Novinky

Podhorská nemocnice shromáždila ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 220 kilogramů oděvů

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Podhorské nemocnice, putovaly tentokrát do Slezské diakonie v Bruntále.

„Sbírka měla veliký ohlas. Zaměstnanci nemocnic nosili nejen oblečení a obuv, ale také například ručníky i hračky. S vědomím, že pomáhají ženám či matkám s dětmi přinášeli věci s úsměvem a dobrým pocitem je darovali. A to napříč odbornostmi, od sanitářů po primáře. Je opravdu úžasné sledovat, jak se lidé dovedou semknout a obětovat, když jde o pomoc druhým,“ řekla Mgr. Markéta Stržínková, referentka marketingu a PR Podhorské nemocnice.

Celkově přitom zaměstnanci Podhorské nemocnice vybrali okolo 220 kilogramů potřebných věcí, celkem 20 pytlů. Vše putovalo do bruntálského azylového domu CHANA pro ženy bez dětí a matky s dětmi v tíživé životní situaci.

Zařízení CHANA Bruntál je azylovým domem Slezské diakonie, které nabízí lůžka pro ženy bez dětí a pokoje pro matky s dětmi i dva tréninkové byty. Cílem zařízení je vytvořit klientkám a jejich dětem takové zázemí, aby byly naplněny jejich základní potřeby, tedy aby měly kde spát, připravit si jídlo a dbát na svou hygienu. Zároveň jim ale zdejší zaměstnanci pomáhají také se zajištěním finančního příjmu, aby mohly ženy s penězi v měsíci rovnoměrně hospodařit a třeba i splácet své dluhy. Speciální program pak klientkám pomáhá zlepšovat dovednosti potřebné pro vedení domácnosti, péči o domácnost, ale i o dítě a o sebe.

„Zájem o Vánoční sbírku ze strany zaměstnanců AGELu i široké veřejnosti byl opravdu velký, což je jasným důkazem toho, že solidarita mezi lidmi zdaleka nevymizela. Jsem ráda, že pomoc směřovala i k malým dětem a věřím, že díky ní budou mít také hezčí Vánoce. Upřímně děkuji každému, kdo se do akce zapojil a přispěl do vánoční sbírky dle svých možností,“ dodala výkonná ředitelka NADACE AGEL Bc. Veronika Dostálová.

 

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz