Novinky

Děti z Azylového domu Gloria slavily Dětský den s NADACÍ AGEL

Oslav Dětského dne se i letos dočkaly také děti a maminky v tíživé životní situaci, které jsou v současnosti obyvateli Azylového domu Gloria v Praze. Pro děti a jejich doprovod připravila NADACE AGEL rodinné odpoledne plné zábavy, dárků i občerstvení. Ze strany nadace přitom zdaleka nejde o náhodnou jednorázovou pomoc. Azylový dům Gloria podporuje NADACE AGEL dlouhodobě a v letošním roce stejně jako loni přispěla na jeho činnost částkou 600 tisíc korun.

Oslavy Dětského dne v areálu Azylového domu Gloria proběhly s mírným předstihem v pondělí 28. května, kdy si zdejší děti i jejich maminky užily společné grilování na zahradě. Nechyběl ani zábavný program a samozřejmě dárky pro všechny děti.

Oslavy Dne dětí financuje NADACE AGEL v rámci dlouhodobé spolupráce a patronátu nad Azylovým domem Gloria, kterému v minulosti přispěla nejen na provozní náklady, ale například i na úpravu venkovního prostranství či vybavení kuchyně. „S Azylovým domem Gloria máme po dvou letech intenzivní spolupráce bez nadsázky blízký vztah, a proto naše podpora zdaleka nesměřuje jen k zajištění životně důležitých věcí nebo neadresnému poskytování finančních příspěvků. Letos už podruhé pořádáme Den dětí, v rámci kterého se staráme o kompletní program, pohoštění i úsměvy na všech dětských tvářích,“ říká předsedkyně dozorčí rady NADACE AGEL Dušana Chreneková.

Letos, stejně jako v loňském roce, poskytla NADACE AGEL Azylovému domu příspěvek ve výši 600 tisíc korun, který znovu putoval nejen na provozní náklady a zajištění lepších podmínek pro matky a děti v nouzi, ale třeba i na zbytné věci jako jsou vánoční dárky nebo letní tábory pro děti.

„Organizací, jako je NADACE AGEL, které nabízejí dlouhodobé partnerství a stabilní pomocnou ruku, je opravdu jako šafránu. Jsme nesmírně rádi, že právě nad naším azylovým domem NADACE AGEL převzala patronát a že je opravdu silnou oporou nejen nám, ale především všem našim klientkám a jejich dětem,“ říká Ing. Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha, pod kterou spadá i Azylový dům Gloria.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila přes 700 žadatelů celkovou částkou přesahující sedmnáct miliónů korun.

 

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz