Novinky

NADACE AGEL přispěla sympatickému učiteli na lehčí invalidní vozík

Do svých 45 let žil pan Václav Nerad z Louňovic pod Blaníkem ve Středočeském kraji běžným životem zdravého člověka. Po vážné autonehodě, během které si učitel základní školy rozdrtil obratel, skončil ale na invalidním vozíku. Ten je pro něj dodnes nezbytnou pomůckou pro každodenní činnosti. Díky podpoře NADACE AGEL si nyní mohl pan Nerad pořídit vozíček lehčí a stabilnější, který mu usnadní zapojení do pracovních i společenských aktivit.

NADACE AGEL přispěla sympatickému učiteli na lehčí invalidní vozík

Praha, 15. 3. 2024: Do svých 45 let žil pan Václav Nerad z Louňovic pod Blaníkem ve Středočeském kraji běžným životem zdravého člověka. Po vážné autonehodě, během které si učitel základní školy rozdrtil obratel, skončil ale na invalidním vozíku. Ten je pro něj dodnes nezbytnou pomůckou pro každodenní činnosti. Díky podpoře NADACE AGEL si nyní mohl pan Nerad pořídit vozíček lehčí a stabilnější, který mu usnadní zapojení do pracovních i společenských aktivit.

Pan Václav Nerad je již 27 let učitelem fyziky na základní škole v Jankově. Právě smysluplná práce s mladou generací je přitom podle něj to hlavní, co mu pomohlo vyrovnat se s nepřízní osudu. „Absolvoval jsem dvě operace, řadu rehabilitací, beru několik léků a stále si zvykám na občasné velké bolesti. Sedm let jsem na invalidním vozíku, přičemž krátce po úrazu mě po 20 letech manželství opustila žena. Stále jsem se s tím úplně nevyrovnal. Ale vážím si toho, že mám práci, a cítím se tak společnosti potřebný,“ přemýšlí nahlas pan Václav Nerad, který má také dvě dospělé dcery, vysokoškolačky, které jsou rovněž jeho velkou oporou a motivací.

Ve volném čase se pan Nerad věnuje sběratelství, komunitním aktivitám i sportu. „Jsem letitý sběratel poštovních známek a místopisných pohlednic okolí mého rodiště. Jako člen rady Spolku WIFI Louňovice pod Blaníkem se zapojuji do společenského života obce, kdy pomáháme s pořádáním akcí místní školy, Skautů či Sokola, pořádáním Svatováclavských slavností a podobně. Od úrazu se ale také snažím udržovat v co nejlepší kondici, abych byl co nejvíce soběstačný a zvládal své zaměstnání,“ vypráví pan Nerad s tím, že velkým limitem pro něj byl donedávna nevyhovující vozík. Pořízení nového v hodnotě přes sto tisíc korun však pro něj bylo finančně náročné, a tak se obrátil s prosbou o příspěvek na NADACI AGEL. Ta jeho žádosti vyhověla a přispěla mu částkou 25 tisíc korun.

Chtěl bych touto cestou poděkovat nadaci za poskytnutý finanční dar, který mi umožnil získat mechanický invalidní vozík Ultina Individual. Vozík, který jsem již obdržel, byl vyroben mně přímo na míru a splňuje mé očekávání. Svou konstrukcí by měl vyhovět všem mým potřebám a umožnit cestování do práce, za zábavou i posloužit v běžném životě. Ještě jednou děkuji všem v nadaci a jsem moc rád, že existujete a pomáháte potřebným,“ uzavírá pan Václav Nerad.

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz