Novinky

Studentka Katka jde za svým cílem samostatné chůze díky finančnímu příspěvku NADACE AGEL

Cílevědomá Katka si po malých krůčcích plní sen o samostatné chůzi, díky finančnímu příspěvku ve výši 20 000 korun od NADACE AGEL, který ji umožňuje speciální robotickou rehabilitaci.

Katka, která by po ukončení základní školy ráda studovala střední školu, touží se totiž stát psycholožkou.  Nyní jde tvrdě za svým snem o samostatné chůzi. K tomu ji pomohl finanční příspěvek od NADACE AGEL, díky kterému mohla Katka podstoupit speciální terapii LokoKosmík na Neurorehabilitační klinice AXON. 

Neurorehabilitační klinika AXON je jedním z oficiálních světových center pro rehabilitace, určené zejména pro léčbu dětí s dětskou mozkovou obrnou. Na klinice AXON je jako jediná v Praze a okolí rovněž dostupná léčba s využitím robotického přístroje Lokomat. Jedná se o nácvik chůze a paměťové stopy s využitím robotického rehabilitačního přístroje švýcarského výrobce. Jedná se o jedinou možnou léčbu na úrovni světového standardu s využitím robotických přístrojů, přičemž jiná účinná alternativní metoda není dostupná.

„Ještě jednou bych chtěla moc poděkovat za finanční dar pro dceru Kateřinu. Díky finanční pomoci od NADACE AGEL mohla Kateřina absolvovat tolik potřebnou rehabilitaci na Neurorehabilitační klinice Axon. Katka se na rehabilitace vždy moc těší a příspěvek plně využije,“ děkuje NADACI AGEL Katčina maminka. 

„NADACE AGEL příliš dlouho neváhala podpořit Katku s pomocí na cestě za jejím snem. Díky finančnímu příspěvku ve výši 20 000 korun mohla Katka podstoupit unikátní robotickou rehabilitaci, která jí učí k samostatné chůzi. Jsme moc rádi, že cílevědomá Katka má svou cestu za svým snem zase o něco snazší a doufáme, že jednoho dne díky této robotické terapii dojde do svého cíle,“ říká Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady NADACE AGEL.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila více než 1350 žadatelů částkou přesahující 35 a půl milionů korun.

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz