Novinky

Do Azylového domu Sv. Terezie putovalo 400 kilogramů oděvů z Vánoční sbírky NADACE AGEL

Stovky lidí bez domova či v krizové životní situaci zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem v zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali administrativní pracovníci skupiny AGEL v Praze, putovaly tentokrát do Azylového domu Sv. Terezie v Karlíně, odkud budou v případě potřeby distribuovány i do dalších zařízení Arcidiecézní charity Praha.

„S ohledem na počet zaměstnanců na našem pracovišti byl úspěch sbírky přímo velkolepý. Několik desítek lidí sesbíralo neuvěřitelných 400 kilogramů textilu a bot pro potřebné lidi. Bylo opravdu úžasné sledovat, jak se lidé dovedou semknout a obětovat, když jde o pomoc druhým,“ řekla výkonná ředitelka NADACE AGEL Bc. Veronika Dostálová.

Celkově přitom zaměstnanci skupiny AGEL v Praze vybrali okolo 400 kilogramů potřebných věcí, které zástupkyně NADACE AGEL i společnosti AGEL předaly osobně řediteli Azylového domu Sv. Terezie Mgr. Stanislavu Fialovi.

„Věci rozhodně velice pomůžou a každý jeden kus určitě využijeme. NADACI AGEL upřímně děkujeme, máme opravdu velkou radost,“ komentoval Mgr. Stanislav Fiala, ředitel Azylového domu Sv. Terezie.

Azylový dům svaté Terezie v Karlíně je místo, kde hledají pomoc lidé v tíživé životní situaci, kterou bez cizí pomoci nezvládají řešit. Většina klientů, kteří sem přicházejí, jsou lidé bez domova. V nízkoprahovém denním centru poskytuje zařízení klientům možnost se vysprchovat, případně si pořídit něco na sebe ze šatníku. V jídelně nabízí polévku, chléb, čaj a kávu. Další pomocí je krátkodobé přenocování na noclehárně a dlouhodobější ubytování v azylovém domě. Odborné sociální poradenství zajišťuje pomoc klientům při řešení těžkých životních situací.

 „Zájem o Vánoční sbírku ze strany zaměstnanců AGELu byl opravdu velký, což je jasným důkazem toho, že solidarita mezi lidmi zdaleka nevymizela. Jsem ráda, že pomoc směřovala k těm, kteří to opravdu potřebují, a věřím, že díky ní budou mít také hezčí Vánoce. Upřímně děkuji každému, kdo se do akce zapojil a přispěl do vánoční sbírky dle svých možností,“ dodala výkonná ředitelka NADACE AGEL Bc. Veronika Dostálová.

 

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz