Novinky

Klienty a pacienty Nemocnice AGEL Podhorská obdarováni Balíčky pohody

NADACE AGEL spustila pilotní projekt Balíčky pohody, které jsou určeny pro klienty a pacienty oddělení následné péče či sociálních lůžek. První pacienti Nemocnice AGEL Podhorská, kteří byli propuštěni do domácí péče (nebo do péče jiného sociálního zařízení) dostali při odchodu z oddělení překvapení v podobě Balíčků pohody.

Balíček pohody v podobě praktické taštičky obsahuje drobnosti pro potěšení, posílení imunity i rychlou první pomoc v běžném životě. Klientům Sociální služby Podhorská (SSP) a pacientům oddělení následné péče předali dárek zástupci nemocnice. „Těší nás, že můžeme dělat radost i v této nelehké době. Balíčky pohody jsou v Nemocnici AGEL Podhorská předávány klientům ubytovaným na Sociální službě Podhorská a pacientům oddělení následné péče, kteří jsou propuštěni do domácí péče. Pacienti a klienti neskrývali dojetí z neočekávaného dárku. Obsah balíčku podněcoval k milému vyprávění z dob dětství klientů, jak společně se sourozenci chodili na šípky, ze kterých připravovali vynikající čaj a podobně,“ popisuje momenty z předání balíčků referentka marketingu Petra Žváčková.

Sociální služba Podhorská, jakožto pobytová služba pro seniory a osoby s chronickým, tělesným či zdravotním postižením, poskytuje svým klientům zázemí s odbornou ošetřovatelskou, rehabilitační a zdravotní péčí. „Klientům SSP se snažíme zajistit maximálně rodinné zázemí a běžný způsob života. V současné době je situace těžší o epidemiologická omezení, předání praktických balíčků bylo vítaným zpestřením všem zúčastněným. Děkujeme všem, kteří se na organizaci podíleli,“ vzkazuje vedoucí sociální pracovnice SSP Bc. Miroslava Hořínková.

Balíčky pohody jsou pilotním projektem NADACE AGEL, v rámci kterého bylo rozděleno tisíc kusů balíčků do čtyř zdravotnických zařízení: Nemocnice AGEL Podhorská, Nemocnice AGEL Nový Jičín – pracoviště Vítkov, Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a Nemocnice AGEL Český Těšín. Hodnota jednoho balíčku činí 500 korun. „Inspirací nám byly kufříky, které dostávají miminka při odchodu z porodnice. Cílem projektu bylo obdarovat naše klienty, kteří jsou často neprávem opomíjenou skupinou. Chtěli jsme, aby balíček klientům nejen udělal radost, ale obsahoval praktické maličkosti, které mohou využít při příchodu domů nebo do jiného sociálního zařízení. Z prvních reakcí našich klientů je zřejmé, že myšlenka splnila svůj účel – potěšit naše klienty, kteří jsou v těžké zdravotní a často i životní situaci a věnovat jim praktické předměty denní potřeby. Velké díky patří společnostem Lékárna AGEL a Prefect Distribution za spolufinancování projektu,“ říká Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady Nadace AGEL.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila více než 1270 žadatelům částkou přesahující 32 milionů korun.

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz