Novinky

NUDU BĚHEM KARANTÉNY UTNULY V DĚTSKÉM DOMOVĚ DÁRKY OD NADACE AGEL. PANDEMIE NADAČNÍ PODPORU NEUTLUMILA

Doba koronavirová na několik měsíců zcela utlumila chod mnoha veřejných i soukromých organizací a řadu lidí izolovala od okolního světa. Pandemická paralýza se ale v žádném případě netýkala NADACE AGEL, která svou charitativní aktivitu také v uplynulých týdnech směřovala do několika regionů České republiky.

Do dětského domova pod nejvyšším moravským vrcholem putoval na jaře dar NADACE AGEL v podobě nejpopulárnějších herních konzolí PlayStation a Xbox, dvou stolních fotbálků a osmi párů kolečkových bruslí. Zdejší děti nemohly několik týdnů areál domova ve Vrbně pod Pradědem vůbec opustit a tak jim volnočasové zpestření přišlo vhod. „Život v karanténě byl pro děti, a hlavně pro vychovatelé, extrémně náročný. Děti nechodily do školy a tety tím pádem musely pečovat o děti celodenně včetně zajištění výuky. NADACE AGEL zakoupila věci na základě výběru pana ředitele dětského domova,“ uvedla Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady NADACE AGEL.

Kromě toho společnost AGEL dětskému domovu ve Vrbně pod Pradědem darovala v březnu roušky i respirátory a s podporou neotálel další člen naší skupiny, společnost REPHARM, která darovala vitamíny a léky v hodnotě 10 tisíc korun. „Děkujeme ze srdce. Jsme moc rádi, že jste si nás vzali pod svá ochranná křídla,“ adresuje svá slova nejen NADACI AGEL Mgr. Jan Vavřík, ředitel dětského domova.

Spolupráce s vrbenským dětským domovem a NADACE AGEL nekončí pouze na materiální pomoci. Zástupci nadace se pravidelně vydávají do Jeseníků, aby se zúčastnili nejrůznějších společenských akcí s dětmi. Naposledy přijala pozvání Veronika Dostálová na Miss 2020 Dětského domova ve Vrbně pod Pradědem, která se konala 24. června. „Bylo mi ctí zasednout do čela poroty volby miss. Dívky si připravily společné taneční vystoupení, přehlídku společenských šatů a volnou disciplínu -  taneční vystoupení, pěvecké přednesy i recitace Polednice. Ostatní děti pak vyplnily program mezi jednotlivými disciplínami. Nechybělo vystoupení bubeníků, taneční i pěvecká vystoupení. V dětském domově jsem strávila krásné odpoledne a smekám před neskutečnou šikovností dětí a nasazením vychovatelů. Je zde na každém kroku vidět, jak moc se tam dětem věnují a kolik energie dávají do výchovy dětí. Vytvořili jim také krásné prostředí evokující skutečné rodinné zázemí,“ těší Veroniku Dostálovou, která finalistkám předala dárkové balíčky.

Dárky od NADACE AGEL opět nechyběly v červnu ani v Azylovém domě pro matky s dětmi v tísni v Kojetíně na Přerovsku, kde se konal Dětský den. Zdejší pracovnice připravily pestrou škálu soutěží formou her a šikovné děti dostaly knihy od NADACE AGEL dle jejich přání. Nadace pomáhá azylovému domu od roku 2019 a již dvakrát věnovala dětem vánoční dárky a maminkám poukázky do drogerie. Do tohoto sociálního zařízení putovala před nedávnem také částka 50 tisíc korun na obměnu elektrospotřebičů a dětského pískoviště.

„Spolupráce s Azylovým domem v Kojetíně i Dětským domovem ve Vrbně pod Pradědem bude nadále pokračovat. Chystáme pro děti návštěvu canisterapeutických fenek Belly a Aničky a dále uspořádáme semináře o prevenci úrazů páteře a míchy,“ dodala členka správní rady NADACE AGEL.

Prázdninovou letní pohodu si budou užívat děti z Dětského domova v Černé Vodě i ve společnosti knížek, které si sami vybraly a Veronika Dostálová jim je předala v poslední červnový pátek. Nepřijela za dětmi sama, vítaný doprovod jí dělali právě canisterapeutičtí pejsci. I v tomto případě je NADACE AGEL dlouhodobým podporovatelem a po vánočních dárcích a prázdninovém čtení si 13 dětí z domova užije parádní letní tábor v režii organizace SOOSA. Nadace pobyt podpořila částkou 91 tisíc korun.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila přes 1050 žadatelů celkovou částkou přesahující 28 miliónů korun.

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz