Novinky

Předvánoční atmosféru vykouzlily v azylovém domě Gloria dárky od NADACE AGEL

Ne každý má tolik štěstí, aby trávil vánoční svátky doma u rodinného krbu. Předvánoční čas dětí a maminek v tíživé životní situaci, které jsou obyvateli azylového domu Gloria v Praze, zpříjemnili zástupci NADACE AGEL, jenž je obdarovali dárečky, které si klienti sami přáli.

„Nejen děti píšou svá přání Ježíškovi, aby pak pod stromečkem objevily vysněný dárek. Proto jsme se mezi zaměstnanci v celé naší zdravotnické skupině AGEL rozhodli uspořádat sbírku dárečků, které si senioři, handicapované děti, ale i maminky v nouzi v azylových domech sami přáli,“ uvádí členka správní rady NADACE AGEL Bc. Veronika Dostálová s tím, že v seznamu z azylového domu Gloria byly například panenky, dětské pistole, medvídek usínáček či poukaz do snowboardového obchodu.

Zaměstnanci napříč skupinou AGEL si mohli už během podzimu z online interaktivních seznamů vybírat dárečky, které následně pořídili, zabalili a nakonec předali NADACI AGEL k distribuci samotným klientům. „Na hodnotnější dárky se skládaly i kolektivy. Ve všech zúčastněných tato sbírka vyvolala dojetí, pocity sounáležitosti a uvědomění, že být na Vánoce doma se svou rodinou není věc samozřejmá,“ upřesnila Veronika Dostálová a dodala, že zaměstnanci ve skupině AGEL nakoupili celkově 167 dárků, z toho 23 putovalo do pražské Glorie.  „Dvacet maminek pak obdrželo poukázky na nákup do drogerie. Dárečky jsme předávali v rámci vánoční besídky, jejíž součástí bylo také společné zpívání vánočních koled a povídání o Ježíškovi. Pochutnali jsme si i na cukroví, které maminky vlastnoručně upekly,“ popsala Dostálová.

NADACE AGEL podporuje Azylový dům pro ženy a matky s dětmi Gloria již od roku 2016. „Od té doby jsme středisku poskytli 1,8 miliónu korun. Spolupráce pokračuje i v letošním roce, kdy od nás azylový dům obdržel 600 tisíc korun,“ uvádí Veronika Dostálová. NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila přes 960 žadatelů celkovou částkou přesahující 26 miliónů korun.

 

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz