Novinky

Nadace AGEL vstupuje do nového roku s novým logem

Srdce jako symbol péče o bližního – to je ústřední myšlenka nového loga, které se stává od nového roku symbolem NADACE AGEL. Finální variantu vybrala Správní rada a Dozorčí rada nadace v říjnu 2020 ze zaslaných 45 návrhů, které jí zaslali zaměstnanci Skupiny AGEL.

Výběr z návrhů nebyl jednoduchý – zaměstnanci v mnoha případech prokázali nejen invenci, ale také svůj výtvarný talent. Autorkou vítězného loga je paní Bc. Milena Ćmielová, která pracuje jako referentka pro korporátní záležitosti ve společnosti Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí. Jak sama říká, kreslí velmi ráda a inspirací jí je především příroda. „Mé návrhy vycházely z variability dosavadního loga společnosti AGEL, které je nadčasově navrženo, jen to stačí vnímat a nápady pak přicházejí samy,“ říká autorka. „Jedná se o andělská ochranná křídla - někdo v tom může vidět srdce nebo sklopená křídla anděla, který již někoho objímá a ochraňuje,“ dodává autorka, které při tvorbě pomáhala i její desetiletá dcerka Zuzanka.

Nové logo již je připraveno k reprezentaci a hned od počátku roku 2021 se bude využívat na všech propagačních materiálech NADACE AGEL. Komise, která jej vybírala, se na tomto logu shodla jednohlasně. „Zvítězila myšlenka, která je samotnou podstatou naší činnosti. Nové logo vyjadřuje nejen péči o bližního, ale také starost a ochranu, kterou každoročně poskytujeme stovkám potřebných. Jen v uplynulém roce jsme podpořili 240 obdržených žádostí,“ říká členka správní rady NADACE AGEL Bc. Veronika Dostálová

Od roku 2011, kdy byla NADACE AGEL založena, pomohla 1100 žadatelů částkou přesahující 29 000 000 korun. „A nejsou to pouze klasické žádosti o příspěvky, kterými se zabýváme. Podpora míří do azylových domů pro matky s dětmi, do dětských domovů. Aktivně pomáháme také našim vlastním zaměstnancům, kteří se ocitli v mimořádné nečekané životní situaci, která vyžaduje rychlou materiální či finanční pomoc. Je to vlastní projekt s názvem „Plníme sny“, prostřednictvím kterého nám naši zaměstnanci mohou dát tip na svého kolegu, který potřebuje pomoci.  A tomu, že můžeme být nablízku lidem, kteří jsou našimi zaměstnanci, jsme velmi rádi,“ uzavírá Bc. Veronika Dostálová.

Tiskový mluvčí

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz