Novinky

NADACE AGEL poskytla finanční příspěvek na nový invalidní vozík sportovci a zpěvákovi Tomáši Moravikovi

Finanční příspěvek ve výši 20 000 Kč obdržel od NADACE AGEL mladý hendikepovaný sportovec a zpěvák Tomáš Moravik. Nový invalidní vozík je na míru přizpůsobený, umožňuje lepší mobilitu a splňuje vysoké nároky odolnosti.

Tomáš Moravik je kvadruplegik s přidruženými neuropatickými bolestmi a silnou spasticitou. Od svých 19 let, kdy ho potkala vážná autonehoda, se pohybuje jen na invalidním vozíku. Tomáš žije aktivním a plnohodnotným životem. Během jeho pobytu v sociálně-rehabilitačním Centru Paraple se poprvé seznámil s ragby vozíčkářů, stejně jako s jinými sportovními možnostmi. Od roku 2013 se ragby vozíčkářů stalo jeho srdeční záležitostí a ve svém volném čase se věnuje sportovní přípravě. V minulosti Tomáš aktivně hrál v pražských týmech a nyní hraje za SK Ostrava. Tomáš nyní žije v Olomouci, ale jen kvůli tréninkům v Ostravě a Hradci Králové najezdí týdně přes 400 km. Jeho zápal do hry a chuť do života mu přinesly účast na mnoha zahraničních turnajích a v roce 2019 se dostal do reprezentace České republiky. 

„NADACE AGEL podpořila mladého sportovce a zpěváka Tomáše Moravika, kterému poskytla finanční příspěvek ve výši 20 000 korun na nový invalidní vozík. Díky této částce si mohl pan Moravik pořídit na míru uzpůsobený invalidní vozík, jehož pořizovací cena převyšuje 100 000 korun. Tento invalidní vozík pomůže panu Moravikovi žít nadále aktivním životem a bude zdravý pro jeho tělo,“ říká Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady Nadace AGEL.

Ve volném čase Tomáš Moravik zpívá a hraje na foukací harmoniku v kapele Střet. Rád čte, plave a zlepšuje své profesní i sportovní dovednosti. V minulosti byl po pracovní stránce aktivní v České asociaci paraplegiků a zapojil se do mezinárodního projektu Evropské federace pro spinální poranění. V roce 2015 se stal členem předsednictva European Spinal Cord Injury Federation, kde se podílel na chodu této organizace, pořádal mezinárodní kongresy a staral se o online marketing. Nyní Tomáš působí opět v České asociaci paraplegiků, kde na pozici Peer mentora pomáhá lidem s poraněním míchy a snaží se, aby se jeho klienti opět stali plnohodnotnou součástí společnosti. 

„Rád bych poděkoval NADACI AGEL za finanční příspěvek na můj nový invalidní vozík. Jsem moc vděčný, protože bez pomoci nadace bych si ho nemohl dovolit. Doslova vše je teď pro mne snazší, protože na vozíku sedím každý den až 14 hodin. Nejenže je lépe ovladatelný a mnohem lehčí než ten předchozí. Díky profesionálnímu zaměření a zpracováni od firmy Ultina se mi vyřešily chronické obtíže spojené se špatnou posturou sedu. Dokonce se mi lépe dýchá, což jako zpěvák v kapele Střet dost oceňuji. Celkově se cítím skvěle a moc za to NADACI AGEL děkuji!“ říká Tomáš Moravik

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila více než 1270 žadatelům částkou přesahující 32 milionů korun.

 

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz