával tisíckrát předtím. Po nehodě je Luděk odkázaný na invalidní vozík. NADACE AGEL přispěla Luďkovi 20 tisíc korun na přídavný pohon, díky kterému je nyní nejen samostatnější, ale také se může vrátit zpět na kopce a vrcholy Jeseníků, kde žije se svou přítelkyní.


NADACE AGEL podpořila českého paralympijského reprezentanta v jeho cestě za zlatem

7.3.2023

Arnošt Petráček je reprezentantem České republiky v plavání, držitelem zlaté medaile z paralympijských her v Riu de Janeiru a stříbrné medaile z paralympiády v Tokiu. Navzdory vrozeným zdravotním obtížím drží několik evropských a světových rekordů, a kromě zářivých sportovních úspěchů je také vysoce aktivní v přednáškové činnosti, kdy vypráví hendikepovaným i nehendikepovaným posluchačům svůj životní příběh, inspiruje je a motivuje. Podpořit jej v jeho sportovní přípravě, ale i splnění aktuálního cíle – zlaté medaile z paralympiády v Paříži, se rozhodla i NADACE AGEL, která Arnošta Petráčka podpořila částkou 50 000 korun na sportovní přípravu.


Díky NADACI AGEL asistuje tříletému Erikovi asistenční pejsek Egon

16.2.2023

Ačkoliv teprve zanedlouho oslaví teprve třetí narozeniny, musí malý Erik bojovat s těžkými překážkami, které mu život klade do cesty. V kojeneckému věku musel chlapec pro svá onemocnění chlapec podstoupit operace mozku a zdravotní komplikace včetně epileptických záchvatů ho trápí dodnes. NADACE AGEL přispěla finanční částkou ve výši 30 tisíc korun rodině malého Erika na pořízení asistenčního pejska Egona. Celodenní přítomnost čtyřnohého chlupáče pomáhá být chlapci nejen klidnější, ale také uvolněnější během epileptických záchvatů.


NADACE AGEL věnovala lineární dávkovače a infuzní pumpy pro klienty karvinského Domova Alzheimer

10.2.2023

Každý by měl mít právo na důstojné stáří, proto NADACE AGEL darovala Domovu Alzheimer Darkov v Karviné lineární dávkovače a infuzní pumpy pro klienty v terminálním stadiu Alzheimerovy nemoci.


NADACE AGEL věnovala 20 tisíc korun na mechanický vozík úspěšnému plavci Vítkovi

26.1.2023

Vít Šašek je 27letý aktivní mladý muž. Během studia na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy pracuje jako asistent trenéra v plaveckém klubu PARA PLAVÁNÍ PRAHA, kterému zároveň předsedá. Vítek se narodil s dětskou mozkovou obrnou a je na vozíku, přesto je velmi aktivní plavec a sportovec.


NADACE AGEL přispěla 20 tisíc korun na mechanický vozík mladému sportovci Oliverovi

16.1.2023

S 23letým Oliverem Moučkou se život nemazlil. Již několik měsíců po narození se Oliverův zdravotní stav začal zhoršovat. Olivera trápil nádor, který mu tlačil na plíce. Doktorům se nádor podařilo odstranit, ale během operace mu byla přerušená mícha a od té doby je odkázán na invalidní vozík. Oliver se postavil všem výzvám, které mu život přichystal a výsledkem je mladý sportující muž, který umí žít naplno a pro nás všechny je velkou inspirací.


NADACE AGEL podpořila na invalidním vozíku upoutaného fanouška Ocelářů. Michalovi z Krnova zatleskala celá hala

8.11.2022

Na živo vidět hokejové utkání svých Ocelářů bylo snem čtyřiadvacetiletého mladíka Michala Veličky z Krnova, kterému byla po narození diagnostikována mozková obrna dolních i horních končetin. Velký fanoušek třineckých hokejistů dosud mohl sledovat zápasy posledního mistra extraligy pouze v televizi nebo přes počítač. Díky NADACI AGEL a jejího projektu PLNÍME SNY se mohl zúčastnit v neděli 6. listopadu utkání Ocelářů s Jágrovým Kladnem. Kromě toho během reklamní pauzy dostal od předsedkyně správní rady NADACE AGEL Ing. Ivety Ostruszkové šek v hodnotě 20 tisíc korun a od nyní zraněného třineckého kapitána Petra Vrány dres a šálu Ocelářů.


NADACE AGEL plní sny Karolínce, tanečnici na vozíku se svalovou dystrofií

4.11.2022

Sny se mají plnit a NADACE AGEL je také plní. Patnáctiletá Karolínka Dejová, která se narodila s onemocněním svalová dystrofie a je na vozíčku, si díky nadaci splnila sen, po kterém toužila od dětství. Kromě splněného snu přispěla NADACE AGEL na léčbu v lázních nebo umožnila Karolínce tančit pro účastníky během charitativního běhu Těšínská osmička.


Bojovnice Nikol se drží hesla, nikdy to nevzdávej. Na rehabilitace jí přispěla NADACE AGEL

13.10.2022

NADACE AGEL finančně podpořila rodinu z Třince, jejíž pokojný, radostný a aktivní život šestičlenné rodiny byl narušen v říjnu 2021 velkou tragédií. Nikol (21) a Dan (12) se vraceli autem z akce s kamarády. Na železničním přejezdu došlo ke střetu auta s vlakovou soupravou a následky byly fatální. Ačkoliv záchranáři, hasiči a následně i personál v nemocnici dělali pro jejich záchranu maximum, Dan po třech dnech na následky zranění umírá. Nikol je s diagnózou difúzní axonální poranění 2. - 3. stupně udržována v umělém spánku.


Pomoc NADACE AGEL má bezpočet podob. Za 11 let podpořila přes 1660 žadatelů celkovou částkou přesahující 43 miliónů korun

5.9.2022

Od roku 2013 si každoročně připomínáme Mezinárodní den charity, který připadá na 5. září. Tento významný den má v kalendáři poznačený i NADACE AGEL, jejíž pomoc má mnohdy bezpočet podob. NADACE AGEL již od roku 2011 podporuje děti i dospělé s tělesným i duševním hendikepem, děti v dětských domovech, maminky s dětmi v azylových domech, sociálně slabé děti při jejich vzdělávání, ale nezapomíná ani na zaměstnance Skupiny AGEL.


Těšínskou osmičku NADACE AGEL vyhrál moderní pětibojař Marek Grycz. Charitativní výtěžek předal Lukáš Krpálek, který nechyběl ve startovní listině

13.6.2022

Přes tři sta běžců dokončilo 4. ročník Těšínské osmičky NADACE AGEL, kterou ozdobily skvělé sportovní výkony i známé tváře ve startovním poli v čele s olympijským vítězem Lukášem Krpálkem. Účastníci charitativního běhu podpořili částkou 99 900 korun tři holčičky se zdravotním znevýhodněním.


Těšínská osmička NADACE AGEL startuje v neděli a hlásí rekordní účast. Závodu, na který je možné se ještě přihlásit, se zúčastní i Lukáš Krpálek

8.6.2022

V neděli 12. června se na 8kilometrové trati mezi Třincem a Českým Těšínem uskuteční 4. ročních charitativního běhu Těšínská osmička NADACE AGEL. I přes rekordní účast se mohou sportovci k závodu přihlásit ještě krátce před jeho startem.


Poběžte s Lukášem Krpálkem a mistry hokejové extraligy! Do startu Těšínské osmičky NADACE AGEL, která podpoří tři handicapo-vané dětí z regionu, zbývá měsíc

13.5.2022

Již počtvrté bude trasa mezi Nemocnicí AGEL Třinec-Podlesí a českotěšínským parkem Adama Sikory patřit běžcům za dobrou věc. V neděli 12. června 2022 se na osmikilometrové trati uskuteční charitativní běh NADACE AGEL s názvem Těšínská osmička. Výtěžek ze startovného poputuje na pomoc 3 lidem z regionu. Akce se koná pod záštitou Statutárního města Třince, města Český Těšín a obce Ropice. Hlavní hvězdou čtvrtého ročníku charitativního běhu z Třince do Českého Těšína bude olympijský vítěz, mistr světa a nejlepší sportovec Česka Lukáš Krpálek.


Mladé mamince změnil život Azylový dům Gloria, nad kterým drží svá ochranná křídla také NADACE AGEL

29.4.2022

NADACE AGEL podporuje Azylový dům pro ženy a matky s dětmi Gloria již od roku 2016 a od té doby středisku poskytla 2,4 miliónu korun. Důkazem, že pomáhat právě Azylovému domu Gloria má smysl, se stala mladá maminka Jana, která zde žije deset měsíců se svými třemi dětmi.


Zaměstnanci Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí byli v Jarní sbírce potravin štědří. Do Charity putovaly tašky plné jídla

21.4.2022

V rámci Jarní sbírky potravin, kterou pořádala NADACE AGEL, mezi sebou zaměstnanci Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vybrali a darovali klientům Centra sociálně-materiální pomoci Charity ve Valašském Meziříčí velké množství trvanlivých potravin, které budou v nejbližší době předány místním klientům.


Běžci Těšínské osmičky NADACE AGEL pomohou potřebným. Na start se postaví také dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek

25.2.2022

Již počtvrté bude trasa mezi Nemocnicí AGEL Třinec-Podlesí a českotěšínským parkem Adama Sikory patřit běžcům za dobrou věc. V neděli 12. června 2022 se na osmikilometrové trati uskuteční charitativní běh NADACE AGEL s názvem Těšínská osmička. Výtěžek ze startovného poputuje na pomoc 3 lidem z regionu. Akce se koná pod záštitou Statutárního města Třince, města Český Těšín a obce Ropice. Hlavní hvězdou čtvrtého ročníku charitativního běhu z Třince do Českého Těšína bude olympijský vítěz, mistr světa a nejlepší sportovec Česka Lukáš Krpálek.


Podporu od NADACE AGEL získal spolek, který se stará o klienty s handicapem nebo onkologickým onemocněním

10.2.2022

Již od roku 2018 pomáhá NADACE AGEL organizaci Jonášův spolek z.s. z Hlučína, který se věnuje klientům s handicapem nebo onkologickým onemocněním. Během uplynulých let získal Jonášův spolek od NADACE AGEL finanční příspěvek v celkové výší 92 130 korun.


Martin Keller přišel o nohu nad kolenem, ale nevzdal to. Na bionickou protézu mu přispěla NADACE AGEL

28.1.2022

Finanční příspěvek ve výši téměř 37 tisíc korun obdržel od NADACE AGEL pracovník vrátnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Martin Keller. Díky příspěvku si mohl jedenačtyřicetiletý muž pořídit novou bionickou, mikroprocesorem řízenou protézu. Dar byl věnován v rámci projektu „Plníme sny“, který se zaměřuje na zaměstnance a pacienty v těžkých situacích ve zdravotnických zařízeních Skupiny AGEL.


NADACE AGEL v roce 2021 podpořila více než 250 žadatelů a přispěla celkovou finanční částkou 6 343 155 korun

10.1.2022

NADACE AGEL pomáhá napříč celou Českou i Slovenskou republikou již od roku 2011. Cílem NADACE AGEL je pomáhat osobám s hendikepem a potřebným organizacím v návaznosti na zdravotní a sociální sféru. V loňském roce finančně podpořila více než 250 jednotlivců a organizací.


Studentka Andrea si plní svůj sen díky projektu PLNÍME SNY DĚTEM

29.12.2021

Andrea je velmi talentovaná a cílevědomá studentka, která by se v budoucnu ráda stala policistkou. V rámci projektu PLNÍME SNY DĚTEM se NADACE AGEL rozhodla Andrejce ulehčit její cestu za vysněnou profesí a již druhým rokem jí podporuje finančním příspěvkem ve výši 18 000 korun formou stipendia.


Jablunkovská trojčata Kropova oslaví své druhé Vánoce. Zdobení vánočního stromku bude letos výzva – děti už totiž všechny čile chodí a ukrýt před nimi dárky od Ježíška vyžaduje promyšlený plán

20.12.2021

Michaela a Mirek Kropovi z Jablunkova u Třince se rodiči trojčat stali v únoru 2020. Doma na své sourozence čekaly další dvě starší sestřičky – Barunka a Adélka. Ty už dnes navštěvují školu a školku. Trojčata Mireček, Zuzanka a Anička mezitím z miminek vyrostla do dvouletých neposedů, kteří se zájmem objevují svět a jejich hlídání vyžaduje neustálý postřeh.


NADACE AGEL přispěla na speciální pomůcku k invalidnímu vozíku, která díky hybridnímu pohonu usnadní mladému Janovi cestování i sportování

4.11.2021

Jan je 27 letý student, který pátým rokem studuje právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Má za sebou první státní závěrečnou zkoušku a ještě letos by rád úspěšně ukončil své studium. Ve svém volném čase se rád učí cizí jazyky, čte a cestuje. V minulosti dokonce závodně sportoval. Kvůli nepřízni osudu je Jan odkázán na invalidní vozík. NADACE AGEL přispěla Janovi částkou ve výši 20 000 korun na speciální pomůcku k invalidnímu vozíku, která mu díky hybridnímu pohonu usnadní cestování a sportování s kamarády.


Studentka Katka jde za svým cílem samostatné chůze díky finančnímu příspěvku NADACE AGEL

1.10.2021

Cílevědomá Katka si po malých krůčcích plní sen o samostatné chůzi, díky finančnímu příspěvku ve výši 20 000 korun od NADACE AGEL, který ji umožňuje speciální robotickou rehabilitaci.


Zamestnanci nemocníc siete AGEL podporili finančne kolegyňu zo Skalice, ktorej hurikán vzal domov. Dobrovoľná finančná zbierka pre Janku Havlíkovú

2.9.2021

Tragédie si nevyberajú, koho postihnú. Jednou z obetí hurikánu, ktorý v závere júna postihol Moravu, je aj dlhoročná zdravotníčka z Fakultnej nemocnice AGEL Skalica. Z minúty na minútu, nečakane a bez prípravy sa jej rodine zmenil život a z toho doterajšieho nezostalo vôbec nič. V takýchto situáciách sa ukáže sila ľudskosti a pomoci. Prostredníctvom NADÁCIE AGEL bola v zdravotníckych zariadeniach nemocničnej siete AGEL vyhlásená dobrovoľná finančná zbierka pre kolegyňu a kamarátku Janku Havlíkovú – sestričku z Urologickej ambulancie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica, ktorú tornádo pripravilo o domov.


NADACE AGEL finančně přispěla mladému Toníkovi na terapeutické setkání s delfíny

23.7.2021

Toník je 14 letý chlapec s kombinovaným onemocněním, který díky finančnímu příspěvku ve výši 20 000 korun od NADACE AGEL mohl vyzkoušet příznivé účinky delfinoterapie.


NADACE AGEL slaví 10 let. Její pomoc míří do rodin, dětských domovů i ke špičkovým sportovcům

22.6.2021

První kulaté jubileum oslaví 22. června NADACE AGEL, která během uplynulé dekády podpořila 1350 humanitárních aktivit v celkové výši 35 308 968 korun. Od počáteční pomoci jednotlivcům ze všech koutů Česka a Slovenska se během let rozšířila nadační činnost i do řady sociálních zařízení. Nejnovější projekty neziskové organizace skupiny AGEL míří na samotné zaměstnance a podporu talentovaných dětí.


NADACE AGEL si nadělila ke kulatým narozeninám vlastního maskota

10.6.2021

NADACE AGEL si v letošním roce připomíná 10. výročí od svého založení a u příležitosti prvního kulatého jubilea představila svého maskota jménem AGI. Podoba nadačního medvídka vzešla se zaměstnanecké soutěže a jeho křest se uskutečnil na zahradě Mateřské školy AGEL v areálu vítkovické nemocnice během veselého Dne dětí.


Péči o nevyléčitelně nemocné děti zajistí Mobilní hospic Ondrášek také díky daru od NADACE AGEL

17.5.2021

Zdravotnický materiál od Lékárny AGEL v hodnotě téměř 100 tisíc korun zprostředkovala NADACE AGEL Mobilnímu hospici Ondrášek. Injekční jehly, stříkačky, desinfekce, náplasti či sterilní krytí využijí zdravotničtí pracovníci hospice u zhruba 30 nevyléčitelně nemocných dětských pacientů, kteří tak mohou díky jejich péči trávit své poslední chvíle v domácím prostředí obklopeni svými nejbližšími.


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí opětovně rozjíždí canisterapii. Oblíbení čtyřnozí terapeuté se vrátili k pacientům po více než roce

13.5.2021

Více než rok se museli pacienti na oddělení následné péče valašskomeziříčské nemocnice obejít bez návštěvy howavardů Belly či Arniky. Důvodem byla a je pandemie onemocnění covid-19. Jelikož se však nyní na oddělení léčí pacienti, kteří nejsou covid pozitivní, nejeví známky suspektního onemocnění a personál je očkován, či pravidelně testován, může být tato aktivita, která patří v nemocnici na tomto oddělení mezi pacienty hojně vyhledávaná, opětovně spuštěna.


NADACE AGEL poskytla finanční příspěvek na nový invalidní vozík sportovci a zpěvákovi Tomáši Moravikovi

5.5.2021

Finanční příspěvek ve výši 20 000 Kč obdržel od NADACE AGEL mladý hendikepovaný sportovec a zpěvák Tomáš Moravik. Nový invalidní vozík je na míru přizpůsobený, umožňuje lepší mobilitu a splňuje vysoké nároky odolnosti.


Klienty a pacienty Nemocnice AGEL Podhorská obdarováni Balíčky pohody

13.4.2021

NADACE AGEL spustila pilotní projekt Balíčky pohody, které jsou určeny pro klienty a pacienty oddělení následné péče či sociálních lůžek. První pacienti Nemocnice AGEL Podhorská, kteří byli propuštěni do domácí péče (nebo do péče jiného sociálního zařízení) dostali při odchodu z oddělení překvapení v podobě Balíčků pohody.


Prolézačka od Nadace AGEL učí předškoláka z Pardubic motorice i trpělivosti   

24.3.2021

Loni v červnu diagnostikovali odborníci dnes pětiletému Martínkovi z Pardubic dětský autismus, který se promítá do jeho života v několika oblastech. Konkrétně na rozvoj motoriky se rodiče předškoláka rozhodli pořídit speciální domácí prolézačku, ovšem zdravotní pojišťovna nákup této nákladné kompenzační pomůcky nepodpořila. Proto se rozhodli obrátit na Nadaci AGEL a ta jejích přání vyslyšela a uhradila celou částku.


Rehabilitační pomůcka od NADACE AGEL umožní lékaři i nadále pomáhat pacientům

16.3.2021

NADACE AGEL podpořila lékaře MUDr. Marka Bilika z Nemocnice AGEL Prostějov, kterému byla v 39 letech diagnostikována roztroušená skleróza. Pan doktor Bilik i po zhoršení příznaku nadále pracuje a snaží se žít kvalitní a aktivní život. Ke zlepšení zdravotního stavu mu nyní pomáhá nová neurostimulační pomůcka WalkAide. Dar ve výši 50 tisíc korun byl věnován v rámci projektu Plníme sny, který se zaměřuje na zaměstnance a pacienty v těžkých situacích ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL.


NADACE AGEL přispěla na mobilní zvedák, díky kterému mohou manželé trávit čas i mimo svůj domov v pražském bytě

15.2.2021

Šestapadesátiletý René Molitoris z Prahy trpí dědičnou progresivní svalovou dystrofií, ale i přes komplikace s pohybem vyráží společně s manželkou často za hranice české metropole. Vydatně jim v tom pomáhá odlehčený mobilní zvedák, na jehož pořízení přispěla NADACE AGEL 20 tisíc korun.


S podporou NADACE AGEL mají Antonín a Alžběta snadnější vzdělávání v době distanční výuky

29.1.2021

Školou povinné děti, Antonín (10) a Alžběta (7), dostaly nečekaný dárek a jeden velký zážitek. Oba sourozenci získali svůj první notebook v životě. NADACE AGEL pro ně zakoupila notebooky v hodnotě téměř 42 tisíc korun za účelem podpory vzdělávání a osobního rozvoje malých školáků. Dar byl věnován v rámci projektu Plníme sny, který podporuje zaměstnance a pacienty v těžkých situacích ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL.


Nadace AGEL vstupuje do nového roku s novým logem

29.12.2020

Srdce jako symbol péče o bližního – to je ústřední myšlenka nového loga, které se stává od nového roku symbolem NADACE AGEL. Finální variantu vybrala Správní rada a Dozorčí rada nadace v říjnu 2020 ze zaslaných 45 návrhů, které jí zaslali zaměstnanci Skupiny AGEL.


Těžký osud Kristiána rodinu nezlomil. Snaží se žít naplno, roky jim v tom pomáhá i Nadace AGEL

22.12.2020

Před sedmi lety nabral život Aleny Koucké z Prostějova jeden směr v podobě intenzivní celodenní péče o svého mladšího syna Kristiána. Seznam jeho zdravotních problémů sice vydá na pořádné sousto písmenek a slov, přesto si společně s maminkou a starší sestrou Veronikou dokáže celá rodina život užívat. Vydatně jim v tom pomáhá také Nadace AGEL, která finančně rodinu podporuje třetím rokem a na řadu kompenzačních pomůcek rodině Koucké přispěla dohromady již částkou 80 tisíc korun.


NADACE AGEL přispěla na pomůcku, díky které může pacient s roztroušenou sklerózou chodit do práce

15.10.2020

Třiapadesátiletý Miroslav Braum z Mostu trpí progresivní formou roztroušené sklerózy, která mu stále více ztěžuje kvalitu života. K onemocnění se však postavil čelem. I nadále pracuje na plný úvazek a snaží se žít aktivně. Vydatně mu v tom pomáhá neurostimulační pomůcka WalkAide, na jejíž pořízení přispěla NADACE AGEL částkou 20 tisíc korun.


Školák z Českého Těšína může opět každý den stát i díky příspěvku NADACE AGEL

29.9.2020

Dvanáctiletý Radovan Dluhoš z Českého Těšína od narození trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Genetické onemocnění má s přibývajícími roky stále větší negativní vliv na jeho mobilitu, proto se rodiče rozhodli pořídit vertikalizační stojan, který pomáhá nemocným dětem nejen k pasivnímu protahování šlach. S úhradou vysoké ceny kompenzační pomůcky pomohla NADACE AGEL finančním darem v hodnotě 20 tisíc korun.


NADACE AGEL vybrala svého maskota a navíc také logo

17.9.2020

NADACE AGEL nemohla dlouho najít vhodného maskota, který by symbolizoval její poslání. Rozhodla se proto zapojit zaměstnance skupiny AGEL i jejich rodinné příslušníky, pro které vyhlásila třetí kolo soutěže s názvem HLEDÁME MASKOTA NADACE AGEL. Soutěže se mohli zúčastnit jak dospělí, tak děti. Celkově dorazilo 45 návrhů, které hodnotila správní a dozorčí rada NADACE AGEL.


NADACE AGEL i letos podpoří vzdělání handicapovaných dětí

9.9.2020

Pravidelně docházet do školy a radovat se ze studia navzdory svému handicapu mohou žáci Střední školy, základní školy a mateřské školy JISTOTA, o.p.s., která vzdělává děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v kombinaci s různými postiženími. NADACE AGEL je podporuje již šestým rokem a také letos jim přispěje částkou 50 tisíc korun na provoz speciálních automobilů, které sváží děti do školy.


S podporou NADACE AGEL si Otík užívá v novém vozíku aktivní život

21.8.2020

Školák Oto z Olomoucka je velkým milovníkem sledge-hokeje, který je stále jeho motorem. Jako správný sportovec se snaží, s pomocí své rodiny, zdolávat nelehké překážky, které mu život klade do cesty. Od narození bojuje s obtížemi dětské mozkové obrny, epilepsií či autismem. Ani jedno mu však nebrání v tom, aby se věnoval svým zálibám, a od letošního jara mu v tom pomáhá i aktivní mechanický vozík Quickie Xenon2 FF. Nezisková organizace NADACE AGEL přispěla rodině Oty na jeho pořízení částkou 20 tisíc korun.


Děti z azylového domu si užily konec roku piknikem i s psím překvapením

13.7.2020

Doba koronavirová na několik měsíců zcela utlumila chod mnoha veřejných i soukromých organizací a řadu lidí izolovala od okolního světa. Pandemická paralýza se ale v žádném případě netýkala NADACE AGEL, která svou charitativní aktivitu také v uplynulých týdnech směřovala do několika regionů České republiky, včetně hlavního města Prahy.


NUDU BĚHEM KARANTÉNY UTNULY V DĚTSKÉM DOMOVĚ DÁRKY OD NADACE AGEL. PANDEMIE NADAČNÍ PODPORU NEUTLUMILA

9.7.2020

Doba koronavirová na několik měsíců zcela utlumila chod mnoha veřejných i soukromých organizací a řadu lidí izolovala od okolního světa. Pandemická paralýza se ale v žádném případě netýkala NADACE AGEL, která svou charitativní aktivitu také v uplynulých týdnech směřovala do několika regionů České republiky.


Díky vozíku od NADACE AGEL nejsem v životě o nic ochuzen, říká Čechoalžířan s roztroušenou sklerózou

29.5.2020

Volný pohyb a s ním spojenou svobodu, které mu postupně vzala roztroušená skleróza, získal 49letý fotograf a grafik Youcef Hadj Moussa z Prahy zpátky s novým vozíkem. Pořídil si ho díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 30 tisíc korun a zdolává na něm překážky v terénu, které pro něj dřív bývaly obtížně překonatelné. Vozík mu vrátil pestrost života, ve kterém sice leccos probíhá jinak, ale podle jeho slov mu nic nechybí.


Díky podpoře NADACE AGEL nahradí elektrický vozík muži chabnoucí svaly a umožní mu i nadále aktivně žít

18.5.2020

Volnost pohybu i pocit samostatnosti a nezávislosti dává nový elektrický vozík devětačtyřicetiletému Filipu Bicanovi z Prahy, který od narození trpí spinální svalovou atrofií. V důsledku nemoci nikdy nedostal možnost chodit a postupně mu ochabují i ty svaly, které dosud mohl používat aspoň k běžným úkonům. Díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 20 tisíc korun na nový vozík může Filip i nadále pracovat, cestovat, ale i houbařit.


Vozík od NADACE AGEL vrací mladé ženě její nohy i sebevědomí

9.4.2020

Na mechanickém vozíku podniká čtyřiatřicetiletá Nikola Pszczolková z Karvinska procházky se svými pejsky, jakoby to byly její zdravé nohy. O možnost chodit přišla již ve svých jednadvaceti letech při autonehodě, která jí ze dne na den změnila bezstarostný život. Díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 20 tisíc korun na nový vozík získala nezávislost, svobodu pohybu i ztracené sebevědomí.


Čtecí babičky mají úspěch u dětí ve Vítkovické nemocnici

28.2.2020

Vítkovická nemocnice v Ostravě se může pochlubit aktivitou, která v dalších nemocnicích příliš běžná není. Už čtvrtý rok tam docházejí za nemocnými dětmi na dětské oddělení takzvané čtecí babičky a také čtecí dědeček. Každý den, včetně sobot a nedělí, pacientům předčítají pohádky a příběhy, společně hrají pexeso, společenské hry, kreslí si nebo povídají. Jsou to senioři, kteří se zapojili do projektu Počteníčko s babičkou. Ve Vítkovické nemocnici ho za podpory NADACE AGEL realizuje Spolek Počteníčko.


NADACE AGEL i letos podpoří na Jesenicku děti bez rodinného zázemí

17.2.2020

Oblečení i sportovní vybavení v hodnotě 43 tisíc korun získaly loni opuštěné děti z Dětského domova ve Vrbně pod Pradědem díky podpoře NADACE AGEL. Ta bude i letos podporovat Dětský domov Vrbno pod Pradědem a Dětský domov Černá Voda, kde se k pomoci připojuje i Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL.


Fenky Bella a Anička nově pomáhají canisterapií i pacientům v Nemocnici Prostějov

11.2.2020

Canisterapeutické fenky Arnika a Bella, obě plemene Hovawarta, ze Spolku Arnicanis nově dochází k dlouhodobě nemocným pacientům LDN Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL. Pacientům mají pomoci překonat fyzické a duševní problémy. Štěňátko Hovawarta jménem Bella, se díky příspěvku od NADACE AGEL ve výši 49 tisíc korun pilně učí řemeslu canisterapie a získává potřebné zkušenosti.


NADACE AGEL přispěla na výcvik asistenčního psa malému Lukáškovi

30.1.2020

Asistenční pes Frodo si získal důvěru i pozornost desetiletého Lukáše Vajce z Města Touškova hned na prvním společném setkání. Od té doby Frodo svému pánovi pomáhá žít plnohodnotný život a překonávat tíhu Aspergerova syndromu, ADHD diagnózy a kombinované vývojové dysfázie, které chlapce donedávna ochromovaly při orientaci v prostoru i komunikaci s lidmi. NADACE AGEL přispěla na výcvik asistenčního psa, plemene zlatého retrívra, částkou 35 tisíc korun.


S podporou NADACE AGEL malá Lucinka s radostí intenzivně rehabilituje

13.1.2020

Usměvavá předškolačka Lucie Čechová z Olomouce od září nastoupí do první třídy a jejím věrným společníkem se stane kromě školní aktovky i vozíček. Kvůli silné poporodní hypoxii trpí dystonicko–dyskinetickou formou dětské mozkové obrny, která jí komplikuje pohyb i komunikaci. Nedokáže samostatně chodit, sedět, nenají se ani nenapije. Posílit ochablé svalstvo jí pomáhají kurzy intenzivní rehabilitace, které navštěvuje díky finančnímu příspěvku NADACE AGEL ve výši 20 tisíc korun.


Předvánoční atmosféru vykouzlily v azylovém domě Gloria dárky od NADACE AGEL

20.12.2019

Ne každý má tolik štěstí, aby trávil vánoční svátky doma u rodinného krbu. Předvánoční čas dětí a maminek v tíživé životní situaci, které jsou obyvateli azylového domu Gloria v Praze, zpříjemnili zástupci NADACE AGEL, jenž je obdarovali dárečky, které si klienti sami přáli.


Předvánoční atmosféru vykouzlily na sociálních lůžkách v Nemocnici Louny dárky od NADACE AGEL

20.12.2019

Ne každý má tolik štěstí, aby trávil vánoční svátky doma u rodinného krbu. Předvánoční čas klientů na Oddělení sociálních lůžek v Nemocnici Louny, která patří do skupiny AGEL, zpříjemnili zástupci NADACE AGEL, jenž je obdarovali dárečky, které si pacienti sami přáli.


Předvánoční atmosféru vykouzlily v azylovém domě v Kojetíně dárky od NADACE AGEL

19.12.2019

Ne každý má tolik štěstí, aby trávil vánoční svátky doma u rodinného krbu. Předvánoční čas dětí a maminek v tíživé životní situaci, které jsou obyvateli azylového domu v Kojetíně, zpříjemnili zástupci NADACE AGEL, jenž je obdarovali dárečky, které si děti sami přály.


Díky podpoře NADACE AGEL je Ivo Koblasa nejúspěšnějším českým paralympionikem

18.12.2019

Zasloužený titul nejúspěšnější paralympionik vynesly šestadvacetiletému Ivu Koblasovi, který trpí od narození dětskou mozkovou obrnou a epilepsií a na kole jezdí od svých tří let, účasti v závodech na Mistrovství světa v cyklistice na silničním kole v holandském Emmenu a na dráze v holandském Apeldoornu. Svou reprezentací na cyklistických závodech v Česku i v zahraničí úročí finanční podporu NADACE AGEL, která mu letos přispěla částkou 100 tisíc korun.


NADACE AGEL přispěla handicapované dvojici na miniskútry

24.10.2019

Dva elektrické miniskútry pomáhají manželům Zrůnkovým z Kopřivnice překonávat každodenní překážky. Díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 40 tisíc korun mají dvaasedmdesátiletí manželé na miniskútrech svobodu pohybu a také pocit bezpečí, že se spolehlivě dostanou na nákup i k lékaři. Oběma tak pomoc značně ulehčuje každodenní život.


S pomocí NADACE AGEL se handicapovaný Jakub léčí plaváním s delfíny

23.10.2019

Posílení jemné motoriky, uvolnění šlachám i psychickou stimulaci doteky dopřála handicapovanému Jakubovi desetidenní delfinoterapie v turecké Antalyi, kterou finančně podpořila NADACE AGEL částkou 30 tisíc korun. Jedenáctiletý Jakub trpící cerebelární formou dětské mozkové obrny i jeho maminka se každý den těší z blahodárných účinků terapie na pohybový, nervový i psychický vývoj chlapce a přáli by si mít tuto možnost i napřesrok.


Oblíbené canisterapie v Nemocnici Valašské Meziříčí nově je obohatí štěňátko Bella

20.9.2019

Fenka Arnika už více než šest let chodí za dlouhodobě nemocnými pacienty Oddělení následné péče v Nemocnici Valašské Meziříčí. Někteří jí věnují úsměv a pohlazení, jiní slzy zoufalství, kterými si uleví od trápení. Brzy jí bude dělat společnost štěňátko Bella, které v rámci podpory NADACE AGEL ve výši 49 tisíc korun projde canisterapeutickým výcvikem, aby dokázalo pacientům pomáhat stejně účinně s jejich duševními i fyzickými omezeními, jako to dělá devítiletá Arnika, přezdívaná Aki, Anička, Anče.


NADACE AGEL pomáhá v Azylovém domě pro matky s dětmi v tísni v Kojetíně

20.8.2019

Nová automatická pračka, lednice, mikrovlnná trouba a další spotřebiče v celkové hodnotě 50 tisíc korun slouží od letošního roku maminkám v nouzi v Azylovém domě pro matky s dětmi v tísni Charity Kojetín. Středisko mohlo vybavení pořídit díky příspěvku NADACE AGEL.


NADACE AGEL přispěla na speciální výcvik asistenční fenky

5.8.2019

Asistenční fenka Jůlinka pomáhá Soni Szwajnochové ze Sušice překonávat tíhu duševního onemocnění. Tři a půl letá fenka zlatého retrívra doprovází svou majitelku do školy i k lékaři a společně také provádí canisterapii a účastní se záchranářských soutěží. NADACE AGEL přispěla na výcvik fenky specializovaný pro lidi s duševním onemocněním částkou 30 tisíc korun. Díky své fence Soňa sportuje, tráví čas mezi lidmi a znovu žije plnohodnotný život bez úzkostí a strachu.


NADACE AGEL přispěla zlatému mistru Evropy na elektrický pohon invalidního vozíku

30.7.2019

Nový elektrický pohon invalidního vozíku umožní handicapovanému Vladimíru Kadlíkovi z Kroměříže aktivně žít a bezbolestně sportovat. Pořídit si ho mohl díky finanční podpoře NADACE AGEL, která mu přispěla částkou 25 tisíc korun. Elektrický pohon totiž uleví jeho namáhaným pažím, které už mu osmnáct let nahrazují ochrnuté dolní končetiny.


Běžci Těšínské osmičky NADACE AGEL pomohli Lydii Slezské Diakonie

10.6.2019

Celkem 240 účastníků se rozhodlo přispět na dobrou věc a v neděli 9. června podpořilo charitativní závod NADACE AGEL - Těšínskou osmičku. Výtěžek z běhu činil 50 tisíc korun, které putují na podporu českotěšínského střediska Lydie Slezské Diakonie.


NADACE AGEL pořádá třetí ročník charitativního běhu z Třince do Českého Těšína

21.5.2019

Již potřetí v řadě bude trasa mezi třineckou Nemocnicí Podlesí a českotěšínským parkem Adama Sikory patřit běžcům za dobrou věc. V neděli 9. června zde na osmikilometrové trati proběhne již třetí ročník charitativního běhu NADACE AGEL s názvem Těšínská osmička. Výtěžek ze startovného poputuje již podruhé na podporu českotěšínského střediska Lydie, které poskytuje sociálně aktivizační služby dětem a mladým dospělým se zdravotním postižením a ve hře letos budou i hodnotné odměny.


NADACE AGEL pokračuje v pomoci maminkám v tísni v Azylovém domě Gloria

1.4.2019

Celkem 46 rodinám, které se ocitly v tísni, pomohli v loňském roce pracovníci pražského Azylové domu Gloria. A to rovněž díky 600tisícovému příspěvku od NADACE AGEL, která nad azylovým domem drží dlouhodobý patronát. Bez těchto prostředků by nebylo možné dále zútulňovat prostředí azylového domu nebo zajistit školní potřeby a léky pro rodiny, které se ne vlastním zaviněním ocitly v nouzi.


NADACE AGEL přispěla hendikepovaným ragbistům na cestu na mistrovství Evropy

11.3.2019

Na mistrovství Evropy v ragby vozíčkářů vyjel loni soutěžit reprezentační tým i za Českou republiku. NADACE AGEL na cestu sportovcům z Českého svazu tělesně postižených sportovců přispěla částkou 50 tisíc korun.


Na asistenčního psa přispěla jedenáctileté Elišce NADACE AGEL

25.2.2019

Asistenční pes Gíno pomáhá své paničce otevírat i zavírat dveře, otevírá zásuvky a podává jí ponožky, pomáhá jí s oblékáním. Jedenáctiletá Eliška z obce Břasy u Rokycan má hendikep, který jí stěžuje pohyb. A právě na asistenčního pejska, který jí v těžkých situacích pomáhá, jí přispěla 50 tisíci NADACE AGEL.


NADACE AGEL přispěla na invalidní vozík 24letému Honzovi

11.2.2019

Na elektrický invalidní vozík 24letému Janu Laurenčíkovi přispěla NADACE AGEL 20 tisíci korunami. Vozík pomáhá Honzovi, aby i nadále zůstal aktivní při práci pro restauraci a kavárnu v Kroměříži, na jejímž chodu se podílí.


Děti ve speciální mateřské škole Klíček obdarovala na Vánoce NADACE AGEL

31.12.2018

Zástupci NADACE AGEL a jejich kolegové ze společnosti MEDICAL SYSTEMS, která je také členem skupiny AGEL, navštívili v měsíci prosinci specializovanou Mateřskou školu Klíček v Karviné, kde předávali dětem dárečky, o které si napsali Ježíškovi. Každé z dětí na oplátku za svůj dárek vyrobilo poděkování ve formě přáníčka, které bude odměnou zapojeným zaměstnancům ze společností skupiny AGEL napříč celou republikou.


Děti z azylového domu Gloria slavily Vánoce s NADACÍ AGEL

28.12.2018

Radostných oslav Vánoc se letos dočkaly také děti a maminky v tíživé životní situaci, které jsou obyvateli azylového domu Gloria v Praze. Pro děti a jejich maminky připravila NADACE AGEL tradiční vánoční nadílku, v rámci které zástupci nadace plnili dětem jejich přání z dopisů Ježíškovi a nezapomněli ani na praktické dárky pro maminky. Ze strany nadace přitom zdaleka nejde o náhodnou jednorázovou pomoc. Azylový dům Gloria podporuje NADACE AGEL dlouhodobě a v letošním roce přispěla na jeho činnost částkou 600 tisíc korun.


Vítkovická nemocnice a Hornická poliklinika shromáždily ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 200 kilogramů oděvů pro potřebné lidi

18.12.2018

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Vítkovické nemocnice a Hornické polikliniky, putovaly tentokrát do Azylového domu pro muže po výkonu trestu Nová šance v Ostravě-Koblově a do charitativního obchůdku ADRA Ostrava.


Podhorská nemocnice shromáždila ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 220 kilogramů oděvů

17.12.2018

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Podhorské nemocnice, putovaly tentokrát do Slezské diakonie v Bruntále.


Nemocnice Český Těšín shromáždila ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 230 kilogramů oděvů

13.12.2018

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Nemocnice Český Těšín, putovaly tentokrát do charitního domu a do nízkoprahového denního centra Slezské diakonie v Českém Těšíně.


Do Azylového domu Sv. Terezie putovalo 400 kilogramů oděvů z Vánoční sbírky NADACE AGEL

12.12.2018

Stovky lidí bez domova či v krizové životní situaci zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem v zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali administrativní pracovníci skupiny AGEL v Praze, putovaly tentokrát do Azylového domu Sv. Terezie v Karlíně, odkud budou v případě potřeby distribuovány i do dalších zařízení Arcidiecézní charity Praha.


Nemocnice Nový Jičín a Nemocnice Valašské Meziříčí shromáždily ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 250 kilogramů oděvů

7.12.2018

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci nemocnic Nový Jičín a Valašské Meziříčí, putovaly tentokrát do místní charity Valašské Meziříčí - Noclehárna.


NADACE AGEL podpořila azylový dům pro osamělé rodiče s dětmi v Jeseníku

4.12.2018

Nové elektrické sporáky, finanční prostředky na školní výlety pro děti i školkovné, finance na vstupy na divadelní přestavení, ale i oblečení pro potřebné předala v uplynulých dnech zástupcům azylového domu v Jeseníku NADACE AGEL.


Běžci Těšínské osmičky NADACE AGEL pomohli Lydii Slezské Diakonie

8.10.2018

Magických 333 účastníků se rozhodlo přispět na dobrou věc a v neděli 7. října podpořit charitativní závod NADACE AGEL - Těšínská osmička, který vedl od Nemocnice Podlesí v Třinci do parku Adama Sikory v Českém Těšíně. Výtěžek z akce ve výši 70 tisíc korun letos putoval na podporu českotěšínského střediska Lydie, které poskytuje sociálně aktivizační služby dětem a mladým dospělým se zdravotním postižením. Středisko získané prostředky využije především na nákup dětského invalidního vozíku.


Na charitativním běhu NADACE AGEL poběží i Radek Štěpánek

24.9.2018

Dvě stovky závodníků se již v těchto dnech připravují na běh po osmikilometrové trase mezi Třincem a Českým Těšínem. V neděli 7. října zde proběhne druhý ročník charitativního běhu NADACE AGEL s názvem Těšínská osmička, jehož výtěžek ze startovného tentokrát poputuje na podporu českotěšínského stacionáře Lydie Slezské Diakonie pro děti a mládež s handicapem. Mezi zájemci z řad veřejnosti přitom letos nebudou chybět ani sportovní osobnosti. Poběží třeba tenista Radek Štěpánek, juniorský mistr Evropy v moderním pětiboji Marek Grycz nebo hokejisté HC Oceláři Třinec. Akce se navíc zúčastní i paralympijský reprezentant Ivo Koblasa.


Díky NADACI AGEL jezdí pan Garbuz na dialýzu na elektrokole

21.8.2018

Na nové elektrokolo nyní pravidelně nasedá 47letý Valentin Garbuz ze Šumperska a vyjíždí do tři kilometry vzdálené Dialýzy Šumperk, patřící do skupiny AGEL. Kvůli chronickému selhání ledvin zde cestuje třikrát týdně. Cesta tam a zpět je pro něj přitom obtížná také kvůli zdravotním problémům s nohou. Významnou pomocí je naštěstí nové elektrokolo, ke kterému mu pomohla NADACE AGEL částkou 25 tisíc korun.


NADACE AGEL pořádá již druhý charitativní běh z Třince do Českého Těšína

25.6.2018

Letos již podruhé odstartují stovky běžeckých závodníků na osmikilometrové trase od Nemocnice Podlesí v Třinci do parku Adama Sikory v Českém Těšíně. V neděli 7. října zde proběhne 2. ročník charitativního běhu NADACE AGEL s názvem Těšínská osmička, jehož výtěžek tentokrát poputuje na podporu českotěšínského stacionáře Lydie Slezské Diakonie pro děti a mládež s handicapem.


NADACE AGEL přispěla Barborce s dětskou mozkovou obrnou na rehabilitační pobyt

5.6.2018

Pětiletá Barborka z Vřesiny u Bílovce na Novojičínsku trpí od narození dětskou mozkovou obrnou, která u dívenky způsobila poruchy hybnosti i poruchy vývoje mozku. Malá předškolačka je závislá na rodičích, kteří o ni nepřetržitě pečují. Významných pokroků ale dosahuje při rehabilitaci, která je ovšem pro rodiče finančně těžko dosažitelná. Pomocnou ruku se proto rodině rozhodla podat NADACE AGEL, která přispěla na rehabilitaci částkou 25 tisíc korun.


Děti z Azylového domu Gloria slavily Dětský den s NADACÍ AGEL

29.5.2018

Oslav Dětského dne se i letos dočkaly také děti a maminky v tíživé životní situaci, které jsou v současnosti obyvateli Azylového domu Gloria v Praze. Pro děti a jejich doprovod připravila NADACE AGEL rodinné odpoledne plné zábavy, dárků i občerstvení. Ze strany nadace přitom zdaleka nejde o náhodnou jednorázovou pomoc. Azylový dům Gloria podporuje NADACE AGEL dlouhodobě a v letošním roce stejně jako loni přispěla na jeho činnost částkou 600 tisíc korun.


NADACE AGEL přispěla hendikepovanému Janu Bajtekovi na nový elektrický pohon k vozíku

11.5.2018

Třicetiletý Jan Bajtek z Mohelnice utrpěl před dvanácti lety při nešťastném skoku do vody úraz krční páteře, který mu obrátil život naruby. Následkem úrazu ochrnul a stal se závislým na kompenzačních pomůckách, asistenci a bezbariérovém prostředí. Přesto se snaží žít maximálně aktivně, věnuje se sportu a snaží se žít co nejvíce samostatně. K tomu mu nyní pomohla i NADACE AGEL, která panu Janovi přispěla na nákup elektrického pohonu k mechanickému vozíku částkou 25 tisíc korun.


NADACE AGEL přispěla hendikepovanému sportovnímu nadšenci na vlastní monoski

23.4.2018

Jednatřicetiletý Martin Záruba z Prahy utrpěl před necelými třemi lety úraz páteře a míchy, který mu obrátil život naruby. Následkem úrazu při pádu z kola ochrnul od pasu dolu a stal se závislým na kompenzačních pomůckách, asistenci a bezbariérovém prostředí. Přesto zdaleka nerezignoval na aktivní život a s nadšením podniká i sportuje. NADACE AGEL se rozhodla panu Martinovi v jeho těžké situaci pomoci a poskytla mu příspěvek na nákup vysněné monoski ve výši 20 tisíc korun.


V boji s roztroušenou sklerózou pomohla NADACE AGEL panu Janovi částkou 30 tisíc korun

29.3.2018

Čtyřicetiletý Jan Dekastello z Prahy trpí již několik let roztroušenou sklerózou, která mu významně komplikuje život hned v několika ohledech. Mimo jiné ho trápí špatná funkčnost levé nohy a s ní spojená namáhavost chůze i bolesti zad a kyčle. NADACE AGEL se rozhodla v tomto ohledu podat pomocnou ruku a panu Janovi přispěla částkou 30 tisíc korun na nákup přístroje WalkAide, který pomocí nervové stimulace pomáhá k obnovení samostatného pohybu.


Handicapovaná mistryně světa a máma dvojčat získala od NADACE AGEL nový vozík

21.3.2018

Paní Jana Kosťová je mámou devítiletých dvojčat, podniká, pracuje na menší úvazky, angažuje se v neziskovém sektoru a dokonce reprezentuje Česko v trail orienteeringu. A to všechno i přes to, že je upoutána na invalidní vozík. Na svůj stav si nestěžuje a bere ho s neuvěřitelnou lehkostí, přesto občas přicházejí situace, kdy se jí pomocná ruka hodí. Jako například před nedávnem, kdy potřebovala nový mechanický vozík, jehož pořízení pojišťovna proplácí jen částečně. Pomoct se jí rozhodla NADACE AGEL, která jí na nákup vozíku přispěla částkou 24 tisíc korun.


NADACE AGEL podpořila paralympijského vítěze nákupem nového vozíku

13.2.2018

Medaile z olympiády, mistrovství světa i mistrovství Evropy na jedné straně, bezmoc a odkázanost na okolí na straně druhé. I tak by se dala popsat životní situace Radima Běleše z Frýdku Místku, který jako handicapovaný atlet úspěšně reprezentuje Českou republiku v hodu diskem a kuželkou, je úspěšný manažer, je šťastně ženatý a má dvě dospívající dcery. Přesto jej ještě donedávna trápil starý nevyhovující mechanický vozík, který již dosloužil. Na nákup nového mu přispěla NADACE AGEL, a to částkou přesahující 50 tisíc korun.


Hendikepovaný táta od rodiny získal díky NADACI AGEL vlastní handbike

10.1.2018

Před více než deseti lety utrpěl Milan Laštůvka z Prahy vážný úraz páteře, který u něj způsobil ochrnutí dolních končetin a části trupu. I přes upoutání na vozík je však tento šestatřicetiletý muž plný elánu a optimismu a naplno si užívá života, včetně toho rodinného. Snem mladého tatínka však bylo ještě rozšíření sportovních aktivit o jízdu na handbiku, k jehož zakoupení mu nyní pomohla NADACE AGEL příspěvkem ve výši 50 000 korun.


Handicapovanému boccistovi Romanovi koupila NADACE AGEL nový vozíček

12.12.2017

Mladý a aktivní vozíčkář Roman Sajdak z Havířova si ze svého životního osudu vrásky na čele nedělá. Byť je upoutaný na vozíček, žije aktivním a pestrým životem, jaký je pro sedmadvacetileté mladíky typický. Miluje hudbu, zábavu, a v neposlední řadě i sport. Aktivně se již několik let věnuje sportu boccia, k jehož provozování nyní potřeboval nový mechanický vozík s elektrickým pohonem, jehož nákup finančně plně pokryla NADACE AGEL.


NADACE AGEL přispěla hendikepovanému Marku Řezníčkovi částkou 50 tisíc na nový elektrický pohon k vozíku

21.11.2017

Marek Řezníček ze Šumperka utrpěl před čtyřmi lety úraz páteře a míchy, který mu obrátil život naruby. Následkem úrazu ochrnul na dolní a částečně i horní končetiny a stal se závislým na kompenzačních pomůckách, asistenci a bezbariérovém prostředí. NADACE AGEL se rozhodla panu Markovi v jeho těžké situaci pomoci a přispěla mu na nákup elektrického pohonu k mechanickému vozíku částkou 50 tisíc korun.


Nadace AGEL již rok financuje péči o ohrožené maminky a děti

4.10.2017

V České republice nezvyklou formu dárcovství zvolila Nadace AGEL v pražském Azylovém domě pro matky s dětmi Gloria. Nad Azylovým domem převzala patronát přesně před rokem. Adresně tak pomáhá konkrétním maminkám v jejich nouzi a těžké situaci. Přispívá také na mzdy lidí, kteří těmto ohroženým rodinám pomáhají.


Sen hendikepované dívky o účasti na paralympiádě podpořila NADACE AGEL částkou 50 tisíc

29.9.2017

NADACE AGEL a zaměstnanci Středomoravské nemocniční spojili v létě své síly a realizovali akci pro dobrou věc. V rámci projektu „SMN v pohybu“ zaměřeného na zdravý životní styl a pohyb sportovali zaměstnanci nejen pro sebe, ale i s cílem podpořit šestnáctiletou hendikepovanou Kristýnu Židlickou. NADACE AGEL totiž veškerou červencovou aktivitu zaměstnanců v rámci projektu proměnila na finance pro tuto mladou sportovkyni, jejímž snem je nákup nové monoski a cesta na paralympiádu.


Více samostatnosti i věrného přítele získala díky NADACI AGEL vozíčkářka Iveta Jechová

14.7.2017

Jednou z oblastí, kterou osoby s hendikepem řeší, je potřeba pomoci od druhých s ohledem na své zdravotní limity. S řadou činností je dnes ale schopen efektivně pomáhat i speciálně vycvičený asistenční pes. Ten byl snem Ivety Jechové z Prahy, která od narození trpí spinální svalovou atrofií. Díky podpoře NADACE AGEL, která ženě přispěla částkou 50 tisíc korun, se nyní Ivetě Jechové její sen splnil a pes Mike je jejím věrným společníkem i pomocníkem na každém kroku.


Díky nové plošině od NADACE AGEL se může paní Kryštofová neomezeně pohybovat ve svém vlastním domě

19.6.2017

Před čtrnácti lety při autonehodě utrpěla Petra Kryštofová z Olomouce zranění páteře, při kterém došlo k porušení míchy. Od té doby je dnes čtyřiačtyřicetiletá žena na invalidním vozíku. V každodenních činnostech jí proto musí pomáhat maminka, od které ji však donedávna dělilo jedno poschodí v rodinném domě. To se ale změnilo i díky příspěvku NADACE AGEL, která Petře Kryštofové věnovala částku 50 tisíc korun na nákup nové plošiny umožňující pohodlný přístup do přízemí i patra domu.


Golfisté přispěli na podporu dětí a matek v nouzi

16.6.2017

Již počtvrté se na osmnáctijamkovém golfovém hřišti ve Mstěticích konal ve čtvrtek 15. června charitativní golfový turnaj NADACE AGEL, jehož výtěžek poputuje na podporu lidí v tíživé životní situaci. Letošní ročník přinesl rekordních 1,2 miliónu korun.


Těšínská osmička pomohla mladému sportovci s hendikepem

12.6.2017

Téměř 250 běžců se rozhodlo podpořit dobrou věc a v neděli 11. června absolvovalo charitativní Těšínskou osmičku, která vedla od Nemocnice Podlesí v Třinci do parku Adama Sikory v Českém Těšíně. Výtěžek z akce, kterou pořádala NADACE AGEL – 50 tisíc korun, putoval na podporu 21letého reprezentanta České republiky v boccie s hendikepem, Jirky Svojanovského, který trpí od narození obrnou.


Děti z azylového domu Gloria oslavily Dětský den s NADACÍ AGEL

1.6.2017

O oslavu Dětského dne nepřišly ani děti a maminky v tíživé životní situaci, které jsou v současnosti obyvateli Azylového domu Gloria v Praze. Pro děti a jejich doprovod připravila NADACE AGEL rodinné odpoledne plné zábavy, dárků i občerstvení. Ze strany nadace přitom zdaleka nejde o náhodnou jednorázovou pomoc. Azylový dům Gloria podporuje NADACE AGEL dlouhodobě a jen v letošním roce přispěla na jeho činnost částkou 600 tisíc korun.


Žáci s hendikepem využívají díky NADACI AGEL novou cvičnou kuchyň

13.5.2017

Žáci s tělesným či mentálním postižením, kteří ukončili povinnou školní docházku, mají na Královéhradecku nově možnost dalšího vzdělávání. Díky daru NADACE AGEL mohla zdejší škola Prointepo pořídit pro své žáky zcela novou cvičnou kuchyň, která je bezbariérová a přizpůsobená potřebám a schopnostem náctiletých žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům s těžším zdravotním postižením. Ti tak mohou exkluzivně pokračovat ve vzdělání i po ukončení povinné školní docházky a to na střední Praktické škole dvouleté.


Rodiny těžce nemocných dětí si zimu užily i díky speciální lyžařské pomůcce

3.5.2017

Tělesný handicap není pro zimní sporty díky speciálním kompenzačním pomůckám dávno překážkou. Pořídit si speciální vybavení je však stále poměrné nákladné. Aby si co nejvíce těžce nemocných dětí nebo dětí s postižením mohlo také užít zimní radovánky, přispěla NADACE AGEL olomouckému Středisku rané péče SPRP třiceti tisíci korunami na pořízení speciální sofistikované lyžařské pomůcky „biski“.


Podhorská nemocnice má díky NADACI AGEL nového zaměstnance – je čtyřnohý a jmenuje se Merlin

17.3.2017

V Podhorské nemocnici v Rýmařově, která je členem skupiny AGEL, je sice teprve týden, ale už se stal nejoblíbenějším členem týmu pracovníků sociální služby. Merlin totiž není jen tak obyčejný zaměstnanec, má rok a tři čtvrtě a je to border kolie. Podhorská nemocnice jej získala díky prostředkům NADACE AGEL, která bude nemocnici financovat i veškeré další náklady s ním spojené.


NADACE AGEL darovala 50 tisíc korun na výcvik asistenčního psa pro chlapce s hendikepem

3.3.2017

Více samostatnosti i věrného přítele získal díky NADACI AGEL šestiletý Tomášek Ondráček. Padesáti tisíci korunami přispěla na výcvik jeho speciálního asistenčního a canisterapeutického psa NADACE AGEL.


Juniorská reprezentantka v hodu diskem a kuželkou má díky NADACI AGEL speciální automobil

21.2.2017

Patnáctiletá studentka Adéla Sekyrová z Krhové na Vsetínsku patří mezi jedny z nejlepších i nejsvědomitějších studentek ve své třídě, a byť je na invalidním vozíku, na svém kontě má ocenění Atlet roku 2015 i medaile ze světových šampionátů. Adéla je totiž českou reprezentantkou v hodu kuželkou a diskem, které se i přes mladý věk a tělesné postižení velmi daří. Ve sportovních výkonech ji přitom podporuje i NADACE AGEL, která aktuálně Adéle přispěla částkou 50 000 korun na pořízení speciálně upraveného automobilu, který jí a jejím rodičům usnadní transporty do školy, na tréninky i soutěže.


Díky podpoře NADACE AGEL vznikl ve Zlíně sportovní koutek pro klienty chráněného bydlení

17.1.2017

Ve zlínské čtvrti Letná vzniklo za přispění nadace unikátní sportovní zázemí pro klienty chráněného bydlení Domu NADĚJE. Toto zařízení umožňuje osamostatnění se celkem patnácti klientům s možným využití poradenských služeb při hledání pracovního uplatnění.


Školák Honzík díky novým naslouchátkům od NADACE AGEL konečně dobře slyší učitele i kamarády

10.1.2017

Většina z nás považuje sluch za samozřejmost a příliš se jím nezabývá. To ale neplatí o malém Honzíkovi Kubešovi z Prostějova, který byl ještě nedávno o většinu zvukových vjemů ochuzen. Díky příspěvku NADACE AGEL má však nyní k dispozici nová naslouchátka i zesilovač, pomocí kterého dnes již zřetelně slyší učitele ve škole, kamarády i rodiče. Na nákup naslouchátek a zesilovače SCOLA přispěla malému Honzíkovi nadace částkou 20 tisíc korun.


Předvánoční překvapení od NADACE AGEL potěšilo děti z Dětského domova Černá voda

22.12.2016

Předvánoční čas zpříjemnila NADACE AGEL dětem z Dětského domova Černá voda na Jesenicku. Zástupkyně nadace dětem nejen, že přivezly adventní pamlsky, ale obdarovaly je rovněž vitamínovými balíčky.


NADACE AGEL shromáždila díky Vánoční sbírce přes dvě tuny oděvů

8.12.2016

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Právě v těchto dnech NADACE AGEL rozdává potřebným lidem více než dvě tuny oděvů, bot, zimních doplňků, ručníků či ložního prádla. Tyto věci získala NADACE AGEL v rámci Vánoční sbírky ve zdravotnických zařízeních AGEL napříč Českou republikou. Na celkem třinácti sběrných místech darovali zaměstnanci AGELu, pacienti i další dobrovolníci celkem 2,1 tuny věcí, které nyní putují do čtyř humanitárních organizací v republice.


V pohodlnějším křesle píše devadesátiletá seniorka i nadále kroniku svého života

5.12.2016

I malý dárek může přinést obrovskou radost. To dokázaly slzy štěstí, které stékaly po tváři devadesátileté Boženě Hesové, klientce oddělení sociální hospitalizace Podhorské nemocnice v Rýmařově, když se dozvěděla o překvapení, které pro ni přichystal personál nemocnice společně s NADACÍ AGEL v rámci projektu „Plníme sny“.


NADACE AGEL splnila sen vzácně nemocné Verunce z Valašského Meziříčí

10.11.2016

Zážitek na celý život bude mít díky NADACI AGEL devítiletá Veronika z Valašského Meziříčí. Děvčátko, které trpí vzácnou lomivostí kostí, a odjakživa miluje hudbu, navštívilo v Praze s celou svou rodinou muzikál Mamma Mia. Verunka měla dokonce možnost setkat se v zákulisí se svými hudebními idoly. Na splnění jejího snu nemá podíl pouze NADACE AGEL, která rodině celý výlet zařídila, ale také tým lékařů Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL. Právě zde dívce před dvěma lety provedli unikátní operaci, díky které může nyní vyrůstat téměř jako její zdraví vrstevníci.


Reprezentant českého národního týmu v basketbalu trénuje na novém sportovním vozíku za přispění NADACE AGEL

7.11.2016

Martin Zemánek, je šestatřicetiletý reprezentant českého národního týmu v basketbalu na vozíku a zároveň působí v klubu SK Hobit Brno. Tento talentovaný sportovec nastupuje v dresu číslo 6 a hraje v útoku na pozici pivota. Nyní si mohl díky příspěvku NADACE AGEL zakoupit speciálně upravený sportovní vozík Airben, jehož pořizovací náklady by byly nad Martinovy možnosti.


Sportovce s tělesným postižením i mladíka se vzácným onemocněním podpořila na Havířovské desítce NADACE AGEL

15.10.2016

Jan Bajtek z Mohelnice ještě neměl ani maturitu, když se mu život převrátil vzhůru nohama. Osudný skok do vody jej natrvalo upoutal na invalidní vozík, chuť do života mu ale nevzal. Nyní osmadvacetiletý mladík reprezentuje Českou republiku v boccii a společně se svými přáteli z Handicap sport clubu Havířov se podílel na organizaci benefičního běhu Havířovská desítka. Z akce odcházel s úsměvem na tváři. Dozvěděl se totiž, že díky NADACI AGEL budou jeho sportovní výkony lepší i každodenní život snazší. Díky finanční podpoře nadace si bude moci pořídit nový mechanický invalidní vozík, na který by sám neměl finanční prostředky.


NADACE AGEL převzala za účasti kardinála Duky dlouhodobý patronát nad Azylovým domem Gloria

12.10.2016

NADACE AGEL v minulém týdnu slavnostně převzala patronát nad Azylovým domem Gloria, který v Praze na Barrandově pomáhá matkám s dětmi v těžké životní situaci. Nadace spolupracuje s azylovým domem od letošního roku a na základě pozitivních zkušeností byla nyní dohodnuta spolupráce dlouhodobá. Akce proběhla za účasti kardinála Dominika Duky, ředitele Arcidiecézní charity Praha Jaroslava Němce, předsedkyně dozorčí rady nadace Dušany Chrenekové a předsedy dozorčí rady akciové společnosti AGEL Tomáše Chreneka.


NADACE AGEL předala šek na 60 000 Kč rodině chlapečka trpícího svalovou dystrofií

2.9.2016

V rámci Rodinného dne s AGELEM dnes v areálu Nemocnice Louny proběhlo předání šeku v hodnotě 60 000 Kč mamince chlapce trpícího svalovou dystrofií. Darovanou částku využije na pořízení speciálního Motomedu, který pomůže stabilizovat chlapcův zdravotní stav.


Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz