Novinky

Běžci Těšínské osmičky NADACE AGEL pomohou potřebným. Na start se postaví také dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek

Již počtvrté bude trasa mezi Nemocnicí AGEL Třinec-Podlesí a českotěšínským parkem Adama Sikory patřit běžcům za dobrou věc. V neděli 12. června 2022 se na osmikilometrové trati uskuteční charitativní běh NADACE AGEL s názvem Těšínská osmička. Výtěžek ze startovného poputuje na pomoc 3 lidem z regionu. Akce se koná pod záštitou Statutárního města Třince, města Český Těšín a obce Ropice. Hlavní hvězdou čtvrtého ročníku charitativního běhu z Třince do Českého Těšína bude olympijský vítěz, mistr světa a nejlepší sportovec Česka Lukáš Krpálek.

Charitativní závod v letošním roce poběží také mnohé republikově či regionálně zajímavé osobnosti. Největší hvězdou běhu bude judista Lukáš Krpálek, dvojnásobný olympijský vítěz, dvojnásobný mistr svět, trojnásobný mistr Evropy mezi seniory a trojnásobný vítěz ankety Sportovec roku o nejlepšího sportovce České republiky. Kromě něj se běhu zúčastní legenda stolního tenisu Petr Korbel, přední evropský moderní pětibojař Marek Grycz a někteří hokejisté HC Oceláři Třinec.

„Uplynulé tři ročníky běhu sklidily v regionu i mimo něj velký úspěch, pozitivní ohlasy jsme dostali jak od samotných závodníků, tak od fanoušků a dalších návštěvníků této akce, kteří přišli na doprovodný odpolední program v parku Adama Sikory. Milá zpětná vazba i fakt, že jsme opravdu účelně a cíleně pomohli tam, kde je potřeba, nás maximálně motivovala a s pořádáním dalšího ročníku jsme ani chvíli neváhali,“ říká členka správní rady NADACE AGEL Bc. Veronika Dostálová s tím, že účastnit nadačního běhu se mohou závodníci všech výkonností i věkových kategorií a osmikilometrovou trať si mohou třeba i jen projít procházkovým tempem. „Každého ročníku se účastnilo okolo 300 závodníků, nejmladšímu bylo 9 a nejstaršímu 97 let,“ doplnila.

„Těším se na sportovní akci, kde nejde tolik o umístění v cíli, ale hlavně o účast a pomoc dobré věci. Proto slibuji, že určitě nevyrazím z Třince jak blázen, ale v klidu, abych si trasu užil, a tak bude jistě i prostor na pozdravení se soupeři, kteří mě budou předbíhat,“ směje se při plánování své účasti Lukáš Krpálek.

V prvním ročníku běžci podpořili mladého reprezentanta České republiky v boccie s handicapem – Jiřího Svojanovského, který trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. V dalších dvou ročnících účastníci akce podpořili českotěšínský stacionář Lydie Slezské diakonie pro děti a mládež s handicapem.

Registrace na Těšínskou osmičku začíná 1. 3. 2022 na webové adrese: beh.agel.cz. Výtěžek ze startovného bude předán třem handicapovaným lidem z regionu.

Kromě samotného běžeckého závodu na akci nebude chybět ani bohatý doprovodný program pro dospělé i děti, který proběhne v místě cíle, v parku Adama Sikory v Českém Těšíně.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila více než 1430 žadatelů částkou přesahující 37,5 milionu korun. Jen v loňském roce 2021 podpořila NADACE AGEL více 250 žadatelů a přispěla finanční částkou 6,343 milionu korun.

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz